جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

صدور قبض ۱۲ میلیون تومانی گاز برای یک لرستانی در شهرستان سردسیر این استان

لرستان منطقه ای چند اقلیمی است که هم دارای مناطق سرد کوهستانی است و هم گرم که این مسئله در حالی که می توانست یک موهبت برای استان باشد متاسفانه تبدیل به یک منقبت شده است.

متاسفانه تعرفه گرمسیری و سردسیری توسط وزارت نیرو برای استان لحاظ نمی شود و این در حالی است که شهرهای نیمه شمالی استان (سلسله و دلفان) و شرق لرستان (ازنا ، الیگودرز ، دورود و حتی بروجرد) در زمستان سرمای استخوان سوز را تجربه می کنند و مجبور هستند برای گرمایش خانه گاز بیشتری بسوزانند و مناطق گرمسیری همانند پلدختر در در تابستان گرمای طاقت فرسایی شبیه شهرهای خوزستان را درک و برای خنک کردن خانه برق بیشتری مصرف کنند.

چند روزی است خبر صدور قبض های نجومی گاز در صدر اخبار مناطق سردنشین لرستان قرار گرفته و در تازه ترین مورد که قبض آن در تصویر بالا منتشر شده است ، صورتحساب ۱۲ میلیون تومانی برای یک مشترک ازنایی صادر شده که طبق پروتکل های شرکت گاز، مصرف مشخص از یک محدوده بیشتر، سبب صدور قبض های نجومی می شود و با وجود سرمای هوا در بخشی از مناطق لرستان این امر بدیهی است و مسئولان یکبار برای همیشه این مشکل را حل کنند!قابل ذکر است از سوی شهروندان مناطقی از شهرستان دلفان نیز قبوض گاز چند میلیونی در فضای مجازی منتشر شده که واکنش های تندی از سوی مردم را در پی داشته است.

با پیگیری امام جمعه شهرستان قرار است مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان روز جمعه هفتم بهمن ماه با حضور در مصلای نماز جمعه پاسخگوی معترضان دلفانی باشد. عزیزانی که درباره قبوض گاز خود اعتراض دارند با در دست داشتن قبض مربوطه یا پیامک دریافتی ، پیش از آغاز نماز جمعه در مصلا حضور به هم رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *