جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

طرح های ناظر پلیس با همکاری و حمایت مردم با قاطعیت در استان لرستان اجرا می شود

ساماندهی وضعیت بی حجابی های اخیر جامعه مطالبه به حق مردم است.

نسیم دلفان – فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح های ناظر پلیس با همکاری و حمایت مردم با قاطعیت در استان لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ سردار “یحیی الهی” در تشریح این خبر با تاکید بر همکاری همه ی دستگاه های دخیل در امر عفاف و حجاب گفت: پلیس با همکاری اقشار مختلف اجتماعی، در برخورد با مفاسد اجتماعی به ویژه حوزه عفاف و حجاب به عنوان یک امر شرعی و قانونی درنگ و تأخیر نداشته و همواره در میدان عمل بوده و خواهد بود.

وی با اشاره این که ساماندهی وضعیت بی حجابی های اخیر جامعه مطالبه به حق مردم ولایتمدار و شهید پرور لرستان است به اجرای طرح ناظر یک در انتظامی استان اشاره و بیان داشت: این طرح که در راستای مقابله با کشف حجاب در خودروها صورت می گیرد از نمونه طرح های فرهنگی در انتظامی کشور است که به برکت همراهی و دلسوزی علاقه‌مندان به نظام و آحاد مردم اجرا می شود.

فرمانده انتظامی استان لرستان افزود: در این طرح در مرحله اول برای کسانی که کشف حجاب کنند پیام کوتاه تذکر در مرحله دوم توقیف خودرو و در صورت تکرار یعنی مرحله سوم ضمن توقیف خودرو ، افرد خاطی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی با بیان این که در این طرح بیش از ۳ هزار نفر از عوامل و عیون درون و برون سازمانی بکار گیری شده اند گفت: در صورت نیاز این تعداد تا ۶ هزار نفر قابل افزایش است.

سردار الهی با اشاره به اجرای طرح ناظر ۲ گفت: این طرح به بیان وظایف متصدیان صنوف و وظایف کارکنان سازمان ها و ادارت می پردازد ، در این طرح همه صنوف و کارکنان ادرات دولتی در جلساتی توجیه شده اند که برای افراد بد پوشش و کسانی که کشف حجاب می کنند ارائه خدمت نکنند و در صورت تخلف صنوف از این امر در مرحله اول تذکر و تعهد کتبی، در مرحله دوم واحد صنفی پلمپ و در مرحله سوم ضمن پلمپ واحد صنفی، فرد خاطی به مرجع قضائی معرفی خواهد شد و در حوزه کارکنان ادرات و متصدیان امور اداری به منظور عدم ارائه خدمت به افراد بد پوشش و کسانی که کشف حجاب می کنند در صورت تخلف به دادسرا و حراست محل خدمت معرفی و با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی در بیان طرح ناظر ۳ و به بیان نحوه برخورد با کسانی که در معابر عمومی اقدام به کشف حجاب می نمایند پرداخته و گفت: در این طرح از طریق چهره زنی ، پس از شناسایی افراد بد حجاب در مرحله اول ارسال پیام کوتاه تذکر، در مرحله دوم تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی که با هماهنگی های به عمل آمده خارج از نوبت در سریع ترین زمان ممکن با آنان برابر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی برخورد قانونی قضائی خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای طرح ناظر ۴ مربوط به افرادی که در فضای مجازی اقدام به برهنگی و کشف حجاب می نمایند گفت: در این طرح ضمن رصد فضای مجازی از طریق پلیس فتا و پلیس امنیت پس از شناسایی متخلف در این حوزه و معرفی آنان به دادسرا سایت مربوطه نیز مسدود خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به این که برای موفقیت در حوزه حجاب و عفاف و دیگر موضوعات فرهنگی و اجتماعی قطعا چندین دستگاه دخیل هستند، باید با افزایش همکاری های بین بخشی و هم افزایی در حوزه فرهنگ سازی و مسیر صواب اجتماعی گام بردارند.

فرمانده انتظامی لرستان با تأکید بر این که برقراری امنیت اخلاقی در جامعه کاهش دهنده زمینه و بستر بسیاری از جرایم اجتماعی است، تصریح کرد: مشارکت پلیس و سایر سازمان ها در فعالیت های مدنی و اجتماعی با رویکرد تقویت قانون مندی و افزایش اعتماد اجتماعی امری انکار ناپذیر است و پلیس به عنوان یکی از مجریان تأمین امنیت اخلاقی در نهادینه شدن امنیت اخلاقی به عنوان سبک زندگی در جامعه نقش بسزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *