شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

عزم جدی دولت برای احداث سد گاشمار (معشوره) / عملیات اجرایی زمستان امسال آغاز می‌شود

نماینده مرکز استان لرستان در مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن مطالعه سد گاوشمار تا پایان آذرماه خبر داد و گفت: با تحقق این مهم، قرارداد جدید با قرارگاه خاتم منعقد و عملیات اجرایی ساخت بدنه سد از دی‌ماه آغاز خواهد شد.

نسیم دلفان – مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت عملیات اجرایی سد گاوشمار اظهار کرد: با توجه به قرارداد قبلی، زیرساخت‌های سد در حال آماده شدن است.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شده ساخت فرازبند سد تا قبل از شروع فصل بارندگی به اتمام برسد، چرا که در غیر این صورت به زیرساخت‌های قبلی آسیب جدی وارد می‌شود.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن مطالعه سد تا پایان آذرماه خبر داده و افزود: با تحقق این مهم، قرارداد جدید با قرارگاه خاتم منعقد و عملیات اجرایی ساخت بدنه سد از دی‌ماه آغاز خواهد شد.

ویسکرمی بیان داشت: مطالعات ضمن کار جز طبیعت هر سدی بوده، همچنان‌که آخرین تصمیم‌ها مبتنی بر مطالعات نهایی شده است، با این وجود مطالعات اختلالی در ساخت سد ایجاد نکرده، چرا که بر اساس مطالعات و قرارداد قبلی، زیرساخت‌ها در حال انجام است.

وی به عزم دولت و وزارت نیرو برای ساخت سد گاشمار اشاره و تصریح کرد: شخص وزیر به طور جدی پیگیر موضوع است و تاکید ویژه‌ای برای ساخت این سد وجود دارد و انتظار می‌رود زمستان امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی بدنه سد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *