شهردار نورآباد دلفان گفت : ۲۴ میلیارد ریال اعتباراز محل اعتبارات دو درصد فروش نفت و گاز جهت عمران و آبادانی شهر نورآباد اختصاص یافته است…


نسیـــم دلفـان – محمد حسین ستاری در گفت و گو با ایرنا افزود: این اعتبار جوابگوی مشکلات عمران شهری نورآباد نیست امیدواریم مسئولان از منابع دیگر نسبت به جبران ناکافی بودن اعتبارات دولتی اقدام نماید.
وی یادآور شد: در سل گذشته ۳۲ میلیارد ریال جهت عمران شهر نورآباد پیش بینی گردید که تنها سه میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال آن به شهرداری نورآباد تخصیص یافت که این اعتبار نیز تنها جهت ساخت پارک بانوان شهر نورآباد هزینه شده است.
به گفته وی ، در شهر نوراباد بیش از ۱۰ طرح عمرانی نیمه تمام وجود دارد که نیازمند اعتبارات دولتی است.
وی اظهار داشت : مهمترین این طرح ها ، بوستان های باباطاهر ، علی آباد و پارک بانوان است که برای تکمیل و بهره برداری رسیدن آنها بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
ستاری، مهمترین مشکلات شهر نورآباد را ناکافی بودن سرانه فضای سبز ، ناکافی بودن امکانات فرهنگی ، خاکی بودن بیش از ۲۰ درصد از معابر شهر نورآباد و تخریب دیوارهای حفاظتی این شهر عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد : همچنین در جریان سیل سالجاری بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی شهر نورآباد وارد کرده بود که با توجه به عمق خسارت وارده انتظار مااز مسئولان استانی توجه ویژه به این شهرداری برای جبران خسارت وارده است.
شهردار نورآباد ، بابیان اینکه دولت می بایست شهرداری های کوچک را مورد حمایت قرار دهد افزود: شهرداری نورآباد به سبب نبود واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ از داشتن منابع درآمدی پایدار محروم است و تنها درآمد شهرداری نورآباد عوارض هایی است که از شهروندان دریافت می کنند.
ستاری بیان داشت: حداکثر سرانه درآمد شهروندان نورآباد نسبت به میانگین استانی و کشوری بسیار پایین تر است و این موضوع شهرداری را در دریافت عوارض های گوناگون با مشکل مواجه کرده است.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12