جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

فراجا ستون امنیت کشور است


فراجا یکی ازستون های محکم تقویت بنیه کشور و قلب تپنده امنیت جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، زیر پوست همه شهرها روزانه اتفاقاتی در جریان است که شاید همه ما به نوعی آنها را تجربه کرده و یا به چشم دیده‌ایم که ما را نیازمند به حضور مقتدرانه پلیس کرده باشد.

در واقع پلیس نماد حفظ امنیت در جامعه محسوب می‌شود که هر چقدر قدرتمندتر و مقتدرتر باشد، جامعه از سطح پایدارتری از امنیت اجتماعی و فرهنگی برخوردار خواهد بود و چنانچه از اقتدار لازم برخوردار نباشد سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

یکی از پایه‌های استوار امنیت کشور نیروی انتظامی است و هرگونه تضعیف این نیرو یقینا بر امنیت ملی کشور اثرگذار بوده و هنجارشکنان و قانون‌شکنان را در ارتکاب جرم جری‌تر خواهد کرد.

متاسفانه در روزهای اخیر معاندان نظام و دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی تلاش کردند تا با نشان دادن مواردی از برخورد پلیس با اغتشاشگران و آشوبگران اقتدار پلیس کشور را زیر سوال ببرند در حالی که امروزه پلیس در سطح بین‌الملل از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است و قلب تپنده امنیت در هر کشوری محسوب می‌شود.

“لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی ملت و نیروهای مسلح”

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در آیین تشییع شهید مدافع امنیت “فرید کرم‌پور” در هفتم مهرماه با بیان اینکه ملت وظیفه خود می‌داند که از نیروهای مسلح و فرماندهی انتظامی حمایت کند و انتظار دارد که مسئولان کشوری بیش از گذشته از نیروهای مسلح و فرماندهی انتظامی حمایت کند، اظهار داشت: ملت نمی‌پذیرد که عده‌ای اندک در خیابان‌ها ظاهر شوند و هم افرادی از نیروی انتظامی را به شهادت برسانند و هم جمعی را زخمی کنند و با وقاحت تمام خودروها و تجهیزات این نیرو را به آتش بکشند.

وی با بیان اینکه این‌ گونه صحنه‌ها و اتفاقاتی نباید در کشور به وقوع بپیوندد، گفت: جمهوری اسلامی پنجه در پنجه زورگویان عالم انداخته و آن‌ها را وادار به عقب‌نشینی کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه باید از این‌ گونه حوادث قبل از وقوع پیشگیری کرد، تصریح کرد: از فرماندهی انتظامی این استان و جوانان انقلابی و بسیجی و حزب‌الهی که در شهرهای لرستان بدون دعوت و داوطلبانه به خیابان‌ها آمدند و این‌گونه رفتارها را محکوم کردند باید تشکر و قدردانی کرد و بر بازوان این‌ چنین جوانان انقلابی و بسیجی بوسه زد.

شاهرخی با بیان اینکه همان دشمنانی که جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند امروز نیز به‌دنبال التهاب‌آفرینی در جامعه هستند، افزود: در همین راستا باید وحدت و یکپارچگی ملت و نیروهای مسلح همچون دوران دفاع مقدس به قوت خود باقی باشد.

“پلیس خط مقدم حراست و صیانت از ملت خویش”

فرهاد زیویار، استاندار لرستان در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به‌مناسبت هفته فراجا، با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص نیروی انتظامی که فرمودند «یکی از ستون‌های امنیت کشور است» اظهار داشت: از داخل تا منتهی‌الیه مرزهای کشور به‌واسطه حضور نیروی انتظامی امن است.

با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با غیرت در جنگ تمام‌عیار اخیر پیش‌قدم‌تر از همه ارکان نظام سینه سپر کرد، عنوان کرد: این سازمان در کنار مسئولیت‌های ذاتی خود در مقابله با توطئه، اغتشاش، حرکات خشن و ناامنی که عمدتاً توسط سرویس‌های جاسوسی خارج از کشور تدارک دیده‌ شده بود ازخودگذشتگی نشان داد و تمام‌ قد در مقابل این توطئه و فتنه ایستادگی کرد.

زیویار با بیان اینکه امنیت مثال‌زدنی کشور ما در پرتو دلاورمردی‌های نیروی انتظامی است، بیان کرد: خیال‌های خام دشمنان در ۴۳ سال انقلاب تحقق پیدا نکرده است و غائله اخیر هم ایران اسلامی را قوی‌تر کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه نیروی انتظامی کارنامه‌ای درخشان از خود نشان داده‌ است، تصریح کرد: تقارن ارائه این کارنامه با هفته نیروی انتظامی مسئولیت ما را در جایگاه‌هایمان دوچندان می‌کند.

“فراجا خادم مردم است”

سردار یحیی الهی، فرمانده انتظامی لرستان نیز هفتم مهرماه در آیین تشییع شهید “فرید کرم پور” با تأکید بر اینکه فرزندان این انقلاب جان می‌دهند و شهید می‌شوند اما اجازه گردنکشی به هیچ آشوبگری نمی‌دهند، اظهار داشت: اجازه گردنکشی به کسانی که بخواهند امنیت جامعه و مردم را تهدید کنند نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه افتخار فراجا این بوده که خادم مردم است، افزود: شعار سردار سلیمانی «ما ملت امام حسینیم» را سرلوحه کارهایمان قرار داده و در برقراری امنیت و آرامش این مرزوبوم مانند مولایمان شهادت را با آغوش باز می‌پذیریم.

الهی با بیان اینکه اجازه عرض‌اندام به مزدوران داخلی و دشمنان فتنه‌گر نخواهیم داد، گفت: فراجا با تقدیم هشت شهید در اغتشاشات اخیر مصمم‌تر از گذشته در راه اهداف انقلاب اسلامی و امنیت مردم قدم بر خواهد برداشت.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه دشمن امروز به‌خوبی متوجه شده که فراجا از مردم و برای مردم است و به‌درستی حافظ آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی و دشمن‌شکنی که درصدد فتنه و تضعیف این نیروی انقلابی بوده از شاخص‌های بارز این سازمان است.

الهی با بیان اینکه فراجا در کنار مردم و برای خدمت به مردم ایستاده است، اظهار داشت: با خون شهید کرم‌پور، شهید عبدالهی و دیگر شهیدان انقلاب اسلامی هم‌عهد و هم‌پیمان می‌شویم که جان خود را در راستای برقراری امنیت و خدمت به این مردم ولایتمدار فدا کنیم.

وی افزود: ما هم‌پیمان می‌شویم که همه مأموریت‌های خود را نسبت به قبل مصمم‌تر و جدی‌تر و پویاتر انجام دهیم و جدی‌تر با مخلان نظم و امینت برخورد کنیم.

بی‌تردید امروز امنیت و آرامش ما مدیون دلاورمردی های مردان مبارزی است که در راه دفاع از میهن سینه‌های خود را سپر آماج حملات معاندینی کرده است که نمی‌دانند فرزندان فراجا هر چقدر بیشتر آماج تیرهای تخریب قرار گیرند، اراده‌هایشان در دفاع از جان و ناموس و امنیت مردمانشان فولادین‌تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *