دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

غوغایی که ایتا به پا کرد ، چرا این پیامرسان داخلی در ایران مورد توجه قرار گرفت

پس از فیلتر شدن شدید واتساپ و همچنین تلگرام و اینستاگرام در کشور بسیاری از کاربران ایرانی به سمت پیام رسان های داخلی روی آوردند. اما باید دید در این بین کدام یک از پیام رسان های داخلی با اقبال بهتری مواجه شدند و چرا؟

نسیم دلفان – چند سالی از موجودیت پیام رسان های داخلی می گذرد و به دلیل عدم حمایت دولتی متاسفانه اکثر آنها نتوانستند چندان مورد توجه و استقبال کاربران در کشورمان قرار گیرند.

برخی پیام رسان های داخلی از جمله سروش و روبیکا با بهره گیری از تبلیغات گسترده رسانه ملی و تشویق ادارات دولتی (گاها اجبار کارکنان) برای استفاده از این دو پیام رسان سعی کردند این عدم استقبال را جبران کنند اما باز هم چندان موفقیتی حاصل نشد.

در این بین پیام رسان ایتا بدون اینکه از حمایت های تبلیغاتی ادارات دولتی و رسانه ملی بهره ای برده باشد سعی کرد با ارتقاء سطح امنیت و خدمات و همچنین سرعت مناسب و ظاهری کاملا شبیه به پیام رسان تلگرام موقعیت خود را در بین کاربران ایرانی تثبیت نماید و تا حدودی توانست در بین پیام رسان های داخلی جایگاه خود را ارتقاء دهد.

این پیام رسان در حال حاضر با عبور از ده میلیون کاربر (حدود یازده میلیون در نسخه اندروید) در بالاترین رتبه پیام رسان های داخلی از نظر جذب مخاطب قرار گرفته است و با توجه به فیلتر شدن واتساپ و تلگرام روز به روز بر تعداد کاربران در ایتا افزوده می شود. این تعداد کاربر فقط مربوط به نسخه اندروید (گوشی همراه) می باشد و تعداد کاربران در نسخه های دیگر از جمله نسخه ویندوز (Desktop) و نسخه وب به شماره تعداد کاربران هنوز اضافه نشده است.

از جمله علل اقبال خوب این پیام رسان در بین کاربران ایرانی می توان به عدم تبلیغات دولتی و جلب اعتماد مردمی اشاره کرد ، همچنین سرعت بسیار خوب ، ظاهری شبیه به پیام رسان های خارجی (تلگرام) ، خدمات جالب توجه و مورد استفاده کاربران و نیز سطح کیفی مناسب ، دیگر گزینه های هستند که سبب شده تا این پیام رسان بیش از سایر پیام رسانی های داخلی مورد توجه کاربران داخلی قرار گیرد.

?امیدواریم دولت در حمایت از پیام رسان های داخلی بستر مناسب تری را برای جلب نظر کاربران و همچنین ایجاد فضای رقابتی کسب و کارهای مجازی ایجاد نماید.

 ? از طریق لینک عضویت “پایگاه خبری نسیم دلفان” در ایتا به کاربران این پیام رسان داخلی بپیوندید.

eitaa.com/nasimedelfan

? لینک مستقیم دانلود ایتا “نسخه اندروید”

cafebazaar.ir/app/?
id=ir.eitaa.messenger&ref=share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *