جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

صدور هشدار سطح زرد هواشناسی لرستان / بارش برف در برخی مناطق

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به ورود سامانه بارشی به لرستان اظهار داشت: از امروز دوشنبه به‌تدریج شاهد افزایش پوشش ابر و افزایش سرعت وزش باد در این استان هستیم.

زینب اکبری با بیان اینکه مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه بارندگی از امشب به‌تدریج وارد لرستان می‌شود، افزود: بارش‌ها از امشب و صبح سه‌شنبه به‌شکل پراکنده در این استان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی عنوان کرد: این سامانه از روز سه‌شنبه تا روز جمعه ابرناکی، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، رگبار، رعدوبرق و ریزش تگرگ را با درجات شدت و ضعف در مناطق مختلف این استان در پی دارد.

این مسئول با بیان اینکه ورود سامانه بارشی به لرستان رگبار برف را در مناطق سردسیر و کوهستانی این استان به‌دنبال دارد، بیان کرد: این شرایط در مناطق جنوب شرقی لرستان نمود بیشتری دارد.

وی گفت: مدل‌های بارشی نشان می‌دهد که بارندگی‌ها در بازه‌هایی از روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و به‌ویژه عصر پنجشنبه در لرستان تقویت می‌شود و با مخاطراتی همچون اختلال در تردد، آب‌گرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها همراه است.

اکبری با اشاره به کاهش دماهای روزانه در این استان در پی ورود سامانه بارشی تصریح کرد: آلودگی هوا و کاهش میدان دید افقی نیز از مخاطرات این سامانه است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان با بیان اینکه تقویت بارش‌های پیشِ رو احتمال تغییر سطح هشدار هواشناسی از وضعیت زرد به نارنجی را در برخی از مناطق لرستان به‌همراه دارد، اظهار داشت: سامانه بارشی جدید سیستم سردی نیست که انتظار بارش برف فراگیر را داشته باشیم، اما امکان دارد که به‌شکل نقطه‌ای با بارش رگبار برف مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *