شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

شور خاموش در میدان خالی از رقیب در عرصه انتخابات حوزه انتخابیه سلسله و دلفان

 

رصد میدانی انتخابات در حوزه انتخابیه سلسله و دلفان بیانگر آن است که در فضای موجود، شور و اشتیاق انتخاباتی متاسفانه هنوز شکل نگرفته و بیش از ۸۰ درصد رای دهندگان دو شهرستان مشوقی برای ورود به عرصه انتخابات نداشته و استقبالی از انتخابات نکرده‌اند!

هر چند برخی‌‌ها برای نشان دادن شور و شوق مردم نسبت به انتخابات دست به حربه‌های قدیمی و نخ‌نما زده‌ و با هزار خواهش و تمنا جلساتی را شکل می‌دهند و زحمت حاضرین و مدعوین تکراری جلسات و بعضا پذیرایی‌ را هم به دوش می‌کشند اما واقع امر آن است که فضای موجود ، یک فضای خوابیده و بی تکاپوست!

اگر حذف حریفان مقتدر در این عرصه رقم نمیخورد و شورای نگهبان در بررسی پرونده مدعیان اصلی انتخابات در این دو شهرستان اینقدر تعلل نمی کرد قطعا ما شاهد شور و اشتیاقی به مراتب بالاتر و بیشتر از وضعیت موجود در عرصه انتخابات سلسله و دلفان بودیم و نتیجه انتخاب مردم به مراتب نمایان‌تر بود.

بدون شک تایید صلاحیت کاندیداهای مطرح در روزهای آینده (هرچند دیر هنگام) رخداد بسیار مهمی است که فضای خاموش انتخابات را در دو شهرستان سلسله ‌و دلفان روشن و شور و شوقی وصف‌ناپذیر را در این عرصه می‌آفریند.

مع‌الوصف تحلیلی درست‌تر از وضعیت پیش‌رو را بایستی به روزهای پیش‌رو سپرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *