شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

صدور “کارت ملی هوشمند” برای افراد زیر ۱۵ سال

 

وزیر کشور از صدور کارت ملی هوشمند برای افراد زیر ۱۵ سال خبر داد و گفت: صدور کارت ملی برای افراد زیر ۱۵ سال کشور از ماه‌های آینده آغاز خواهد شد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد وحید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ثبت احوال به عنوان سازمان پیشرو در دولت سیزدهم اقدامات و تحولات خوبی را انجام داده که امیدواریم این مسیر دنبال شود. چرا که اقدامات بسیاری باقیمانده که باید محقق شود. سازمان ثبت احوال در زمینه آمارگیری ثبتی مبنا که از سال گذشته آغاز شد به عنوان یک اقدام بسیار مهم گام‌های موثری را برداشته است. پیشتر آخرین آمارگیری در سال ۱۳۹۵ انجام شده است. اگر آمارگیری ثبتی مبنا را دنبال کنیم قطعا به لحاظ آماری وضعیت بسیار بهتری را خواهیم داشت.

وزیر کشور با اشاره به موضوع قانون جوانی جمعیت گفت: تکالیف مهمی برای سازمان ثبت احوال تعیین شده که ایجاد دفتر مناسب در این سازمان آماده شده است تا اجرای دقیق این قانون محقق شود. بر همین اساس در اتاق جمعیتی که در سازمان ثبت احوال ایجاد شده است تلاش خواهد شد که تحقق قانون جوانی جمعیت به صورت تاثیرگذار دنبال شود.

وحیدی تصریح کرد: خدمات این سازمان می‌تواند با بکارگیری سامانه‌های هوشمند نیازهای مردم را به صورت بسیار سریعتر پاسخ دهد. پیشتر ۱۰ میلیون کارت ملی هوشمند از سال‌های گذشته به عنوان عقب افتادگی وجود داشت که با کار خوبی که صورت گرفت این ۱۰ میلیون کارت ملی هوشمند نیز صادر شد. هر چند که جریان صدور کارت ملی دائمی است و مرتبا صدور کارت برای متقاضیان انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *