شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

«صحرایی» به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی شد

معاون پارلمانی رئیس جمهور از معرفی «رضامراد صحرایی» به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری ایرنا، «سید محمد حسینی» اعلام کرد: آیت‌الله رئیسی در نامه‌ای به «محمدباقر قالیباف»، «رضامراد صحرایی» را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: معرفی صحرایی به مجلس برای تصدی وزارت آموزش و پرورش در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی انجام شده است.

حسینی به سوابق آموزشی، علمی، پژوهشی، مدیریتی و برنامه‌های فوری و اولویت‌دار صحرایی اشاره کرد که به پیوست نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس ارسال شده و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تحول اساسی در نظام تعلیم و تربیت را از مهم ترین این برنامه‌ها و اقدامات برشمرد.

«جذب، تربیت و ارتقای سرمایه انسانی آموزش و پرورش، کارآمدسازی نظامات و سازوکارهای راهبردی و مدیریت آموزش و پرورش، ارتقای عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزشی و کیفیت‌بخشی به برنامه‌های آموزشی و پرورشی، به‌کارگیری ظرفیت‌های درونی و بیرونی مدرسه (مشارکت)، آرام‌سازی و بهینه‌سازی نظام تأمین، تخصیص و مصرف منابع مالی در سطوح مختلف نظام آموزش و پرورش، استانداردسازی و توسعه فضا، تجهیزات و فناوری‌های آموزشی و پرورشی و ارتقای توانمندی‌های تربیتی خانواده‌ها از دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد طبق آیین نامه داخلی مجلس‌، پس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی در کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات و دیگر کمیسیون‌ها در هفته آینده، جلسه رأی اعتماد به صحرایی در صحن علنی برگزار شده و با رأی نمایندگان مدیریت وزارت مهم آموزش و پرورش از حالت سرپرستی خارج شود.

▫️صحرایی اصالتأ دلفانی و هم‌اکنون سرپرست این وزارتخانه است. جزییات بیشتر درباره اعلام زمان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی بزودی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *