شنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

ضریح های مطهر آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) و سیدجلال الدین (ع) در شهرستان دلفان رونمایی شد + عکس

به مناسبت هفته وقف ضریح های جدید امامزادگان ابراهیم (ع) معرف به بابابزرگ و سیدجلال الدین (ع) معروف به کال نازار، از محل نذورات امام زادگان با هزینه ۳۰۰ میلیارد ریال ساخته و نصب شد.

نسیم دلفان – به گزارش بازتاب دلفان، امروز سه شنبه ۲۰ مهر، از ضریح جدید امامزادگان امامزاده ابراهیم (ع) معرف به بابابزرگ و سیدجلال الدین (ع) معروف به کال نازار با حضور مدیرکل اوقاف استان، معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف استان، امام جمعه دلفان، مدیر اداره اوقاف شهرستان و جمعی از مسئولان و مردم شهرستان دلفان رونمایی شد.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در آیین رونمایی از ضریح های مطهر آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) و سیدجلال الدین (ع) شهرستان دلفان گفت: امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابابزرگ فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام هشتم شیعیان ثامن الحجج امام رضا (ع) است که ارادتمندان این امامزاده واجب التعظیم از شهرستان های مختلف استان لرستان و حتی استان های کرمانشاه و همدان برای شفاعت و عرض ارادت به بارگاه ملکوتی این امامزاده عظیم الاشان مشرف می شوند لذا در صورت همکاری سایر دستگاه های اجرایی و افزایش سطح خدمات رفاهی و زیر ساخت ها، قابلیت تبدیل شدن به روستای “هدف گردشگری” را خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان: به مناسبت هفته وقف ضریح های جدید امامزادگان ابراهیم (ع) معرف به بابابزرگ و سیدجلال الدین (ع) معروف به کال نازار، از محل نذورات امام زادگان با هزینه ۳۰۰ میلیارد ریال ساخته و نصب شد.

طباطبایی گفت: ضریح مطهر امامزاده ابراهیم ع (بابابزرگ) با توجه به معماری خاص بقعه متبرکه و توجه به محدودیت فضای تربت خانه، به صورت هشت ضلعی ساخته شده که اولین ضریح هشت ضلعی در سطح بقاع متبرکه استان لرستان می باشد و ضریح مطهر جناب سید جلال الدین ع (کال نازار) نیز، با رعایت محدودیت های فضای داخلی به مساحت یک مترمربع  ساخته و نصب شده است.

حجت الاسلام والمسلمین خانی امام جمعه شهرستان دلفان در این مراسم ضمن عرض تبریک دهه مبارک وقف گفت: از خیرین نیک اندیش و واقفین که عنایت خاص و ویژه ای به شهرستان دلفان دارند کمال تقدیر و تشکر داریم و با توجه به ضعف زیر ساخت ها در این شهرستان دست یاری به سوی خیرین دراز می کنیم.

امام جمعه دلفان گفت؛ در طول تاریخ امام زادگان در پهنا و جغرافیای ایران اسلامی مرجع و پناهگاه مردم بوده اند که به تعبیر مقام معظم رهبری بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند ما نسبت به فرهنگ شهرستان مسئولیت داریم لذا نباید از این مسئولیت ها غافل شویم.

آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) و سیدجلال الدین (ع) در ۶۵ کیلومتری جنوب غربی شهر نورآباد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *