دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

ضرورت احداث ساختمان پلیس راه در شهرستان دلفان

 

فرماندار دلفان گفت: یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی در این شهرستان وجود دارد که با توجه به وسعت منطقه، ایجاد پاسگاه پلیس راه یک مطالبه اساسی است.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، اصغر قهرمانی افزود: محور شریانی کریدور شمال غرب به جنوب کشور در دلفان قرار دارد و حجم سنگینی از تردد خودروها روزانه در مسیرهای ارتباطی این شهرستان جاری می باشد اما از داشتن پاسگاه پلیس راه محروم است.

وی همچنین اظهار داشت: دلفان دارای گردنه های برفگیر گاماسیاب، گشور و گاوکش در محورهای ارتباطی به شهرستان های نهاوند، کرمانشاه و خرم آباد است و در زمستان به سبب بارش برف و لغزنده بودن جاده ها مشکلاتی برای تردد خودروها به وجود می آورد بنابراین حضور دائمی پلیس راه در این مسیرها موجب افزایش رعایت اصول رانندگی و ایمنی جاده ها می گردد.

فرماندار در ادامه اضافه کرد: ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی و هزار کیلومتر راه روستایی در دلفان وجود دارد ، وجود پلیس راه برای امنیت و تسهیل در عبور و مرور ضروری است همچنین حضور به موقع کارشناسان در سوانح رانندگی، راه اندازی پاسگاه پلیس راه در این شهرستان را به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است.

وی آمادگی مدیریت اجرایی این شهرستان برای تامین زمین مورد نیاز احداث پاسگاه پلیس راه در سه راهی زالی مسیر نورآباد به خرم آباد و نهاوند را اعلام و تاکید کرد: بخشدار میربگ موظف شده است پیگیری های لازم را جهت تهیه زمین در این منطقه انجام دهد.
خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *