عضو شورای شهر نورآباد : توضیحاتی در مورد تبدیل‌ وضعیت ۸ نفر از نیروهای حجمی شهرداری‌

افشین صفری عضو شورای اسلامی نورآباد طی یادداشتی ؛ در خصوص تبدیل‌ وضعیت ۸ نفر از نیروهای حجمی شهرداری‌ توضیحاتی به شرح زیر منتشر کرد.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
💠 اوایل زمستان سال گذشته ، تعدادی از نیروهای حجمی شهرداری درخواستی را با این مضمون که《 ابتدا جزو نیروهای شرکتی شهرداری بوده‌اند و سپس بدلیل نقص مدارک بصورت حجمی تقلیل‌وضعیت داده‌شده‌اند ، لذا پس از حدود ۱۵ سال خواستار بازگشت به وضعیت شرکتی هستند 》به شورای اسلامی شهر تقدیم نمودند .

💠 شورای اسلامی شهر هم به این نفرات و سایر پرسنل شهرداری اعلام نمود که《 هر شخصی از نیروهای حجمی که مدارک و مستنداتی دالّ بر اینکه قبلاً نیروی شرکتی بوده‌است و فیش شرکتی ممهور به مهر شهرداری و سابقه بالای ده سال دارد 》مدارک خود را ارائه نماید .

💠 پس از گذشت حدود سه ماه تنها ۸ نفر از نیروهای حجمی ، مدارک و مستندات شرکتی بودن خود را ارائه نمودند که شورای اسلامی شهر هم جهت اعاده‌ی وضع و احقاق حق این نفرات ، نامه‌ای را برای شهرداری ارسال نمود که این نفرات مطابق ضوابط به وضعیت سابق‌شان (یعنی شرکتی) عودت داده‌شوند .

💠 برخی اخبار حاکی از آن‌ست که علاوه بر این ۸ نفر ، تلاش‌هایی در جریان است که چند نفر دیگر از نیروهای حجمی به شرکتی تبدیل‌وضع شوند که همین موضوع باعث اعتراض شدید سایر نیروهای حجمی و تجمع آنها در محل شورای اسلامی شهر گردید .

💠 اینجانب به نوبه‌ی خودم و جهت تنویر افکار عمومی ، نکات و موارد ذیل را به سمع و نظر مخاطبان گرامی بویژه نیروهای زحمتکش حجمی می‌رسانم :

۱- تمام افرادی که مستنداتی دالّ بر اینکه قبلاً نیروی شرکتی بوده‌اند دارند ، اما در زمستان گذشته به هر دلیل نتوانسته‌اند مدارک خود را تهیه و ارائه نمایند ، هم‌اکنون می‌توانند با دردست‌داشتن مدارک مزبور به شورا مراجعه نمایند تا همانند ۸ نفری که قبلاً شرکتی بوده‌اند ، پیگیری لازم برای شرکتی شدن آنان به عمل آورده شود .

۲- در صورتی که ضوابط و مقررات قانونی به شهرداری نورآباد اجازه می‌دهد که تعداد دیگری از نیروهای حجمی (حتی تمام نیروهای حجمی) را به نیروی شرکتی تبدیل‌وضع نماید ، شورای اسلامی شهر با تمام وجود ازین موضوع استقبال می‌نماید ، اما چنانچه فقط امکان تبدیل وضعیت تعداد معدودی از نیروهای حجمی به شرکتی وجود‌دارد ، قطعاً تبدیل وضعیت این تعدادِ معدود بایستی براساس سابقه‌ی کار و رعایت حق و عدالت باشد .

۳- اینجانب ضمن اعلام برائت و بیزاری از هرگونه حق‌کُشی و تبعیض احتمالی ، اعلام می‌نمایم که اگر قرار بر آن‌ست که علاوه بر ۸ نفر گفته‌شده ، تعداد دیگری از نیروهای حجمی به نیروی شرکتی تبدیل وضعیت داده شوند ، تمام نیروهای حجمی ذی‌حق هستند و بایستی در یک فرآیند شفاف و براساس سابقه‌ی مفید کاردرشهرداری ، مورد ارزیابی عادلانه قرار گیرند .

۴-اگر شهردار محترم نورآباد بتواند سهمیه و ظرفیت مناسبی از نیروهای حجمی را که دارای سوابق بالا هستند ، جهت تبدیل‌وضع به شرکتی برای شورای اسلامی شهر ارسال نماید ، اعضای شورا سپاسگزارِ ایشان و خانواده‌های نیروهای زحمتکش حجمی نیز دعاگوی وی خواهندبود .

۵- در صورتی که پس از تحقیق و بررسی این موضوع ، برای اینجانب محرز شود که تعدادی از نیروهای حجمی ، خارج از روند قانونی و با سوءاستفاده از روابط شخصی ، به صورت شرکتی تبدیل‌وضع شده‌اند و بانیان امر نیز بر این خطای فاحش اصرار داشته‌باشند ، علی‌رغم میل باطنی ناچار به واکنش‌های متفاوت خواهم‌بود .

۶- موضع همکاران محترم شورا در قبال این اتفاقات مشابه عرائض بنده است و همگی بر رعایت عدالت و قانون تاکید دارند ، اما در صورتی که در روش حل موضوع نظرات متفاوتی دارند ، می‌توانند پیشنهادات و راهکارهای خود را اعلام و منتشر نمایند .

💠 امیدوارم همه ما با تاسّی به مولای متقیان ، مظهر حق و عدالت ، آقاامیرالمومنین ع در حدّ وُسع و توان‌مان ، در اجرای عدالت و انصاف کوشش نماییم و تحت تاثیر القائات نفسانی و مصلحت‌اندیشی قرار نگیریم . ان‌شاءالله

با تقدیم احترام
افشین صفری عضو شورای اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان شهر نورآباد
۳۰ اردی‌‌بهشت ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.