عملکرد خوب اداره پست دلفان در دوران کرونا / نماینده مردم در مجلس مشکلات پست دلفان را بشنود

صحبت های قابل تامل رئیس اداره پست شهرستان دلفان درباره عملکرد این اداره در دوران کرونا و همچنین مشکلاتی که باید به گوش مسئولین ارشد استان به ویژه نماینده مردم در مجلس برسد…

🔻سیروس بساط پور در گفتگو با خبرنگار نسیم دلفان گفت:

🔹از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور ؛ روند خدمت‌رسانی در ادارات پست چندین برابر شد که از دلایل آن میتوان به روی‌آوری مردم به خریدهای اینترنتی اشاره کرد ؛ به طوری که در دلفان در دو ماه اول سال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته ؛ حدود ۴۰۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
همچنین بحث ثبت نام گسترده سرپرستان خانوار برای دریافت سیم‌کارت جهت وام یک میلیون تومانی خانوار ؛ به شدت امور جاری ادارات پست را افزایش داد به طوری که در همین دلفان همکاران بنده ۱۷۳۰ سیمکارت جدید بین مردم توزیع کردند.

🔹با وجود افزایش چشمگیر کار در ادارات پست ؛ اما در ایثارگری همکاران ما همین بس که از ابتدای سال جاری تنها دو روز تعطیلات داشته‌اند (روز عید و روز سیزده بدر) و حتی جمعه ها نیز مشغول خدمت رسانی بوده و هستند. این در حالی است که اداره پست دلفان به شدت با کمبود نیرو مواجه است و حدود ۱۰ تا ۱۲ سال است نیروی جدیدی به اداره پست دلفان و شاید سراسر کشور اضافه نشده است با وجودی که از تعداد کارکنان به علت بازنشستگی و یا حتی فوت کم شده اما استخدامی متاسفانه نداشته‌ایم که امیدواریم در مجلس یازدهم برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.

🔹ساختمان مرکزی اداره پست دلفان در سال ۷۹ – ۸۰ ساخته شده و به بهره برداری رسید. این ساختمان مجهز به سیستم UPS مرکزی می باشد با قدرت ۲۰ kw ذخیره مناسب برق که باعث می‌شود در زمان قطع برق شهر ؛ به مدت ۸ ساعت از قطع برق ساختمان و سیستم های این اداره جلوگیری کند.

🔹طرح نظام آراستگی محیط کار برای ایجاد انگیزه و نظم بیشتر در کارها ؛ سال ۹۷ در اداره پست دلفان انجام گرفت ؛ پس از خرم آباد ؛ نورآباد دومین شهر استان است که طرح آراستگی محیط کار در آن اجرایی شده است.

🔹اسفند ماه سال گذشته ۳ دستگاه موتورسیکلت جدید جهت تسریع در روند تحویل بسته های پستی در این اداره به کار گیری شد.

🔹در دلفان ۴۱ دفتر روستایی وجود دارد که به طور میانگین یکروز در میان مرسولات پستی برای آنان ارسال می‌گردد اما با توجه به گستردگی جغرافیایی در دلفان نیاز به تاسیس حداقل ۱۵ دفتر روستایی دیگر داریم تا همکاران بتوانند کل روستاهای شهرستان را به خوبی پوشش دهند.

🔹امیدواریم نماینده تازه نفس شهرستان جناب آقای ابراهیمی در بحث تاسیس دفاتر پست روستایی و همچنین بکارگیری نیروی جدید در این اداره و دفاتر مربوطه ؛ پیگیری‌های لازم را در دستور کار قرار دهند.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.