سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

شهروند نورآبادی : سد معبر سوهان روح‌مان شده است به دادمان برسید

در تخلفات شهری نگاهی ویژه به سدمعبر و حقوق عابران پیاده داریم. بارها افراد زیادی برای عبور در مسیر پیاده رو به دلیل وجود موانعی باید به ناچار مدتی را صبر کرده یا اینکه مسیر را به سمت وسط خیابان تغییر دهند و طبیعی است که این عمل احتمال حادثه و ترافیک را زیاد می‌کند. بعضی اشخاص با ایجاد سدمعبر به حقوق شهروندان تجاوز کرده و از معابر عمومی استفاده خصوصی می‌کند.

سد معبر موارد زیر را شامل می شود:
سد معبر صنوف: در این مورد مغازه‌داران با گذاشتن کالا و اجناس در مقابل مغازه و اشغال پیاده‌رو و معابر عمومی موجب اخلال در رفت و آمد عابران پیاده می‌شوند و همچنین از فضای عبور و مرور نیز تصویری نازیبا و آشفته می‌سازند و ضمن ایجاد خطر، مشکلات زیادی را به وجود می‌آورند. این سد معبر فقط شامل اجناس مغازه داران و یا دست فروشان نیست ؛ تعمیرکاران خودرویی نیز نمونه‌هایی از مشاغل دارای سد معبر هستند که متاسفانه فریاد همسایگان را درآورده اند.
بهتر است شهروندان قبل از ایجاد شغل جدید موقعیت محل کسب را متناسب با نوع شغلی که تصمیم دارند دایر نمایند، انتخاب کنند تا ناچار به استفاده از پیاده رو نشوند، زیرا بیرون گذاشتن کالا دلیل فروش بیشتر نیست، آنچه مشتری را جذب می‌کند، زیبایی و نظم واحد صنفی است.

یکی از شهروندان با ارسال تصاویر زیر نوشت : با سلام خواهشاً به مسوولین ذیربط اطلاع رسانی کنید تا به ما ساکنین کوچه صدف ۶ که دسترسی به چند کوچه پشت هم داره کمک کنند تا هر روزه با اصناف آلاینده مشاجره نداشته باشیم باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *