چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

شهید عجمیان جز دفاع از انقلاب اسلامی خواسته‌ای نداشتنماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه سید روح الله عمجیان در زندگی نشان می‌دهد که برای رسیدن به آرمانش هیچ انتظاری ندارد، گفت: این سید شهید غیر از حقیقت خواهی و دفاع از آرمان انقلاب اسلامی و خون شهدا خواسته‌ای نداشت.

نسیم دلفان _ سعید جلیلی بعد از ظهر پنجشنبه در آیین چهلمین روز شهادت سید روح الله عجمیان که در مسجد جامع کمالشهر کرج برگزار شد، با بیان اینکه برخی از رویداد‌ها کوتاه هستند، ولی آثاری ماندگار دارند همچون واقعه عاشورا که کمتر از یک روز اتفاق افتاد، ولی برای همیشه تاریخ آثاری از خود بر جای گذاشت که هنوز پس از ۱۴۰۰ سال به یاد آن اشک می‌ریزیم و درس می‌گیریم.

وی اظهار داشت: بسیاری از تفاوت‌هایی که ناشی از یک رفتار شیطانی و ضد ارزش‌های دینی است در یک حادثه کوتاه دیده می‌شود.

جلیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب بر مبنای ارزش‌های الهی و دینی بود، افزود: از روزی که این حرکت شروع شد دشمن به مقابله با آن برخاست و بر علیه آن اقدامات مختلفی از ترور ۱۷ هزار نفر از مردم ایران از رییس جمهور تا مردم عادی کردند و تا جنگ هشت ساله و استفاده از بدترین سلاح ها، موشک باران و بمباران کوچه‌ها و شهر‌ها و استفاده از سلاح‌های شیمیایی که از دیگر اقدامات دشمن بر علیه انقلاب اسلامی بود.

وی بیان داشت: همان‌هایی که امروز اشک تمساح می‌ریزند زمانیکه شهر حلبچه بمباران شیمیایی شد حتی یک قطعنامه صادر نکردند و این دشمنان فشار اقتصادی و حداکثری را به صورت رسمی علیه انقلاب ایران اعلام و اعمال کردند و آنچه که درتوان داشتند علیه ملت ایران به کار بردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی گفت: ملت ایران دشمنی دشمنان و خباثت آن‌ها را با تمام وجود در این ۴۰ ساله انقلاب اسلامی از جمله ترور، جنگ، فشار اقتصادی و تحریم را با تمام وجود لمس کردند، ولی دشمنان موفق نشدند و نتوانستند به آمال و آرزوهایشان دست یابند.

“ایمان ملت ایران دلیل شکست دشمن است”

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته در مصر و تونس و بعضی کشور‌های دیگر انقلاب‌هایی شد که در ۲ سال شکست خورد و جمع شد، افزود:، ولی دشمن موفق به شکست انقلاب اسلامی و مردم ایران نشد که دلیل آن ایمان ملت ایران است که در محاسباتشان آن را حساب نکرده بودند.

جلیلی ادامه داد: از همین شهر کرج نوجوان ۱۳ ساله‌ای مثل شهید فهمیده حرکت می‌کند و با تمام وجود در مقابل دشمن می‌ایستد که آن را محاسباتشان نداشتند لذا چند دهه است هر حرکتی می‌کنند در مقابل ملت ایران موفق نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: دشمنان در هر زمینه اقدامی علیه ملت ایران می‌کنند می‌بینند که موفقیت‌های ایران و انقلاب اسلامی در همن زمینه بیشتر می‌شود به طوریکه زمانی سیم خاردار نداشتیم، ولی امروز به گفته خودشان نگران صادرات سلاح‌های پیشرفته ایران هستند.

وی گفت: دشمن از رویارویی با ملت ایران در هراس است و از این رویارویی مردانه، عاجز است و پس از هشت سال جنگ، تحریم و فشار اقتصادی و حداکثری گزینه ترور را به کار بردند، ولی باز هم جواب نگرفتند و ملتی با ایمان و آرمان را در برابر خودشان دیدند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی افزود: امروز دشمنان فهمیدند با جنگ موفق نمی‌شوند و اکنون به دنبال کشتار‌ها در شهر‌ها رفتند و به دنبال ایجاد ناامنی در شهر‌ها رفتند که نشان از استیصال دشمن و ناامیدی از گزینه‌های دراختیارش است.

“راهبرد هزار خنجر آخرین حربه رژیم صهیونیستی در مقابل ملت ایران”

جلیلی اظهار داشت: این حرکت‌های اخیر نشان می‌دهد که دشمن از رویارویی و مقابله با این ملت عاجز است و فقط می‌تواند به این حرکت‌ها اقدام کند و چند سال از طرف تمام دستگاه‌های رسانه‌ای و ماهواره‌ای اعمال خشونت کردند و بعد در گوشه و کنار کشور به شکل ناجوانمردانه به ملت و جوانان ایران حمله کردند که این اقدام را رژیم صهیونیستی راهبرد هزار خنجر اعلام کرده است.

وی گفت: دشمن دید اکنون که نمی‌تواند در برابر جریان مقاومت بایستد و با بسیج تمام پشتیبانانش ملت ایران را به زانو در آورد، راهبرد هزار خنجر را به کار برد تا با خنجر باملت ایران مقابله کند که نشان از استیصال آن‌ها دارد و به غیر از این نیست که با چنین ملتی ابزار‌ها و گزینه هایشان جواب نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: دشمن یک عمر با هر چه در توانشان بود از جمله موشک و ترور و تحریم با این ملت مبارزه کردند، ولی امروز با چاقوکشی شروع کرده و این حرکت را به کار بردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی افزود: کسانی که شعار آزادی و زندگی می‌دهند، می‌گویند بکشید و بزنید و به طور رسمی این موضوع را خودشان هم بیان می‌کنند، ولی یک چیز را در محاسباتشان نیاورده اند همان که در ۴۰ سال گذشته ندیدند و خطا کردند.

وی اظهار داشت: طراحی کردند که حرکت‌های غافلگیرانه در جای جای ایران شروع کنید عین همان فرمان که بعد از جنگ سفین دشمنان دادند که زن و بچه‌ها را بکشید، زیرا در جنگ موفق نشدند و شروع به غارتگری و کشتار در شهر کردند.

وی گفت: تمام برنامه ریزی هایش به یک نقطه رسید که به گمان باطل خود با این حرکت‌ها به موفقیت برسد، ولی در این میان یک چیز را ندیده اند که همان مردی به نام روح الله عجمیان است که در یکی از نقاط حاشیه شهر می‌آید و در مقابلشان می‌ایستد.

جلیلی با بیان اینکه منطق عاشورایی نشان داد که خون بر شمشیر پیروز است، افزود: روح الله تمام نقشه دشمن را نقش بر آب می‌کند و تمام تلاشی را که دشمن می‌کند تا رفتار‌های غلط خودش را به انقلاب اسلامی و حرکت‌های دینی منتسب کند در ۲ ساعت خنثی می‌کند و تمام ملت دنیا می‌بینند که اینگونه نیست.

وی اضافه کرد: در روز ۱۲ آبان ماه سال جاری مردی از گوشه شهر می‌آید با تمام توان خودش را عرضه می‌کند و می‌ایستد و نمی‌ترسد و آن ارزش‌هایی را که دارد به صحنه می‌آورد و دشمن نیز تمام رذالت و پستی خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: آن‌ها در تلاش بودند همچون جوانان چهار دهه گذشته دیگر تکرار نشود و آن حماسه‌ها دیگر دیده نشود به طوریکه تمام تلاش خود را با برنامه‌های مختلف رسانه‌ای و فرهنگی و هر چه در چنته داشتند به کار بردند تا ملت ایران را از انتخابشان پشیمان، منصرف و منحرف کنند.

جلیلی افزود:، زیرا دشمن می‌دانست اگر شکست بخورد از این ملت شکست خورده است و می‌داند وقتی ایمان در کشوری ظهور می‌کند و آرمان پیدا می‌کند شکست می‌خورد و تمام تلاشش تکرار نشدن این وقایع بود.

وی اظهار داشت: علیرغم تمام تلاش دشمن روح الله عجمیان، محسن حججی، آرمان علی وردی و دیگر شهدای دهه هفتادی و هشتادی این ماه‌های اخیر چهره خبیث آن‌ها را به تمام دنیا نشان دادند.

وی گفت: دلیل عصبانیت آن‌ها این است که عجمیان به تنهایی تمام نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرده که عظمت و توجه الهی است ویک حرکتی است که مقابله با شیطان را شکل داده است و در چند ساعت بهترین مقاومت‌ها و رذیلانه‌ترین حرکت‌ها شکل گرفت.

جلیلی بیان داشت: روح الله از انقلاب خودش در برابر کسانی دفاع می‌کند که تمام پستی خود را نشان می‌دهند و فکر می‌کنند با به شهادت رساندن چنین فردی به موفقیت رسیده اند.

وی گفت: دشمنان این حرکت رذیلانه خود را باافتخار در رسانه هایشان اعلام می‌کنند و تا امروز حتی از اقدامات جنایتکارانه خود حمایت می‌کنند که صحنه نبرد حق با باطل است و فکر می‌کند چنین عزیزی را اگر به شهادت برساند پیروز شده است.

وی افزود: در صحنه‌ای که دیده می‌شود این عزیز به شهادت رسیده کلام قرآن است که او مستقیم وارد بهشت می‌شود و قرآن می‌گوید کاش مردم می‌دانستند به چه افتخاری رسیده و مورد احترام خدا قرار گرفته است.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: شهید عجمیان در ۲ ساعت راه ۱۰۰ ساله را می‌پیماید که عظمت این شهید و شهدایی است که امروز در گوشه و کنار این کشور دشمن با خباثت به شهادت می‌رساند.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت بزرگ که با انقلاب اسلامی و با ده‌ها هزار شهید به اینجا رسیده ایم و دشمن باتمام توان آمده، ولی موفق نشده که در نتیجه تمام گزینه هایش را از روی میز برداشته و می‌داند که دیگر گزینه هایش خاصیتی ندارد.

جلیلی یادآور شد: امروز افسار پاره کرده اند، زیرا می‌فهمند که به نقطه‌ای نرسیده اند و هیچ چاره و هیچ ابزاری برایشان نمانده که در برابر این ملت که تمام دشمنی‌ها را خنثی کرده بایستند و ملت ایران به نقاطی از پیشرفت رسیده که خودشان به آن اعتقاد دارد.

مراسم چهلمین روز شهادت سید روح الله عجمیان باحضور چشمگیر مردم شهید پرور استان البرز و مسوولان استانی برگزار شد.

شهید سید روح‌الله عجمیان، متولد ۲۰ بهمن سال ۱۳۷۴ در کوهدشت لرستان و از بسیجیان حوزه ۴۱۷ شهدای کمالشهر کرج بود که سابقه عضویت ۱۲ ساله در بسیج را داشت.

این شهید والامقام پنجشنبه ۱۲ آبان ماه سال جاری در جریان آشوب آزاد راه کرج – قزوین در محدوده بهشت سکینه کرج با ضربات چاقو‌ی برخی اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *