شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

طرح سند توسعه دلفان در یکصد بخش مختلف عمرانی تدوین شد

فرماندار شهرستان دلفان گفت: متناسب با نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، طرح سند توسعه دلفان در یکصد بخش مختلف تدوین شده است…


نسیـــم دلفـان – جعفر طولابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: متناسب با نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، طرح سند توسعه دلفان در قالب ۱۰۰ طرح و پروژه در مسیر اقتصاد مقاومتی تدوین شده و از طریق وزارت کشور به فرماندهی قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی کشور برای توسعه این شهرستان ارائه شده است.

طولابی/فرمانداردلفان

فرماندار دلفان یادآور شد: انجام این طرح‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در رفع محرومیت‌زدایی از شهرستان دلفان داشته باشد.

وی مهمترین طرح‌های پیشنهادی را سد تاج امیر، پروژه آبرسانی کشاورزی اسماعیل‌آباد، مجتمع‌های آبرسانی، احداث کارخانجات قطعه‌سازی خودرو، صنایع پایین دستی پتروشیمی، ایستگاه تحقیقات کشاورزی، پست دوم ۶۳ کیلو ولت و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی عنوان کرد.

این مسوول انتخاب شهرستان دلفان را به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در لرستان فرصت مناسبی برای توسعه این شهرستان عنوان کرد و بیان داشت: انتخاب دلفان در کنار ۳۰ شهرستان دیگر به عنوان پایلوت اقتصادی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه در این منطقه باشد، زیرا در این شهرستان‌ها علاوه بر اعتبارات جاری و عادی که وجود دارد، ردیف اعتباری ویژه‌ای برای تخصیص اعتبار و بودجه در هیئات دولت تعریف می‌شود.

طولابی سخنان خود را با محوریت اشتغالزایی ادامه داد و افزود: با توجه به اینکه دلفان از نظر تولید حبوبات به خصوص نخود در استان رتبه اول را دارد، به همین منظور از طریق بسیج مستضعفین تسهیلات ویژه‌ای برای بسته‌بندی حبوبات اختصاص داده شده و در فاز اول با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان در حال انجام است، در نظر گرفته شده که متقاضیان صاحب شرایط می‌توانند با مراجعه به سپاه از این‌ گونه تسهیلات استفاده کنند.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

یک نظر

  1. سلام بر همه کسانی که زحمت این کار مهم رو کشیدن دستشان درد نکنه پیشنهاد میشه جهت پختگی بیشتر ادرس دسترسی به متن کامل اونو برای اظهار نظرکارشناسان بخشهای مختلف در سا یت قرار دهید تا مزایا ومعایبش بر رسی شودودر صورت لزوم اصلاحات پیشنهادی هم مد نظر مسءولان عریز قرار گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *