یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

عزل فرماندار؛ نمایش اقتدار سوری در شکستن غرور دلفان یا زیرکی استاندار برای انداختن توپ به زمین سایرین؟!

zvmm_81410018-6115134.jpgکمتر از دو سال از انتصاب دکتر باقری به عنوان اولین فرماندار بومی دلفان می گذرد. انتصابی که می رفت تا هوشنگ بازوند استاندار لرستان را در حد یک قهرمان محبوب در اذهان مردم دلفان تثبیت کند اما متاسفانه با یک پایان تراژیک مواجه شد…


نسیـــم دلفـان – هر چند از مدت ها قبل شایعه برکناری اولین فرماندار بومی دلفان با شیطنت برخی افراد کوچک که قصد خود بزرگ نمایی داشتند برسر زبان ها افتاد و این کار متاسفانه از یک وبلاگ کوچک که خود را رسانه بزرگ می نامد استارت زده شد و عده ای افراد خورده پای مدعی سیاست و لابی بازی نیز بر آتش آن دمیدند، اما ماجرای عزل اولین فرماندار بومی دلفان از زمانی جدی تر شد که ایشان در مصاحبه با نشریه نسیم دلفان به نقد عملکرد نمایندگان ادوار گذشته دلفان پرداخت. نقدی که نه تند بود و نه دروغ.

پرواضح است که جناب دکتر باقری فرماندار سابق دلفان با داشتن یک روحیه معتدل و منصف در پی سریال تغییر و تحولات دولت یازدهم در آستانه دهمین دورانتخابات مجلس شورای اسلامی برکنار می شد و این امری غیر منتظره نبود اما نحوه برکناری ایشان به عنوان اولین فرماندار بومی دلفان به دنبال یک نقد منصفانه در پایگاه خبری نسیم دلفان از عملکرد نمایندگان ادوار گذشته شهرستان به حدی شتابزده و نامعقول بود که باعث رنجش مردم مخصوصاً نخبگان دلفان و بدبینی آن ها نسبت به نیت عوامل این حرکت انفعالی شد. به دنبال این دلفان آزاری انگشت اتهام مردم دلفان به سمت سه عامل نشانه رفت.
اولین عامل این حرکت شتاب زده عکس العمل حجت الله سوری نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس بود که بلافاصله پس از نقد دکتر باقری بر عملکرد نمایندگان ادوار گذشته دلفان در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم توان چانه زنی ایشان برای جذب منابع و اعتبارات ملی برای شهرستان صورت پذیرفت، به دنبال این نقد آقای سوری جوابیه ای را بر علیه فرماندار سابق در سایت نسیم دلفان منتشر کرد و در این جوابیه سعی کرد که با مغلطه و سوء برداشت از گفته های دکتر باقری، نقد ایشان را به کل نمایندگان استان نسبت داده و جو سنگینی را علیه اولین فرماندار بومی دلفان به راه اندازد. بلافاصله در مدت کمتر از ۴۸ ساعت از این عکس العمل، دکتر باقری با یک حرکت شتابزده از سمت خود برکنار شد. در ظاهر ، این امر نشان از مانور اقتدار حجت الله سوری داشت، اقتداری که در راستای شکستن غرور دلفانی ها و تحقیر آنها به کار گرفته شد و ای کاش ایشان همانند نماینده کوهدشت در طی سه سال گذشته آن را صرف خدمت به مردم حوزه انتخابیه خود می کرد اما در واقع عزل سریع علی باقری توسط استاندار لرستان یک حرکت هوشمندانه سیاسی از طرف هوشنگ بازوند بود؛ چراکه ایشان از موقعیت پیش آمده در دلفان نهایت بهره را برد تا هم به اراده قطعی اش مبنی بر تغییر فرماندار دلفان جامه عمل بپوشاند، هم توپ را در این بازی سیاسی به زمین سایرین بیاندازد و خود را از نیش نقد مردم دلفان تبرئه کند و نیز آنچنان جلوه دهد که تغییر فرماندار دلفان ربطی به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی نداشته است.
نکته ای که در اینجا مسئولین ما باید مد نظر قرار دهند این است که؛ آن ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند و تفاوتی که این نظام مقدس با رژیم های غیر مشروعی مانند بحرین دارد در این است که مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید انتقاد پذیر باشد و نقد قدرت را بپذیرد آنگونه که امام رحمه الله علیه در جلد ۱۳ صحیفه اش می فرمایند:« شما حالا وزیر هستید، دیگران باید اطاعت بکنند، چشم بسته باید اطاعت بکنند؟!!! شما وکیل هستید، دیگران باید از شما اطاعت بکنند و چشم بسته هم باشند؟!!! این همه براى این است که انسان خودش را نساخته. اگر انسان خودش را ساخته بود، هیچ بدش نمى‏آمد که یک رعیتى هم به او انتقاد کند؛ اصلًا بدش نمى‏آمد، از انتقاد بدش نمى‏آمد.»
دومین عامل این حرکت شتابزده برخورد انفعالی استاندار لرستان بود. به هر حال ایشان نماینده دولتی است که گزاره های تدبیر، امید و اعتدال را یدک می کشد و این تصمیم شتابزده ایشان در عزل سریع اولین فرماندار بومی دلفان با کمترین تشریفات و تمهیدات مرسوم توهین به شعور مردم دلفان به حساب می آید.
آقای بازوند نباید فراموش کنند که با این کار، خودش را در بوته قضاوت مردم دلفان قرار داد. شهرستانی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر جمعیت. مردمی که همیشه و در همه زمینه ها پیش قراول خدمت به نظام بوده و دوستداران فهیم ایران عزیز اسلامی اند.
سومین عامل ایجادی این حرکت شتابزده به کم کاری و کم توجهی نخبگان دلفان مخصوصاً فعالان سیاسی شهرستان از احزاب مختلف نسبت به پیگیری وقایع سیاسی شهرستان بر می گردد.

حرف و حدیث های زیادی مطرح می شود که سیاسیون جناح اصلاح طلب شهرستان (البته آنهایی که دست به طراحی سناریوی تخریب فرماندار بومی شهرستان زدند) برابر قول و قرارهایی مبنی بر انتصاب فرمانداری از میان آنان ، چنین بی مقدمه و بی محابا بر فرماندار خود تاختند و در واقع در دامی افتادند که خود تنیده بودند.

سوالی که باید از سیاسیون شهرستان پرسید این است که قدرت اثر گذاری شما بر تصمیمات مدیران ارشد استانی به چه میزان است؟ آقایان در مرکز تا چه حد از شما حساب می برند؟ به هر حال شما شاخص بیش از ۱۶۰هزار نفر جمعیت شهرستان یعنی حدود یک دهم کل جمعیت استان هستید، آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که محرومیت شهرستان مخصوصاً از نظر کمبود مدیران ارشد استانی دلفان تا چه حد متوجه ضعف و بی برنامگی شماست؟

آیا آن تعداد از سیاسیون حرب حاکم که اکنون بر خود می بالند که فرماندار بومی را عزل کردند به همین اندازه قدرت و اثرگذاری در رفع مشکلات و محرومیت این دیار در تصمیمات استانی را دارند؟ یا اینکه چون در سناریوی برکناری فرماندار بومی بازیچه قرار گرفتند فقط این بار حرف شان خریدار داشت؟
به نظر می رسد احزاب و تشکل های سیاسی در دلفان به همان اندازه ضعیف و ترقی نیافته اند که کل شهرستان در تناسب با سایر شهرستان های استان ضعیف و ترقی نیافته است. سیاسیون شهرستان باید بدانند که نبود جریان و تشکل های منسجم، همگرا، قوی، با برنامه،اثر گذار ومطالبه گر در شهرستان به معنای ادامه دار بودن این محرومیت افسارگسیخته در شهرستان خواهد بود و با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه نگاه ویژه ای به شهرستان های محروم و روستاها دارد عدم پوشش این نقیصه می تواند صدمات بیشتری را در آینده متوجه کل شهرستان کند.

عبدالرضا اسدی/دبیر بخش اجتماعی سیاسی نسیم دلفان


» مصاحبه ای که برخی ها آن را در برکناری شتابزده فرماندار دلفان مؤثر دانسته اند

» واکنش نماینده مجلس به مصاحبه اخیر فرماندار دلفان/پاسخ فرماندار به واکنش نماینده

» تخریب ها کار خود را کرد/فرماندار بومی دلفان رفت

» سناریوی تخریب فرماندار بومی دلفان و تلاش برای تعطیلی پایگاه مردمی نسیم دلفان

۴۶ نظر

 1. سلام ،اسدی جان هرچند این حرفها برای شما بسیار هزینه دارد ولی بیان واقعیت چقدر شیرین است .ازقدیم می گویند:«آنچه ازدل براید لاجرم بردل نشیند » تمام مطالبت رابادقت خواندم .اگرقرار بود من شما را راهنمایی کنم وبگویم چه بنویس همین چیزها را می گفتم وشاید خیلی چیزهای ناگفته دیگر!
  ومن هم می گویم:
  هیچ استانداری رابه اندازه اقای بازوند دوست نمی داشتم ولی حیف شد!!!
  آنهایی که تخریب کردندآقای دکتر باقری را چوبش راخواهند خورد.
  آقآی سوری به قطع یقین خودش هم میداند این دفعه رأی نمی آورد ولی بُغضی را دل مردم همیشه مظلوم دلفان ایجاد کردند.که او هم چوبش راخواهد خورد
  این عکس استادبزرگ جناب آقای اسدی درمقابل عکسهای هوشنگ بازوند وحجت اله سوری گویای هزار دفتر حرف ناگفته است برای آنهایی که می دانند!!
  نسیم دلفان نسیمی از بوی خوش بهاری برآسمان شهر دلفانی

 2. اقای نماینده با این کارتون دیگه توقع رای از مردم نوراباد نداشته باشید حتی یک رای

 3. محض رضای خدا از ان سایت خبری بی مجوز ودکه ی روزنامه فروشیش و صاحبش اسمی به میان نیاورید

 4. این جور عزل ونصبا متاسفانه در وزارت کشور مرسوم است ،قبلا” نیز در بهمن ماه سال ۹۰ آقای نصیرپور فرماندار وقت را به همین شکل عزل کردن!!!!!!!!!!!!!
  در ضمن آقای اسدی به نظر می رسد دفاع تمام قد شما از آقای باقری که هم طایفه تان است بیشتر سیاسی و جهت دار باشد

  • سلام
   تا جایی که بنده اطلاع دارم اسدی هیچ نسبت فامیلی یا طایفه ای با فرماندار سابق ندارد.
   ایشان از خسروخانی ایتیوند هستند.

   • چه فرق میکنه !!! ایتیوند و اولادقباد که یکین !!! برادرن !!!!
    از قدیم گفتن که اولادقباد تابعه ایتیوند بوده….

    • جناب غلامی تا این حد مغرضانه انتقاد می کنی که ایتیوند و اولادقباد رو یکی می دانی؟
     اگر به برادری باشد همه طوایف دلفان با هم برادریم
     دوست عزیز فرض کن این جناب اسدی برادر تنی جناب فرماندار هم باشد
     وقتی دفاعیه ای به این زیبایی می نویسد که حرف دل همه ماست مشکل شخص شما چیست؟
     به گوینده نگاه نکنید متن را بخوانید و لذت ببرید حتی اگر خود فرماندار این گلایه را بنویسد.

 5. اول از همه کار سوری بود به خاطر همان مصاحبه ودر ثانی اقای شاهرخی هم در این کار نقش بسزائی داشت که یکی از دوستان صمیمی خودش را به این سمت بگمارد

 6. سلام بر جناب اسدی و همه دلسوزان دلفان. به زیبایی همه جوانب مساله را تحلیل نمودی. بنده معتقدم که اولاً کسانی که برای فرماندار محبوب همشهری چاله کندند ، چاه تقدیر منتظرشان است. آقایانی که تا الان خودشان را لیدر چپ دلفان می نامیدند باید بدانند که در این امتحان رفوزه شدند. جنابان …، …، … و … بدانید که شما شکست خوردید. من به عنوان یک چپی سر سخت به شما می گویم: حیف از شما، حیف از مایی که در مورد شما چه فکر می کردیم. اگر شاخص چپ های دلفان شمائید من می گویم افسوس از روزگاری که به بطالت گذشت.

 7. دلفان سوری را نخواهد بخشید. استاندار اشتباه کرد و خودش را از چشم دلفان انداخت.
  خواهش می کنم عملکرد عده ای منفعت طلب ، … صفت …مذهب بی تعصب را به حساب همه چپ ها نکذارید. درود بر همه دلسوختگان دلفان محروم. من خطاب به آقای دکتر باقری می گویم خوشحال باشید، شما به عنوان یک شهروند شجاع و دوست داشتنی در دل مردم دلفان خواهید ماند.

 8. باسلام باقسمتی ازتحلیل شماموافقم ولی بایدتوجه داشت انتخاب اولین فرمانداربومی کارآقای سوری بودکه متاسفانه این اقدام چندان بازتابی نداشت.اما درموردعزل آقای فرماندارمسئولیت اصلی متوجه جناح اصلاح طلب وشخص آقای استاندارمحترم است که بدلیل نزدیکی انتخابات مجلس واینکه دستگاه سیاسی کاملا دراختیار ایشان باشددرموقعیت ایجادشده اقدام به عزل آقای باقری مینمایندالبته عزل ونصب فرمانداران ازاختیارات استاندار میباشدولی اینکه بدون توجه به آبروی افرادوعدم حفظ کرامت انسانی -آقای استاندارچنین عجولانه ودرراستای منافع حزبی اقدام به عزل ونصب مینمایند جای سوال است

 9. سلام بر دوست عزیزم آقای اسدی.چن روزی که از برکناری تراژدیک دکتر باقری میگذره مدام تو سابت های دلفان منتظر یه تحلیل خوب و قوی در این زمینه بودم.شما استارت کار رو زدید و امیدوارم سایر دوستان هم این موضوع رو ادامه بدن.چرا فرمانداری که از جان و دل داشت برا شهرمون کار میکرد رو برداشتن.فرمانداری که چپ و راست تو دلفان به جز عده ای معدود و معلوم الحال دوسش داشتن.کاری نداریم سوری یا استاندار و یا هر کس دیگه برا ما معلوم شد که این آقایون فقط دنبال منافع خودشونن.اینها بدونن جوری از چشم مردم دلفان افتادن که هیچ وقت یه دلفانی واقعی اونا رو نمیبخشه.اهالی رسانه در دلفان خواهش میکنم لااقل شما کوتاه نیاید و تا حصول توضیح در خصوص عوامل برکناری دکتر باقری به تلاشتون ادامه بدید.

 10. انشاالله آموزش وپرورش دلفان هم بزودی تغییر خواهد کرد این نام واین نشان البته فرماندار حیف بود چون خوب مدیری بود اما امان از … بازی آموزش وپرورش دلفان که دل همه را خون کرده است. انشاالله اسدی عزیز این بار در مورد حسن تغییر جدید بنویسی.

 11. درود بر سایت محبوب نسیم و صد درود بر آقای اسدی عزیز
  مطالب درخور و ارزنده ای را اشاره نمودی آقای سوری بی شک از …ترین نمایندگان ادوار لرستان بوده وگرز گرانی بر پیکره دلفان زد، خواسته و ناخواسته باعث تضعیف حقوق مردم دلفان و جوانانش شد،استخدام های نورآباد را ببین همه غیر بومی هستن و….
  اینها همگی حق الناس هستند باید جوابگو باشند
  از طرفی استاندار و آقای شاهرخی بدانند با این سیاسی کاری و …بازیها … و از دید مردم مطرودند و محکومند و بدانند این پستها به هیچکس وفا نمی کند که اینگونه بخاطر منافع اشخاص آخرت و آینده خویش را تباه می کنند.

 12. یه دلفانی از راه دور ولی در قلب نزدیک به تک تک شما عزیزان

  الله لایغیروا قوم حتی یغیروا مابه انفسهم ، اختلاف های جزعی را کنار بگذارید برای رضای خدا ببینید ، بنویسید ، قدم بردارید و بترسید از مرگ که از رگ گردن به انسان نزدیکتر است .

 13. خیلی خودتان رو به زحمت نندازید سوری در حال حاضر که انتخابات نزدیک است قدرت چندانی ندارد ضمنا سوری اصولگرا است و دولت و استاندار اصلاح طلب هستند و اگر عاقلانه فکر کنیم سوری نمیتونه در ۲۴ ساعت فرماندار رو عوض کنه استاندار هم ۲۴ ساعته نظرش نسبت به کسی ۱۸۰ درجه عوض نمیشه و قطعا استاندار از قبل این تصمیم رو گرفته افراد اصلاح طلب شهرستان هم چنین قدرتی ندارند و این تغییر تصمیم شخص استاندار و معاون محترم سیاسی ایشان سید عزیز آقای شاهرخی است آقای استاندار و آقای شاهرخی پس از مدتها تحلیل به این نتیجه رسیدند و افراد دهن بینی نیستند اگر دهن بین بودند همان زمان که شایعه تغییر فرماندار بالا گرفته بود باقری رو عزل میکردند آقایان باسواد و مطبوعاتی این تغییرات از اختیارات استاندار است الطاف استاندار رو به شهرمان فراموش نکنید قدر نشناس نباشید مطمئن باشید آقای طولابی بسیار با تجربه و کاربلد است آقای استاندار برای شهرستان فرماندار قوی رو انتصاب کردند.بهتر است شهرستان و فرمانداری رو به حاشیه نبرید و منافع فردی رو بر منافع شهر ترجیح ندید

 14. ضمنا چنین نیست که شما میفرماید که استاندار با نصب باقری محبوب شده و حال محبوبیت خود را از دست داده هر عزل و نصبی هم موافق دارد هم مخالف بهتر است واقعیات رو ببینیم و بگیم. آیا از آقای طولابی ضعفی بلدید؟

 15. درود بر اسدی عزیز ونسیم دلفان تحلیل جناب اسدی بسیار نزدیک به واقعیت است بدون شک یک غیر بومی نمیتواند به اندازه یک فرد بومی دلسوز شهرستان باشد خدامسببان را نبخشاید که دلیلشان برای تغییر دکتر باقری برای منافع شخصی وگروهی بوده نه برای مردم دلفان

 16. اگر مرتب اخبار را گوش بدید حتمآ متوجه هستید که ما مرتب دنیا را به جرم ضدیت با حقوق بشر نژاد پرستی عدم دمکراسی و امثال اینها محکوم می کنیم و وقتی نوبت به خودمان میرسد متآ سفانه تو زردیم . استکبار جهانی از صدر اسلام تا کنون با سه عامل انسان های آزاده را مورد هدف قرار میداد تهدید تطمیع تزویر که بد بختانه هنوز این عوامل به علت وجود ….. مردم کارسازند. حال یکی نیست به این مسئولین استان لرستان بگوید ای ….شما دیگر چرا اگر هم کسی پیدا شود مگر بادمجان دور قاب چین ها می گذارند ! سال ۵۸ دولت تصمیم می گیرد یک نفر غیر بومی به عنوان استاندار یزد انتخاب نماید که یزدیهای با شعور آن را قبول نمی کنند اما همان سال ها در ورودی شهر خرم آباد از سمت بروجرد تابلوی نسب شده بود به شهر کاشان خوش آمدید حال قضاوت با شما خرم اباد را با یزد مقایسه کنید . بنده خورده برده ای از باقری ندارم فقط می بینی در آستانه انتخاباتها عده ای جمع می شوند وشعار می دهند ای نوراباد بی کس و یا ای لرستان بی کس . کس به نظر شما مردم و مسئولین استان چگونه به وجود می اید مگر نه این است که مردم و مسئولین استان نباید سد راه این نیروهای ارزشی باشند تا در شهر خود استان و مرکز از حق مردم دفاع کنند.آیا کس از آسمان حواله دیاری می شود !

 17. باسلام خدمت آقای اسدی و مدیریت محترم سایت وزین نسیم
  انصافاً نقد سازنده و منصفانه ای انجام داداه ای آقای اسدی دست مریزاد. ولی واقعاً باید واسه برخی از همشهریان عزیز بسی تاسف خورد که با رفتن یه فرماندار بومی این همه خوشحال و شاد شدند برفرض هم که عملکرد فرماندار به قول برخی عزیزان ضعیف بود البته بیشتر دوستان و نزدیکان و ازجناح سیاسی فرماندار این باور را دارند و به نظر بنده دلیلش هم این است که همه عزیزان منتقد فرماندار فقط و فقط دنبال مسائل شخصی خودشون بودند و چون به خواسته های خود از جمله مثلاً برخی انتظار داشتن با حمایت فرماندار رئیس اداره بشن یا واسشون وام های کلان بگیرد یا فرزندان یا برادرانشون رو آقای باقری دستور دهند تا در ادارات استخدام شوند و بعد از گذشت چندوقت چون به امیال و آرزوهای خودشان نرسیدند شروع به شایعه پراکنی و تخریب فرماندار کردند و الان هم از عزل فرماندار بسی خوشحالتد و در پوست خودشون نمیگنجند مطمئن باشید این عزیزان منظورشان ازکم کاری و ضعیف بودن فرماندار در مسائل شهری و شهرستانی نیست بلکه چون به آرزوهای خود نرسیده اند این هوچی گریها رو راه انداختن واسه همینه که این شهرستان روزبه روز محروم تر و بدبخت تر میشه چون همه ما انتظارات شخصی داریم نه آبادانی و پیشرفت شهرمون

 18. قدرتشو کجا دیدی بزرگوار قوییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 19. با سلام به عرض برسانم البته اقای باقری شایستگی این پست رو نداشت چون غرور اونو فرا گرفته بود .بطور مثال بنده دوسه بار که با ایشون ملاقات داشتم دایم در حال چرخاندن گردنش بود و انگار نه انگار که یه متقاضی پیشش نشسته.یا یه بار دیگه در شورای …. به اقای ……..با لحن تندی میگه تو ساکت باش و حرف نزن
  به نظر من بهترین کار رو کردن که عزلش کردن

 20. با تشکر از تحلیل خوب و جامع جناب اسدی
  در تایید فرمایشات جنابعالی لازم می دونم چند نکته رو عرض کنم
  ۱- استاندار : چه در این عزل و نصب مقصر باشد چه نباشد بیشترین ضرر رو متوجه ایشون می دونم شخصی عملگرا با تلاش های دلسوزانه که داشت در ذهن دلفانیان و تاریخ دلفان برای همیشه ماندگار می شد بنا به هر دلیلی کارنامه ای درخشان اما با پایانی سیاه رو برای خودشون رقم زدند.
  ۲- سوری : خودش هم میدونه که عواقب این کارش چقدر سنگین خواهد بود شاید در روز اول یا حتی روز دوم این عزل متوجه ضرر و زیان پیش روی خودش شده باشد چه اگر نشده باشد بداند که صندلی بهارستان رو باید برای دور بعد فراموش کند.
  جناب سوری با تمام علایق سیاسی و تفکرات شما چقدر به شعور اکثریت قاطع حوزه انتخابیه خود اهمیت دادید؟ چه اگر مقصر این عزل هم نبودید چرا دفاعیه ای نکردید؟
  ۳- اصلاح طلبان دلفان : حیف که هویت شما مخالفان بر مردم مشخص نیست وگرنه عاقبتی بسیار ناگوارتر از استاندار و سوری در انتظار شما بود و خواهد بود. وای بر ما ها که طلیعه دار افکارمان شمایید. ننگتان باد.
  ۴- ربیع صادقی : هیچگاه شما رو اصلاح طلب ندانسته و نخواهم دانست در مثال شما فقط می تونم خانم الهه راستگو اصلاح طلب شورای تهران رو مثال بزنم که به هم حزبان خودش پشت کرد.
  راستی به اون گفته هایی که در کلاس های درس با صدایی رسا تکرار می کنی اعتقاد هم دارید؟
  ۵- دکه روزنامه فروشی : من با صاحب این دکه هیچ حرفی ندارم اما با خود دکه کار دارم. ای…
  ۶- مردم دلفان : شما مظلومان همیشه تاریخ هستید. من معتقدم شما ضرر نکرده اید شما بیدار شده اید ولو با یک ذره تغییر اما احساس کردید که یک مدیر بومی چقدر مفید میتونه باشه
  ۷- فرماندار جدید : در اینکه یک اصلاح طلب واقعی هستید شکی نیست اما حیف که حضور شما در این منطقه محروم مصادف با یکی از بدترین روزهای سیاسی این شهر بود اما با این حال به رسم مهمان نوازی مردم این دیار براتون آرزوی موفقیت و سربلندی داریم و اگر بنای خدمت در این شهر رو داشته باشید بر زخم های این مظلومان همیشگی لرستان مرهم زخمی خواهید بود.

  • ۳- اصلاح طلبان دلفان : حیف که هویت شما مخالفان بر مردم مشخص نیست وگرنه عاقبتی بسیار ناگوارتر از استاندار و سوری در انتظار شما بود و خواهد بود.
   اون عاقبت ناگواری که سر استاندار و سوری اومده چی بوده و کی اتفاق افتاده که ما متوجه نشدیم که اگه هویت اصلاح طلبان دلفان (البته مخالفان فرماندار سابق به زعم شما ) بر مردم مشخص بشه عاقبتی ناگوارتر از استاندار و سوری سرشون میاد ؟
   البته بخشیدا من موافق برداشتن فرماندار نبودما ولی برام جالب بود بدونم چه بلایی سر مخالفاش که باعث عزلش شدن اومده یا قراره بیاد

   • من و شما احتمالا یک خط فکری داریم اما در بین همین اصلاح طلبان ما هستند کسانی که نان به نرخ روز خور هستند و در بالا مثال هم آورده ام
    اگر جناب فرماندار در خط فکری اصلاح طلبان نبوده و به اصلاح طلبان پشت کرده باید کسانی که براش توطئه کردن بیان و به مردم توضیح بدن اما اگر چند نفر خرده اصلاح طلب که پیگیر پست و مقام ولو پایین بودن و به مردم خیانت کردن باید از جمع اصلاح طلبان طرد بشن
    قرار نیست آسمون به زمین بیاد و استاندار و نماینده و اصلاح طلبان رو از بین ببره منظورم اینه که جایگاه خودشون رو در دل مردم از دست خواهند داد
    اتفاقا برای کسانی که تمام فکرشون رسیدن به یک مقام به هر طریقی است همین که همیشه پشت خط مدیریت بمونند از هزاران بلای آسمانی سخت تره

 21. با سلام
  نمایندگان لرستان همواره نشان داده اند که انتقاد پذیر نیستند و آستانه تحریکشان بسیار پایین میباشد و قدرت تخریبیشان در عزل مدیران به مراتب بالاتر از توانشان در بهبود شرایط و یا سازندگی و یا حتی نصب مدیران قوی و کاربلد میباشد، اگرچه همواره نشان داده اند که در صحن مجلس شورای اسلامی بود و نبودشان تفاوت چندانی برای مجلس و مردم لرستان ندارد زیرا وضعیت فلاکت بار استان لرستان خود بزرگترین گواه بر این مدعاست چرا که اگر غیر از این بود استان بیکار اول کشور نمیشدیم.
  جناب علی باقری هم حرف جدید و یا عجیبی نگفتند که نمایندگان قدرت چانه زنی برای جذب اعتبار را ندارند چون این واقعیتی است که همگان در سراسر کشور میدانند زیرا جایگاه لرستان در انتهای جدول رتبه بندی توسعه استانهای کشور کار را همگان میدانند.

  • با سلام
   نکته دوم اینکه با این روندی که استانداری لرستان برای دلفان در نظر گرفته است نه تنها توسعه ای نخواهیم داشت بلکه عقبگرد هم خواهیم داشت، ابتدا از شخص بومی خواهش میکند پست فرمانداری دلفان را قبول نماید و پس از مدتی بدون اطلاع قبلی و بصورت فورس ماژور برکنارشان مینماید .
   در دو سال اخیر شاهد حضور سه فرماندار در دلفان بوده ایم .از آنجا که هیچ گونه استراتژی و برنامه توسعه جامع و بلند مدت توسط استانداری برای دلفان تعریف نشده است که فرماندارها ملزم به ادامه اجرای آن باشند ، انتصاب این گونه فرماندارهای دارای تاریخ مصرف فقط جفای ناخواسته استانداری است بر دلفان که محرومیتش کهکشانی است.

 22. با سلام اموزش و پرورش انصافا کارش عالیه بیخودی تخریب نکنید،در ضمن جناب اقای باقری نمیتونست طایفه خودشون رو مدیریت کنه چه برسه به فرمانداری.مطمعنا فرماندار غیر بومی از اقای باقری بهتره

  • مگه قراره هرکی پستی میگیره طایفه اداره کنه؟خیلی تحلیلت جالب بود بگو رسانه ها تبلیغت کنند اعجوبه !!!!!!!!!!!
   چه ربطی داره ،بنده خدا ،این زمونه پسر از باباش حرف شنوی نداره توطابفه رابااداره مقایسه می کنی؟
   اما نسیم جان کامنت مخالف را به شرط منطقی بودن باید منتشر کنی هاااااااا

 23. آقای…اگه کار شما بوده خدا به حق این ماه پر برکت هر چه زود تر خوار و ذلیلت کنه

 24. اخ ازبیسوادی یابهتربگم نداشتن درک سیاسی-اجتماعی۰طایفه گری یاهمون ن۰۰۰ادپرستی منسوخ تاکی?¿
  البته مردم فهیمندبافتنه ی افرادفتنه گربه دام نخواهندرفت۰

 25. با سلام و احترام
  بدون شک دغدغه و چالش ذهنی همه ما ،پیشرفت و آبادانی دیار فراموش شده و بس محروم دلفان و برون رفت از باتلاق کنونی است که ساخته و پرداخته مدیران بی کفایت قبلی دلفان میباشد و جهت نیل به این آرزوی تبدیل به غده شده در وجودمان ، ابتدا نگاهمان و توقعمان بیشتر از مدیران بومی است.جناب علی باقری با همه ویژگیهای مثبت و منفی که داشت از دید عده ای متاسفانه و از دید عده دیگری خوشبختانه جای خود را به فردی غیر بومی سپرد و ایکاش ایشان باقی میماند و استاندار محترم هم همه رغم حمایتشان مینمود.بهرحال ایشان رفتند و تمام. انتظار ما از استاندار زحمتکش که میدانیم واقعا”دغدغه دلفان را دارند این است که تاریخ مصرف فرماندارهای دلفان را مقداری بالاتر ببرند تا فرصت های سوخته و از دست رفته دلفان بیشتر و بیشتر نشود .
  قبول داریم که هر آمدن ،رفتنی هم بدنبال دارد ولی یا از فرماندارهای بسیار با تجربه استفاده نمایند که کارکشته و مجرب باشند یا اگر فرمانداری مثل باقری بدون تجربه مفید را انتصاب مینمایند فرصت کافی و حمایت لازم هم از ایشان داشته باشند.
  مردم برایشان مهم نیست فرماندار و مدیران از چه طیف و گروه سیاسی باشند،چیزی که میخواهند اشتغال است و توسعه شهرستان و کاهش محرومیت.بقول معروف نان میخواهند.همین.اگرچه سیاسیون شهرستان از مدیر ارشد سهم خواهی سیاسی و رفع حوائج حزبی خود را طالب میباشند و هر کدام از طیفهای سیاسی، راه برون رفت شهرستان از مشکلات را استفاده از نیروهای همفکر خود در مدیریت دلفان میدانند.ولی مردم نان میخواهند.کاش سهم خواهی سیاسی جای خود را به داشتن غم نان بدهد تا جوانان شهرستان جهت کسب یک لقمه نان کارگری آواره تهران و … نشوند.

 26. دلتنگ دلفان

  دوستان از اینکه بیدار شده اید خدا را شکر به خاطر خدا علایق شخصی و جناحی را کنار بگذارید وبه فکر دلفان باشید وبیدار باشید نگذارید هر کسی را از هر جایی بیاورند و حاکمتان کنند مطمینا بومی برای این شهر دل می سوزاند از هر طیفی بومی ها را تقویت کنید سوری خواهر زاده دلفان که اول قسم می خورد از زادگاه خود کسی را نیاورد چه بر سر دلفان آوورد دلفان شده الشتر بس است یک ذره به فکر آینده این شهر مظلوم باشید فردا یا پس فردا این فرماندار به خاطر نسبت دور دوری که با قهرمانی دارد قرار است وی را بخشدار کند از همین الان حواستان باشد دلفانی انتخاب کند نه ناتوان و فامیل
  ما مدیر خوب وتوانای دلفانی می خوایم نه هر کسی در ضمن کدامتان مردانه آستین بالا زد و وقتی سوری اینجا آمد او را زیر سوال برد و از او مطالباتی طلب کرد وپرسید دو طرح از طرحهایی که برای دلفان آوردی نام ببر و دلفان بغیر از واسطه گری های اخوی تان چیزی ندید………

  • با سلام و احترام
   جناب دلتنگ دلفان عزیز و گرامی
   ضمن تشکر از کامنت دلسوزانه تان
   انصافا” در بین رسانه های محلی دلفان که همگی هم دغدغه و دل نگرانی اوضاع آشفته بازار دلفان محروم را دارند این رسانه نسیم دلفان است که با به جان خریدن انواع توهین ها و ناملایمات،با انعکاس و پیگیری شجاعانه مشکلات و معضلات دیار بی یاور دلفان ،رسالت رسانه ای خود را بدون ترس و هراس ایفا مینماید و نشان داده است که همواره تریبون فریاد مظلومیت و محرومیت دلفان بوده و هیچ چشمداشتی جز آبادی دلفان و رفاه عمومی دلفانیان ندارد.
   با پوزش از رسانه های مردمی دلفان و عرض ادب و ارادت به همه این عزیزان فرهیخته، مدتی است که تنش و اصطکاک رسانه ای در دلفان شروع شده و خروجی این تنشها و جدلهای رسانه ای هیچ منفعتی برای دلفان و دلفانیان ندارد.
   بر همگان هم واضح و مبرهن است که هدف و تارگت مشترک فعالیتهای رسانه های لوکال و محلی دلفان چیزی نیست جز فریاد محرومیت و مظلومیت دلفان و تلاش در جهت رفع مشکلات کهکشانی موجود اگرچه به نظر میرسد هدف یکی است ولی برخی راه را به بیراهه کشانده اند.توهینهای آشکار نوشتاری و تصویری ! مدیران رسانه ها به همدیگر در برابر دیدگان هزاران مخاطب شریف درون و برون استانی به نظر حقیر کاری در شان خود این عزیزان و همچنین مردم شریف دلفان نیست و وجهه مردم شریف و نجیب دلفان را میتواند خدشه دار نماید تا بدانجا که برخی دوستان همکار و هموطن که بر حسب همکاری با ما در دیگر استانهای دور با دلفان آشنا شده و گاها” مخاطب این رسانه ها میباشند به ما خرده میگیرند که این بود تعریف و تمجیدی که شما از دیار باستانی خود داشته و دارید؟ زیرا همگان افراد رسانه ای را از فرهیختگان و خواص جامعه میدانند که باید سعه صدر بالا داشته باشند و ما جوابی به ایشان نداریم جز سکوت و شرمساری.
   کاش مدیران رسانه های دلفان که همگی از قشر فرهنگی و فرهیخته دلفان میباشند این جدلها و توهینهای رسانه ای به همدیگر را یا به پایان برسانند و یا اختلافات خود را در فضای پرایوت و خصوصی و خلوت با هم مطرح نمایند زیرا اگر از مخاطبان خود نیز بپرسند جدا” ایشان نیز دیگر از این تنشهای بی حاصل خسته و آزرده شده اند.
   باز هم پوزش از مدیران فهیم این رسانه های مردمی.
   به امید داشتن دلفانی آباد و پر رونق و تحمل افکار و نظرات متنوع و مخالف.

 27. دلفانی مقیم کوهدشت

  با سلام خدمت همه عزیزان دلفانی .
  بوی جوی مولیان آید
  یاد یار مهربان آید
  دلفان مهد تمدن .مهد فرهنگ هزاره هاست .جای جای دلفان عزیز اثری از آثار ارزشمند تاریخی چند هزار ساله نیاکانمان را بر جبین دارد .
  در لرستان مردم دلفان به صداقت .صفا ویکرنگی ونجابت شهرت دارند واین بزرگترین افتخار برای این مردم است .
  ضمن تقدیر وتشکر از آقای اسدی که هوشمندانه مطالب را نوشته اند ودیگر عزیزانی که نقد نموده اند .بنده هم میخواهم چند جمله عرض نمایم .
  !-از برکناری آقای دکتر باقری از فرمانداری دلفان بخاطر مسایل سیاسی ودخالت بیموقع نماینده محترم متاسفیم ۲-در عین حال باید عرض شود که هر جابجایی را نباید مضر به حال منطقه دانست ۲- آنچنانکه مطلعید طرهان (کوهدشت ) ودلفان به مثابه یک روح در دو کالبد هستند .خصوصیات اخلاقی
  روحی .مردمداری ومهمان نوازی ونژادی وجغرافیایی فراوان وپیوندهای متعدد در طول اعصار در حقیقت ما را یکی نموده است بگونه ای که نور ابادی جماعت در کوهدشت به هیچوجه احساس غربت نمی نماید وبخوبی ودر کنار هم قرنهاست که زندگی میکنند .حالا این مسئله با شهر همجوار خود
  که نماینده واحد دارید مقایسه کنید .۳-مسئله پایانی در خصوص فرماندار جدید جناب آقای طولابی است که باید عرض شود ایشان هم در حقیقت می تواند
  با توجه به مطالب یادشده بومی تلقی گردد ضمن اینکه مدیری توانمند وکاردان وکاربلد ومجرب خاصه در امور فرمانداری است فردی با فضائل وشاخصه های خاص اخلاقی هم می باشد .وعلیرغم مسئولیت های گوناگون در طول سنوات طولانی هیچگاه غرور ایشان را فرانگرفته است .وقاطعیت
  همراه با متانت از جمله دیگر خصوصیات نامبرده می باشد .برای این برادر عزیز وارجمند ومعاونت محترم ایشان آقای غلامی ودیگر همکاران
  گرانقدرشان در فرمانداری دلفان وهمه دلفانیهای بامرام آرزوی بهروزی بیش از پیش دارم .

 28. جناب اسدی
  می توان کمی منصفانه و به دور از تعصب به این عزل نگاه کرد ما هم از عزل جناب باقری به عنوان یک نیروی بومی ناراحت شدیم ولی ایشان در طول این مدت چه عملکرد قابل دفاعی برای دلفان داشته اند؟کاش به جای تاثر و تالم جهت عزل ایشان ابتدا خدمات جناب فرماندار بومی را برای ما که دورادور می بینیم و قضاوت می کنیم شرح می دادید قبول داریم که نیروی بومی یک فرصت به حساب می آید که از ایشان در هر حال و با هر نگرشی در جهت پیشرفت شهر و خدمت به همشهریان نهایت استفاده را برد ولی تا جایی که مشاهده شد به عنوان ابتدایی ترین کار و بالاترین مقام اجرایی شهرستان هیچ اعتراضی نسبت به به کارگیری و جذب نیروهای غیربومی مخصوصا الشتری ها نکرد و تا آخر هم نسبت به امر اشتغال که اصلی ترین دغدغه مردم این دیار می باشد بی تفاوت بود وتا این مورد آخر هم در جهت جناب نماینده حرکت می کرد.
  در ضمن جناب اسدی سیاست پدر و مادر نداره و این صندلی ها رفتنی اند و تنها نام نیک انسان می ماند.

 29. در این نما من یک فرد فراجناهی و مستقل اما شدیداً ولایت پذیر را در مقابل دو نفر از جناح چپ و راست می بینم شاید این جمله در وصف این تصویری که نسیم دلفان طراحی کرده به حق باشد که: برای گفتن حق و حمایت از دلفان محروم باید خود را وابسته به هیچ جریانی ندانیم که وابستگی به آن جریان باعث شود ما از بیان حق یا دفاع از مظلوم خودداری کنیم. نه چپ، نه راست بلکه فقط حق و انصاف و عدالت.

 30. دلفانی مقیم کوهدشت به آن خدای لاشریک له سوری باعزل آقای باقری کاری نداشت چون خودسوری ایشان را منصوب به کار فرمانداری کرد بعد از آن الشتری و نورآبادی از قدیم الایام باهم برادر بوده و هستند و هزار فامیلی و نسبت باهم دارنداین تعصبات پوچ و واهی یک عده افراد قلیل هستند به تعدادانگشتان دست یک انسان ، گوشت هم را بخورنداستخوان یکدیگر را نمی شکنند آن زمانی که نماینده از نورآباد به مجلس راه پیدا می نمود از الشتر حدود هفت یا هشت هزار رأی می آورد و این دوره که سوری روانه مجلس شد ۵۸۲۲ رأی کسب نمود. حالا استدلالتان این است که طرحان با نورآباد یک روح در دو کالبد هستند نه این طور هم نیست هر شخص غیربومی که در نورآباد عهده دار کاری می شودابتدا یک مقدار حساسیت وجود دارد اما بعد از آن بعلت مهمان نوازی حساسیت ها از بین می رود اگر غیر بومی بد است در شهرستان دیگری باشند جنابعالی که یک دلفانی هستی چکاری می کنی تو کوهدشت خواهشاً اتش بیار معرکه نشو

  • دلفانی مقیم کوهدشت

   در پاسخ آقای شهروند عرض شود که
   ۱میفرمائی که اگر دلفانی هستی در کوهدشت چکار میکنی .برادر بی اطلاع لا اقل از بزرگتر خود سوال نما حدود نیمی از جمعیت کوهدشت دلفانی اند .از جمله طوایف بزرگ دلفان در کوهدشت .میربگ .اولادقباد. ایتی وند .وزیر مجموعه ها شامل چوار ی .دوریش .آزادبخت . نورعلی و……..می باشد که سابقه قرنها ویا شاید هزاره ها دارند واین مردم با مردم اصیل کوهدشت همچون طوایف سور ی .امرایی .غضنفری . عباسی وگراوند .کوشکی و…….چنان در هم تنیده اند که احساس جدایی وانفکاک از همدیگر ندارند و۲-مزید اطلاع افراد بی اطلاعی همچون شما عرض شود که سه تن از نمایندگان کوهدشت یعنی شاهرخی (قبادی)وامامی وحتی دوستی دلفانی الا صل هستند .وشما اگر برهانی غیر از این دارید ارائه نمایید .۳-هیچگاه در کوهدشت از کسی شنیده نشده چرا فلانی را که دلفانی است استخدام نموده اند .۴- لطف نما برطبل تفرقه نکوب که حنایتان کاملا بی رنگ خواهد بود .

 31. متاسفم برای کسانی که تواین شهرماازسوری حمایت کردن،الان این اشخاص کجان که بگن براشهرماچکارکرده

 32. ۲۲سال … و… نماینده بودندچه کاری برای این شهرانجام دادندتمام بدبختی هاوعقب ماندگی هاازنمایندگان بومی این شهراست

 33. اینی که گفته ۲۲سال وبنام شهر وند ….شهروند نیست خودش غیر بومی یا خواهر زاده دلفانی ها است

 34. با نظر شما موافقم. مرحبا. فکر نمیکنم هیچ شخص معقولی منکر این واقعیت باشه که نیروهای بومی در مناطق خودشون بیشتر دل میسوزونن. اما متاسفانه مردم ما هیچوقت زحماتشون را نمی بینند. یک نظر بررسی کنید ببینید در کدام سایت یا روزنامه از مسئولین بومی خودمون تقدیر کردیم. اما غیر بومیها که می آیند رو سر حلوا حلواشون می کنیم. البته من خصومتی با نیروهای غیربومی هم ندارم. انصافا بعضی هاشون خیلی به شهرمون خدمت کردن مثل دوستی فرماندار سالها پیش که الان در تهران هستند و حتی در زمستان گذشته جهت تامین سیستمهای گرمایشی مدارس روستایی شهرستان کمک بزرگی کردند.فقط میخواستم بگم : از ماست که بر ماست!!

  • ببینید در کدام سایت یا روزنامه از مسئولین بومی خودمون تقدیر کردیم؟
   سایت نسیم دلفان هر چه در توان داشت برای قدردانی و نشان دادن تلاشهای فرماندار بومی مان بکار گرفت

 35. دوستان ما نزدیک به چهار دهه است که نماینده میفرستیم جز چند مورد بقیه بومی بوده اند بقیه چه گلی به سرمان زده اند,…
  بخدا جدا از مطالبی که دوستان فرمودند سوری یک نماینده صادق بود برامون همین الان تو الشتر ایشون متهم به نوراباد دوستیه
  نماینده قبلی الشتر جناب حسنوند رو یادتون رفته نمیذاشت یه مسول بیاد نوراباد,سوری علیرغم همه کاستیها مردی محترم بود که در سالهای اول نمایندگیش طیف مخالفش,زمام کار رو در دست گرفت ولی نزدیک به چهار ساله داره باهاشون میجنگه ولله این سوری که من دیدم ادمی نیست که اشتباهات خودش رو سر بقیه بشکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.