شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

ضرورت شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز لرستان


استاندار لرستان گفت: ما جزو پنج استان حادثه‌خیز کشور هستیم که شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز آن ضروری است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ،فرهاد زیویار، در دیدار با رئیس سازمان هواشناسی کشور در تهران که به منظور بررسی وضعیت موجود و چشم‌انداز سازمان هواشناسی لرستان انجام شده بود، با بیان اینکه ما جزو پنج استان حادثه‌خیز کشور محسوب می‌شویم، بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده از ۳۰ مورد بلایای طبیعی در کشور بیش از ۱۷ مورد آن در لرستان رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: به همین خاطر لرستان باید در بحث بروز حوادث و بلایای طبیعی و خسارات جبران‌ناپذیر ناشی از آن ویژه دیده شود.

استاندار لرستان بر شناسایی تمام نقاط حادثه‌خیز استان تأکید کرد و با اشاره به اینکه امروزه دانش هواشناسی و داده‌های این علم نقش مهمی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد، تصریح کرد: سازمان هواشناسی تنها متولی پیش‌بینی آب و هوا ظرف ۲۴ ساعت آینده نیست بلکه پدیده‌هایی نظیر توفان، برف، بارندگی و سایر موارد مشابه را نیز پیش‌بینی می‌کند.

زیویار افزود: ایران بخاطر وضعیت آب و هوایی و شرایط جوی خاص توجه ویژه به علم هواشناسی دارد و در این راستا باید از تلاش دست‌اندرکاران این حوزه در کشور و استان تقدیر به عمل آورد.

استاندار لرستان در رابطه با رفع مشکلات حوزه هواشناسی استان و تخصیص اعتبارات بیشتر به این دستگاه قول مساعد داد.

در ادامه این دیدار سحر تاج‌بخش، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور، گفت: توسعه ایستگاه‌های باران‌سنجی و ایستگاه‌هایی با کاربری خاص اعم از جاده‌ای، کشاورزی، پایش گرد و غبار و همچنین ارتقاء سامانه هشدار سیل و بروزرسانی تجهیزات موجود در هواشناسی از محل اعتبارات ملی و استانی در جهت ارائه خدمات گسترده‌تر ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت مقوله هواشناسی در زندگی مردم، عنوان کرد: نقش هواشناسی در امور زیربنایی و حفاظت از جان و مال مردم بسیار مهم و دارای اهمیت ویژه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *