سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱

عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه فاضلاب نورآباد آغاز می شود/پروژه ای که ۱۳ سال از بلاتکلیفی آن می گذرد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان از آغاز اجرای پنج طرح فاضلاب در این استان خبر داد…


نسیـــم دلفـان – حمید کرموند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان طی امسال اظهار داشت: یکی از اقدامات مدنظر طی امسال شروع عملیات اجرایی پنج طح تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای استان لرستان است.

وی بیان داشت: عملیات اجرایی تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای الشتر، دورود، ازنا، کوهدشت و نورآباد طی امسال آغاز خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از وقوع چالش تنش آبی در مناطقی از لرستان طی امسال خبر داد و تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان طی امسال آمادگی دارد که سالی پر چالش در حوزه تامین آب به خصوص در فصل تابستان را طی کند.

کرموند با بیان اینکه شهرهای جنوبی و غربی استان با مشکل کمبود آبهای زیرزمینی مواجه هستند تصریح کرد: وقوع این مشکل را به خصوص در شهرستانهای کوهدشت، رومشکان و بخشهایی از شهرستان پلدختر شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در این راستا طرحهای خوبی در سطح استان در زمنیه تامین آب شهرهای استان به خصوص شهرستانهای جنوبی و غربی لرستان تعریف کرده ایم افزود: امیدواریم به کمک نمایندگان استان و همچنین مسئولان استانی با تامین اعتبارات بتوانیم این طرحها را اجرا و مشکل چالش آب را در استان تا حدودی برطرف کنیم.


تصفیه خانه فاضلابعملیات ساخت پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر نورآباد از سال ۹۰ آغاز شده که به دلیل کمبود اعتبار تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت کاری داشته است و مدتها از بلاتکلیفی این پروژه می گذرد.

سال گذشته خبرها حکایت از واگذاری این طرح به پیمانکار جدید داشت اما متاسفانه این کار صورت نگرفت و بلاتکلیفی ۱۳ ساله این پروژه پابرجا ماند.

امیدواریم این وعده های توخالی با مدیریت جناب آقای کرموند پایان یابد و امسال تکلیف این پروژه ضروری مشخص شود.


» چوب حراج بر سلامتی مردم/ پیشرفت ۳۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب نورآباد پس از سالها انتظار

یک نظر

  1. شهرهایی که فاضلاب آنها مستقیم وارد رودخانه ها میشود به خاطر جلوگیری آلوده شدن روان آبها باید سا خت تصفیه خانه آنها در اولویت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.