یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
آخرین خبرها

صعود مقتدرانه هندبالیستهای بانوی دلفانی به لیگ یک ایران / تکرار موفقیت در صورت حمایت

تیم هندبال بانوان نگین کوهسار دلفان لرستان با شکست همه حریفان به لیگ ۱ ایران صعود کردند .

نسیم دلفان – به گزارش خبرآنلاین لرستان ، تیم نگین کوهسار لرستان از شهرستان دلفان بعنوان نماینده استان در رقابتهای بانوان لیگ ۲ کشور شرکت کرد و با درخشش بازیکنان خود توانست مزد زحمات خود را دریافت نمایند.

مریم خنجری در این خصوص گفت : تیم نگین کوهسار لرستان از شهر دلفان بعنوان نماینده استان در مسابقات لیگ دو کشور به میزبانی یزد با حضور ۱۰ تیم در ۲ گروه ۵ تیمی شرکت نمود.

وی افزود : در این مسابقات بازیکنان و کادر فنی و عوامل اجرایی سنگ تمام گذاشته و در مرحله نخست همه حریفان خود را شکست داده و به مرحله نهایی صعود نمود .

مربی تیم هندبال بانوان کوهسار لرستان با بیان اینکه در مرحله نهایی دو تیم قدرتمند اصفهان و کرمان را نیز شکست دادیم اظهار داشت : در این مسابقات با همت همه اعضای تیم توانستیم قهرمان لیگ دو کشور شویم و به لیگ ۱ ایران راه یابیم.

خنجری شرط موفقیت و درخشش مجدد این تیم در لیگ ۱ کشور را مستلزم حمایت مسئولان ورزش و سایر مسئولان استان دانست و تصریح کرد : در سال ۹۲ نیز این تیم قهرمان شد اما حمایتی از بازیکنان بعمل نیامد و مورد بی مهری قرار گرفتند.

مربی موفق دلفانی هندبال لرستان ادامه داد : پتانسیل و توانایی بازیکنان این تیم به نحویست که در صورت حمایت در لیگ ۱ این موفقیت را تکرار خواهیم نمود .

وی در پایان خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: انتظار می رود تیم نگین کوهسار که با کمترین امکانات در سطح کشور درخشیده در استان نیز مورد توجه قرار گرفته و با برگزاری مراسم تجلیل قدری از زحمات این بازیکنان جبران شود .

لازم به ذکر است ظرفیت هندبال لرستان در کشور در دهه ۶۰ و ۷۰ حرف اول را می زد اما قطب هندبال ایران رفته رفته بعلت مشکلات مالی و نبود توجه به انزوا رفت و استعدادهای آن به سایر استانها مهاجرت کردند اما اگر بدنبال احیای قطب هندبال ایران هستیم حمایت از بانوان نگین کوهسار می تواند شروع و استارتی مثبت برای هندبال لرستان شود در غیراینصورت دیر یا زود بایستی منتظر انزوای این پتانسیل موفق ورزش استان باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *