یادداشت روز / صبر استراتژیک و انتقام سخت

به دنبال ترور نا جوانمردانه و شهادت دکتر محسن فخری زاده گروه ها و جریانات سیاسی هر کدام از منظر خود به موضوع این ترور و چگونگی پاسخگویی به آن پرداخته اند.

واقعیت این است آنچه که تاکنون بعنوان دیدگاه افراد وابسته به جریانات سیاسی مطرح می شود قبل از انکه در جهت منافع ملی کشور باشد رنگ وبوی باندی و جناحی دارد، واین خود یکی از اسیب های بزرگ کشور است که باید برای ان فکری کرد تا تعریف واحد وهمه جانبه ای از ان ترسیم گردد ،منافع ملی کشور نباید در حد تفکر یک جریان سیاسی خاص تنزل داده شود.!

ترور و از دست دادن شخصیت های بزرگ و دانشمندان نخبه ،یکی از موضوعات مهم سالهای اخیر کشور بوده و دغدغه همگانی است، فراموش نکنیم که این امر حدود دو دهه است که در دستور کار دشمنان ایران اسلامی قرار گرفته است.
اما توفیق انان علی رغم هزینه های گزاف نادر بوده است ، هرچند همین موارد نادر هم برای مردم وملت ونظام ما بسیارسخت واندوهناک است.

نمی شود منافع کشور و غرور ملی یک ملت را نا دیده گرفت ونسبت به اینگونه حوادث کم توجه بود!

نمی شود عزت و‌سربلندی و اینده استراتژیک مملکت را فدای هیجان و احساسات هرچند پاک و مقدس نمود.!

انچه که حتما در دستور کار مسئولین عالی رتبه کشور قرار می گیرد تنها یک سیاست خاص و تعریف شده برای دشمن نیست، انتقام سخت و یا صبر استراتژیک هر دو از گزینه های راهبردی در قالب مجموعه ای متنوع از تصمیم گیرها می باشند.

جمهوری اسلامی نشان داده که در مواجه با اینگونه حوادث همیشه دست برتر را دارد و بجای یک یا دو گزینه همواره گزینه های متنوعی را انتخاب نموده است، که هم غرور ملی وهم عزت اسلامی کشور بزرگ ایران را تامین نموده است .!

هیچ گروه و جریان سیاسی نباید بخاطر منافع محدود باندی خود راهکارهای گوناگون و متنوع مورد نظر مسئولین امر را محدود به یگ گزینه نموده ، و روح وروان جامعه را ملهتب وحساس نماید.

کشور ما درحال یک جنگ غیر نظامی تمام عیار است ودر مواردی نظامی غیر متعارف ، پنجه در پنجه بزرگترین قدرت جهانی و هم پیمانانش گذاشته است، عرصه جهانی را بر انان تنگ نموده، طبیعی است در این میدان کارزار بزرگ حوادث تلخی نظیر حادثه ترور شهید فخری زاده یا تحریم اقتصادی هم پیش اید ، حتما مسئولین مربوطه برای جلو گیری از تکرار حوادث مشابه اقدام کرده و میکنند.
انچه که مهم است اینکه انتقام خون این دانشمند شهید و دیگر مفاخر شهید کشور باید از دشمنان گرفته شود، اما اینکه چگونه وچه زمانی این اتفاق خواهد افتاد ،امریست که نیازمند تدبیر وتدبر است، هم می تواند انتقام سخت باشد وهم انتقام استراتژیک. هم می تواند در کوتاه مدت صورت گیرد هم در یک بازه زمانی بلند تر سوخت وسوز ندارد اما شاید دیر و زود داشته باشد.

تب ولرزیکه بعد از شهادت این شهید والامقام بر دشمنان سایه افکنده ،تلاطم های سیاسی و امنیتی پس از ان در سطح منطقه، ودیگر تحولات پیرامونی بخوبی نشان میدهد که دشمنان زبون ملت ما عمق انتقام این شهادت را درک نموده اند، وهرلحظه منتظر فرود امدن خشم انقلابی فرزندان ایران اسلامی می باشند.

فراموش نکنیم گاهی خون شهیدان ما چنان تاثیری بر روند و کیفت معادلات جهانی داشته است که هیچگاه قابل تصور نبوده و در معادلات رسمی قابل تعریف نیست.

علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.