چهارشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۲

شفاف سازی یا ماست مالیزاسیون؟/جابجایی عباسپور و مرادی راهی کم هزینه برای خروج از بن بست!

آیا کلاف سردرگم انتخابات شورای شهر نورآباد باز شد؟

شاید به گمان آقایان، کم هزینه ترین راه برای خروج از این معرکه جابجایی علی حسین عباسپور با عبدالحسین مرادی بود و شاید از این رو بود که بررسی ها ادامه پیدا نکرد، وگرنه دلیلی ندارد زمانی که با بازشماری نصف آراء تخلفاتی در این حد آشکار شده، سایر صندوق ها بازشماری نشود…

نسیم دلفان – این روزها برخی رسانه های مجازی شهرستان دلفان به شدت پیگیر و منعکس کننده مطالب و اخبار و گفت و شنودهای مردم درباره اوضاع سردرگم انتخابات شورای شهر بوده و این حرکت جهادگونه متاسفانه به مزاج برخی ها که پیگیری ما را خطری برای خود می پندارند خوش نیامده است ، لذا به شایعه پراکنی و حتی تهدید برخی رسانه ها به اینکه از راه قانونی بساط تتان را جمع خواهیم کرد ، دست زده اند و می گویند این رسانه ها تخریب گرند و سعی بر زیر سؤال بردن انتخابات برگزار شده را دارند حتی شنیده شده ادعا میکنند که ما به نفع برخی کاندیداهای مد نظر خود که موفق به پیروزی در انتخابات نشده اند این اقدامات را انجام می دهیم ، در صورتی که بین مردم حرف های دیگری زمزمه می شود…

پایگاه خبری سلام دلفان از جمله رسانه های مجازی است که خیلی خوب پیگیر موضوع  شده و در تازه ترین انتشار خود نوشت :

کلاف سردرگم انتخابات شورای شهر نورآباد چگونه باز شد؟

۱ – پرونده انتخابات چهارم شورای شهر نورآباد از آنچنان ابعادی برخوردار است که پرداختن به هر کدام از این ابعاد خود مجال مفصلی می طلبد ، پس مخاطبان گرامی اگر تا ماه ها بعد از انتخابات شاهد پرداختن رسانه ها به این موضوع باشند برایشان تعجب آور نخواهد بود!

۲ – بررسی و ریشه یابی علل مسائل بوجود آمده حول انتخابات از آن رو اهمیّت دارد که آشکار شدن ابعاد آن، ریشه و علل بسیاری از معضلات شهر را آشکار خواهد ساخت.

۳- طی چند وقت اخیر شاید برخی ها اینگونه وانمود کردند که عدّه ای از کاندیداها به همراه تعدادی از رسانه ها اصرار بر عدم سلامت انتخابات دارند و به ناحقّ قصد دارند اذهان عمومی را با ادعای وجود تقلب و تخلف گسترده در انتخابات  مشوش کنند.

در این باره گفتنی هایی وجود دارد و آن اینکه :

تعدادی از رسانه های مستقل که رسالت اصلی خود را دفاع از حقوق مردم می دانند، در ابتدای امر که اعتراض کاندیداها به نتیجه انتخابات را مشاهده کردند بنابر وظیفه ذاتی خود سعی کردند تا حرف این افراد را به گوش مسئولین برسانند و صدای دادخواهی آنان را منتشر سازند تا مبادا حقّی از کسی ضایع شود.

پس از گذشت زمان و بالا رفتن حساسیت ها در بین افکار عمومی و آشکار شدن گوشه هایی از اتّفاقاتی که در انتخابات رخ داده، رسانه سوگند یاد کرد که تا آشکار شدن همه ابعاد قضیه قلم را زمین نگذارد. تأکید می شود که رسالت اصلی رسانه، روشن شدن حقیقت بوده و هست و اینکه این حقیقت به نفع چه کسی و به ضرر چه کسی تمام بشود اصلاً موضوعیت ندارد.

۴- امّا به راستی چه عاملی باعث شد که حساسیت ها نسبت به انتخابات تا این حدّ برانگیخته شود؟

در پاسخ به این سؤال، به جرأت می توان ادعا نمود که مهمّ ترین عامل، خود مسئولین دست اندرکار انتخابات بودند. آنچه که مسئولین برگزاری انتخابات- از شخص فرماندار گرفته تا هیئت نظارت بر انتخابات استان که نماینده شهرستان نیز خود یکی از آنان است- از خود بر جای گذاشتند عبارت است از عملکردی مشکوک، ابهام آلود و غیر شفاف. این نوع عملکرد که نگارنده اصرار دارد آن را مشکوک، ابهام آلود و غیرشفاف بنامد از قبل از انتخابات آغاز شد و تا اکنون که مُهر تایید خود را بر پای پرونده انتخابات زدند ادامه دارد.

انتصاب عجیب اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورا که مردم را انگشت به دهان گذاشت، جابجایی و تعویض های مکرر در ترکیب اعضای هیئت نظارت شهرستان، بررسی صلاحیت ها به شکلی صوری و سطحی، چینش عوامل اجرایی صندوق ها به نحوی که داد همه را بالا آورد، عزل و نصب معنادار- تاکید می شود معنادار- اعضای هیئت نظارت شهرستان در فاصله ۳ روز مانده به انتخابات، عدم برخورد با تخلفات گسترده در روز انتخابات، مقاومت های بیش از حد در مقابل بررسی اعتراضات کاندیداها و در مرحله بعد مقاومت در برابر بازشماری آراء، فشار به رئیس هیئت نظارت شهرستان برای تأیید صحت انتخابات، عدم پاسخگویی به مطالبات صریحی که توسط امام جمعه شهر از تریبون نمازجمعه مطرح شد، بازشماری آراء به شیوه ای مخفی، و… و….. و…… همه و همه گوشه ای از عملکرد ابهام آلود مسئولین محترم دست اندرکار انتخابات شورای چهارم است.

حال مخاطب گرامی خود قضاوت کند که با توجه به مواردی که برشمرده شد، اگر اسم این عملکرد را مشکوک، غیرشفاف و ابهام آلود نگذاریم، پس چه اسم دیگری را می توان بر آن نهاد؟

۵- از روز بعد از انتخابات که اعتراض کاندیداها کلید خورد قابل پیش بینی بود که اراده ای که مو را از ماست بیرون بکشد به هیچ وجه وجود ندارد. کمی بعد مشخّص شد که نه تنها “مو از ماست” بیرون کشیده نمی شود، بلکه بوی ماست مالی کردن قضایا هم به مشام می رسد! دلایل آن نیز کاملاً واضح است: ابتدا که به هیچ وجه به بازشماری تن داده نمی شد و مقاومت جانانه ای در برابر آن شکل گرفت، در مرحله بعد که تصمیم به بازشماری گرفته شد در نخستین بازشماری، بدون اینکه به رسانه ها اطلاع داده شود و یا نماینده ای از طرف آنان خواسته شود بازشماری ۵ صندوق آغاز شد. بازشماری در میان سکوت کامل و غیبت رسانه ها در حالی صورت می گرفت که سال ۸۸ زمانی که نظام مقتدر جمهوری اسلامی با ادعای تقلّب برخی ها مواجه شد، ۱۰ درصد آراء در مقابل دوربین های صدا و سیما و با حضور نمایندگان کاندیداها بازشماری شد.

آن روز، نظام اسلامی هدفش شفاف سازی و تبیین حقایق بود، امّا چرا بازشماری انتخابات دلفان کاملاً مخفیانه و بدون حضور رسانه ها و نمایندگان کاندیداها انجام شد؟ بازشماری به این شیوه که هیچ حقیقتی را برای مردم روشن نمی ساخت تنها نتیجه اش شاید این می توانست باشد که آقایان را از شوری دست پخت خود مطلع می ساخت و بس!

در این خصوص ممکن است گفته شود هدف از بازشماری به این شیوه این بوده که از انتشار اخبار قبل از اعلام رسمی هیئت نظارت جلوگیری شود و باید گفت اگر هدف این بوده و همه تدارکات دیده شده که هیچ کس از محتوای جلسات باخبر نشود، پس چرا اخبار جلسات به بیرون درز پیدا می کرد (یا درز داده می شد!)؟ آیا می توان گفت که از حضور رسانه ها و انتشار اخبار صحیح و به موقع واهمه وجود داشت، امّا مخالفتی با انتشار اخبار به شکل درگوشی وجود نداشت؟

اگر هدف آقایان این بود که هیچ کس از محتوای جلسات بازشماری باخبر نشود- کمّا اینکه در مرحله دوم بازشماری، اعضای هیئت نظارت و کارکنان فرمانداری نیز به جلسه راه داده نشدند- پس چگونه همزمان با پایان مرحله دوم بازشماری به شکل گسترده در شهر شایعه شد که جای نفرات نهم و دهم عوض شده است؟

البته با این همه، در مرحله نخست بازشماری، اعضای هیئت نظارت شهرستان- که دو تن از آنها مدافع حقوق مردم بودند- در جلسه بازشماری حضور داشتند(هرچند که یکی از آنان را به جرم مصاحبه با سلام دلفان در ابتدا راه نداده بودند) و با اینکه فقط ۵ صندوق بازشماری شد، امّا حقایق زیادی روشن شد و جابجایی نفر نهم و دهم در همان مرحله ثابت شد.

در مرحله بعد که فشارها برای شمارش کل آراء بیشتر شد، مجدداً هیئتی برای بازشماری تعداد بیشتری از صندوق ها به نورآباد فرستاده شد. این دفعه به قدری کار سریع انجام گرفت که حتی اعضای هیئت نظارت شهرستان نیز راه داده نشدند! در این مرحله ۱۴ عدد از صندوق ها بازشماری شد و البته برخلاف ۵ صندوق مرحله اوّل، همه چیز حکایت از سلامت انتخابات داشت. شاید هم برای تایید صحت انتخابات به بازشماری صندوق هایی که صحت انتخابات را جلوه دهند نیاز مبرّم وجود داشت!

۶- مسئولین هیئت نظارت استان که انتخابات شورای شهر نورآباد به کلافی سردرگم برای آنها تبدیل شده بود، سرانجام تصمیم نهایی را گرفتند و با یک تغییر اصلی و چند تغییر جزئی در ترکیب اعضای شورا ، انتخابات را تأیید کردند.

شاید به گمان آقایان، کم هزینه ترین راه برای خروج از این معرکه جابجایی علی حسین عباسپور با عبدالحسین مرادی بود و شاید از این رو بود که بررسی ها ادامه پیدا نکند ، و گرنه دلیلی ندارد زمانی که با بازشماری نصف آراء تخلفاتی در این حد آشکار شده، سایر صندوق ها بازشماری نشود.

مهر تأیید نمایندگان مردم لرستان در مجلس در نهایت به پای پرونده انتخابات پر سر و صدای انتخابات شورای شهر نورآباد زده شد، امّا باز هم علامت سؤال های زیادی را  در اذهان عمومی ایجاد کرد. و مهمّ ترین سؤال این است که به چه دلیل پنجاه درصد صندوق های باقی مانده بازشماری نشد؟ چه اشکالی داشت که آقایان دل را دریا می زدند و یک بار برای همیشه کل صندوق ها را بازشماری می کردند و آنگاه مهر تایید خود را پای انتخابات می زدند؟ چرا باید با احتیاط و ترس و لرز به سراغ صندوق های رأی می آمدند؟ مگر در صندوق های رأی چه چیز ترسناکی وجود داشت؟

از مسئولین محترم هیئت نظارت استان سؤال می شود که با کدام حجّت شرعی دست از بازشماری سایر صندوق ها کشیدید؟ آیا همینکه در نتیجه بازشماری مرحله دوم تغییر خاصی مشاهده نکردید برای شما حجّت شرعی ایجاد کرد که سایر صندوق ها نیز سالم است و نیاز به بازشماری نیست؟

سؤال واضح تر این است که از کجا معلوم  با بازشماری ۵۰ درصد صندوق باقی مانده، رأی فردی که قبلاً نهم بوده و اکنون دهم شده افزایش پیدا نمی کرد و یا اصلاً جابجایی در برخی دیگر از اعضا صورت نمی گرفت؟ این احتمال زمانی قوت می گیرد که بدانیم فاصله آراء نفر سیزدهم(آخرین عضو علی البدل) با نفر هشتم حدود ششصد رأی بیش نیست.

از طرفی دیگر سیر نزولی آراء برخی کاندیداهای صدرنشین به گونه ای بوده که دور از ذهن نبود که با بازشماری سایر صندوق ها شاهد اتفاقات جالب تری می بودیم! بر اساس تحلیل های علمی و آماری که توسط کارشناسان صورت پذیرفته و در اختیار نگارنده قرار دارد، چنانچه سایر صندوق ها به همین شیوه بازشماری می شد حدود دو هزار رأی از مجموع آراء برخی از اعضا کاسته می شد. در اینجا باز ممکن است گفته شود که حتّی اگر دوهزار از آراء کاندیدایی خاص کم می شد باز رأی آنها به اندازه ای بوده که از ترکیب اصلی شورا خارج نشوند که در این زمینه باید گفت درست است که کاهش این تعداد رأی از برخی کاندیداها(مخصوصاً اگر در بالای جدول نیز باشند) باعث خروج آنان از ترکیب شورا نمی شد، امّا نکته مهمّ و قابل توجّه این است که اگر این اتفاق رخ می داد آیا اعضای هیئت نظارت می توانسند مهر تأیید خود را پای انتخابات بگذارند؟ انتخاباتی که فقط در یکی دو مورد از تخلفات آن، تعداد دوهزار از آرای برخی کاندیداها کاسته شده بود. و دقیقاً با درک این مسئله، اعضای هیئت نظارت بهترین تصمیم برای برون رفت از این کلاف سردرگم را در این دیدند که همه چیز در این مقطع مختومه شود تا نه سیخ بسوزد نه کباب!

۷- نکته انحرافی که در این میان وجود دارد این است که همه آن چیزی که به سلامت انتخابات مربوط می شود را وابسته و منوط به بازشماری آراء بدانیم (چه بخشی از آراء چه کلّ آراء) و به دیگر عبارت مسئله “بازشماری آراء” را فصل الخطاب و راه حل قطعی رفع شبهات بوجود آمده درباره سلامت انتخابات بدانیم. همچنان که برخی ها این روزها باد به غبغب انداخته اند و سرمستانه می گویند: بازشماری نیز انجام شد و اتّفاق خاصی نیفتاد!

البتّه که همه مسائل، با بازشماری آراء حل و فصل نمی شود، مثلاً چگونه می توان مشکل چینش معنادار عوامل اجرایی و یا عزل و نصب دقیقه نودی اعضای هیئت نظارت را با بازشماری آراء برطرف کرد؟ یا اینکه اطرافیان برخی کاندیداها پای صندوق های رأی با طیب خاطر برای کاندیدای خود تبلیغ می کردند و حتی رأی دهندگان را مجبور می کردند که اسم فرد مورد نظر خود را نیز به تعرفه خود اضافه کنند چگونه با بازشماری می توان آن را برطرف کرد؟ یا مثلاً آیا می توان عدم بی طرفی برخی مسئولین در انتخابات را با بازشماری آراء برطرف کرد؟!

۸- انتخابات شورای چهارم ، محلّی برای آزمون جدّی برخی نمایندگان مجلس و برخی مسئولین بود که متأسفانه نمره خوبی از این آزمون کسب نکردند و بعید است توقع این را داشته باشند که با رأی اعتماد مجدد مردم راهی خانه ملّت شوند. از طرفی دیگر این انتخابات زنگ خطری بود برای باندهای قدرت و ثروت و آنها را متوجه این نکته مهمّ کرد که دیگر با خیال آسوده نمی توان به مطامع غیرقانونی و غیرمشروع خود رسید و مردم از نیّات شوم آنان باخبر شده اند.

۹- و نکته پایانی اینکه بی جا نیست مردم شهید پرور توقع داشته باشند با متخلفین انتخابات برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد و شاهد محاکمه  آنان در دادگاه صالحه باشند. به راستی که در این انتخابات به اعتماد عمومی خدشه وارد شد و این گناهی بس نابخشودنی و جرمی بزرگ است.

 آنچه گفته آمد یک نکته از هزاران است و در این زمینه گفتنی های زیادی وجود دارد و هزاران علامت سؤالی که در برابر عملکرد مسئولین قرار دارد. هرچند تقریباً برای همگان مسجل شده که مسئولین محترم پاسخی به این سؤالات نخواهند داد امّا رسانه این تعهّد را به مردم نجیب دلفان و مخاطبان گرامی می دهد که تا آمدن مسئولین محترم پای میز پاسخگویی دست از مطالبه نخواهد کشید.

………………………………………………………

اخبار مرتبط (لطفأ روی تیتر خبرها کلیک نمایید)

» قانون گریزی در انتخابات شورای شهر نورآباد

» رأی حلال – برخی افراد دین خود را برای دنیای دیگران به حراج گذاشتند

» نتایج بازشماری و لیست جدید اعضاء شورای شهر نورآباد با ۴ تغییر جایگاهی و ۱ تغییر اصلی

» شنیده هایی از نتیجه بازشماری آراء شورای شهر نورآباد/تمام کاسه کوزه ها بر سر مهندس عباسپور شکست

» آیا فرماندار دلفان در انتخابات شورای شهر بی طرف بود؟/پاره کردن صورتجلسه بازشماری آراء توسط عضو هیئت نظارت!

» فرماندار اعلام کرده به زودی به ابهامات موجود در انتخابات شورای شهر نورآباد پاسخ خواهد داد

» بالاخره فرماندار تن به بازشماری داد/آغاز بازشماری آراء در میان سکوت کامل و بی اطلاعی رسانه ها

» عضو هیئت نظارت بر انتخابات استان:موافق بازشماری کامل آراء شورای شهر نورآباد هستم

۴۰ نظر

 1. آفرین بر همت بلند شما دوستان عزیز
  هرچند میگن زبان سرخ سر سبز دهد به باد

 2. مطمئن باشید تنها دغدغه همین آقایان الان مقابله با سایت های انقلابی سلام دلفان و نسیم دلفانه و اون یکی سایت … برای خواب ناز مسئولان لالایی می خونه!

 3. خدایا ازشون نگذر که اینها در امانت خیانت کردند
  به امید روزی که پای میز محاکمه بیایند هرچند بعید است

  • دوستان و همشهریان گرامی ام ! بگذارید خیالتان را راحت کنم ! همانطر که نیچه و دکارت بزرگ فرموده اند – انسان باید خود مسئولیت اداره ی زندگی خود را بر عهده بگیرد ! البته آنها با ادبیاتی دیگر این را گفته اند که مناسب فرهنگ اروپا بوده است .
   پس عزیزان ما باید خودمان از حقمان دفاع کنیم ! خدا را فقط از یاد نبریم . این کارها را که نباید از خدا بخواهیم !!!
   مگر می شود ما هرروز حماقت کنیم بعد شب از خدا بخواهیم مشکلاتمان را حل کند ؟!!
   خداوند خیلی بزرگ است و دزد ها و خیانت کارها راهم دوست دارد ! چراکه آنها هم بنده های خدا هستند !
   پس ما باید خودمان حقمان را بگیریم خدا این کار را نمی کند !!!

 4. بچه ها من هنوز امید دارم انتخابات کلا باطل اعلام شه

 5. علی حسین جان علی حسین جان !من هنوز رد شدن شما و برچسب نا شایستی که به شما زدند را نمی خواهم باور کنم ! انگار در خوابم !
  دوست عزیزم یادت است آن شب خودم را چند بار زمین زدم مانند بچه و گفتم این ادا و اصول ها هنوز برای دلفان زوده بیا تبلیغات کنیم ما هم کمکت می کنیم قبول نکردی ؟! آخه مرد حسابی الان خوبه با این برچسب های نا شایست ؟! اگر تبلیغ می کردیم بهتر نبود ؟!!!
  اما تو انتقاد پذیر نبودی ! تو انگیزه ی حمایت ما را گرفتی !
  به شورا هم اگر می رفتی با این اوصاف باز انتقاد پذیر نبودی !
  مرد حسابی این چه ایده ای بود که آوردی ! من تبلیغ نمی کنم ؟!
  رئیس جمهور فعلی آمریکا هم در ایالت های آمریکا از مردم خواهش کرد حمایتش کنند !
  من هنوز بهت زنگ نزده ام چون از دستت ناراحتم !
  اگر تبلیغ می کردی الان این حرف ها نبود و ما هم خوشحال بودیم از اینکه یک آدم امروزی به شهر دلفان خدمت خواهد کرد !!!

  • مهندس علی حسین عباسپور

   دلفانی عزیزم سلام
   بخدا من نه آدم مغروی هستم ونه ایده آل فقط میخوام به سهم خودم به فرهنگ زادگاه عزیزم کمکی کرده باشم .باراک اوباما از مردم خواهش میکرد به طرح و ایده اش رای بدهند نه اینکه خواهش کنه برای رضای خدا به من رای بدید یا بیکارم رای بدین برم سر کار .من …علی حسین عباسپورم و فرزند کوچک دلفان اما اگه اروپایی فکر کنم ایراد داره؟ بگم مردم اگه من میخوام شهرم رو آباد کنم شما هم باید به من رای بدین.یعنی من میخوام درآمد زایی .اشتغالزایی .شهرسازی مدرن واستون انجام بدم پس شما هم رای بدین نه اینکه هم برای رای التماس کنم و هم خدمت کنم .اتوبان باید دوطرفه باشه رای و حمایت از شما و کار از من.انتقاد پذیرم اما از اخلاق خارج نخواهم شد هزار بار .این گدایی رای و کثیف کردن شهر در شان دلفان عزیزم نیست پس در آینده به این نوع ایده ها بیشتر کمک کنید.یا علی مدد

   • برادر عزیزم چرا منظور حرف مرا عوض می کنی ! من هم نگفتم التماس کنی ! و نگفتم شهر را کثیف کنی ! شما الان هم نمی پذیری که اشتباه کردی ! برادر عزیزم چرا فقط حرف خودت را می زنی ! شما با این اشتباهت فقط کار خودت را خراب نکردی بلکه یک شانس را از دلفان گرفتی ! بپذیر توروخدا ! درضمن همه ی کاندیداها می گویند ما می خواهیم شهر را بسازیم ! مردم از کجا شما را می شناسند تا بین شما و دیگران تفاوت را ببینند ؟! اوباما هم فقط نگفت از برنامه هایم حمایت کنید بلکه با فروتنی تمام از مردم خواست یک سیاه پوست را حمایت کنند !
    اتفاقا به نظر من کار زشتی است که یک کاندیدا از مردم انتظار داشته باشد بدون تبلیغ و اطلاع رسانی به او رای بدهند ، مگر اینکه آن کاندیدا بارها خودش را به مردم نشان داده باشد و آدم بزرگی باشد !
    من با تمام وجود دوست داشتم شما برنده بشوید اما
    کار را خراب کردید ! چنان ناراحتم که انگار خود من بودم که شکست خوردم !

 6. خدایا به عذاب این دنیا و اون دنیا گرفتارشون کن هم کاندیداهای متخلف و هم مسئولین متخلف

 7. شاید خدا منو دوست داشت که زمان انتخابات خوشبختانه دلفان نبودم و از این جار و جنجالهای طایفه ای دور بودم ؛ چند روز پیش خونه ی یکی از فامیل مهمان بودم و فیلمی را تماشا کردم که منسوب به جناب عباسپور بود. فارغ از نتیجه ی انتخابات می خواستم بگم جدا از طولانی بودن و ملال آور بودن فیلم که خودش بحثی است؛ یه چند تا نکته به نظرم خیلی غریب و عجیب بود در فیلم … از جمله عجیبترینش گواهینامه ی مربی گری وزارت ورزش برزیل به زبان فارسی !!!! و دیگر اینکه چطور یه نفر می تونه مردم را این اندازه احمق فرض کنه ، خجالت نکشه و راست راست زل بزنه به دوربین و بگه که من سال ۷۳ ساکن آلمان بودم و برای افتتاح فرودگاه دعوت شده بودم!!! … در حالی که باتوجه به آنچه در فیلم آمده است تاریخ تولد جناب عباسپور ۱۳۵۶ عنوان می شود و در سال ۷۳ حداکثر هفده ساله بوده است گفتن ندارد و همه می دانند که هیچ دولتی به هیچ فرد زیر ۱۸ سال بدون حضور والدین اجازه ی خروج از کشورش را نمی دهد بچه ها الالقاعده تحت پاسپورت والدین می باشد و ایشان احتمالا در آن زمان همراه با پدرشان مقیم آلمان بوده اند که خوب بود این را هم پنهان نمی کردند اجازه می دادند که بخشی از فیلم هم به دشواری های حضور پدر و فرزند در مملکت غریب و بلاد کفر اختصاص یابد… دوستان تو رو قرآن اگر فیلم را دیده اید یا ندیده اید یک بار دیگر با دقت ببینید و قضاوت کنید خودتان که چطور ممکن است یک نفر از همشهریانتان اینقدر شما را ساده لوح فرض کرده باشد! به نظرم این از نتیجه ی بازشمار آرا هم مهمتر است اگر غیرت داشته باشیم … به خدا هر جای دیگر دنیا بود حتما پیکرد قانونی داشت اینگونه مردم فریبی ها…

  • یونس مولایی

   شرف خان قسم به همون شرفت که از روی کینه و دشمنی با این جوان برازنده این حرف ها رو میزنی
   ملا غلط گیر شدی؟
   آیا واقعأ تمام کاندیداهای دیگه تبلیغاتی کاملأ درست و اصولی و صادقانه داشتند فقط این وسط آدم بده شد عباسپور بیچاره
   دیگه از جونش چی میخواید حذف شد دیگه بازم دلت خنک نشده میخوای یه کار دیگه هم هست اونم انجام بده تا خنک تر بشه…
   بس کنید تو رو خدا
   خدا میدونه به حرف و حدیث هاش کار ندارم ، مهندس کسی بود که میتونست واسه شهرمون کاری انجام بده و حداقل از این وضعیت فعلی در بیاد

   • دوست عزیز ؛ مولایی عزیز … حالا که انتخابات گذشته و حرف های من تاثیری روی آرا نداشته خوشبختانه … ولی آیا منظورت اینه که اغماض کنیم و خودمونو بزنیم به نفهمی و هیچی نگیم حتی توو این جمع کوچولو ی دوستانه؟!

    • جناب آقای شرف خان عزیز با درود می خواهم نکته ی کوچکی را خدمت شما عرض کنم که پیداست آدم با سوادی هم هستی !
     همشهری عزیزم دروغ کار بسیاربدی است و شما انتقاد خود را از دروغ داشتید . این کار شما بسیار پسندیده است اما شما کار پسندیده ی خود را خراب کردید ! آخر مرد با سواد آقای عباسپور که شماره ی موبایلش بارها در این سایت درج شده است و اصلا شاید شماره اش را هم داشته باشید . شما چرا این حرف ها و محاکمه ها را تلفنی فقط به خودش نگفتید ؟! یا خواستید رسواش کنید ؟! به نظر من این کار شما از دروغ ایشان بسیار ناپسند تر است !!!
     ما مردم دلفان همه آدم های اصیلی هستیم و آبروریزی در شان آدم های اصیل نیست !!!
     در سایت عمومی که نباید آبرو ریزی کنیم ما !!!

     • آقای شرف خان عزیز ! در ادامه ی سخنان قبلی ام باید عرض کنم که من خودم از این آقای عباسپور که از فامیل های خوبم هم هست ناراحتم و نمی گویم این آقا ایراد ندارد ! این آقا انتقاد ناپذیر است اما به خدا قسم می خورم که خودم شاهد هستم که برای دوره ی مربی گری فوتبال مسافرت های زیادی به برزیل داشتند . و به خدا قسم می خورم خودم شاهد بوده ام این آقا در میان تیم استقلال تهران بسیار محبوب است ! این آقا از هیچ کدام از کاندیداهای انتخاب شده ی شورا کمتر نیست و بهتر هم هست فقط اشتباه بزرگی کرد و آن هم این بود که تبلیغات نکرد . وگرنه الان انتخاب شده بود با رای بالا !

     • من شماره ی ایشان را نداشتم و به فکرم هم نرسید که می توانم در سایت پیدا کنم … من تازه فیلم را دیدم … اگر زمان انتخابات بود یقین داشته باشید رسانه ای نمی شد و می گذاشتم به شعور خود مردم … ما مردم فهمیده ای داریم به خدا اگر قدر خودشان را بدانند و همانی که هستند بنمایند … با این وجود کا من هم خالی از ایراد نیست ؛ خدا منو ببخشه ایشالا

      • شرف خان عزیز درود بر شما که آدم با سواد و منطقی ای هستید !همشهری با ارزشم بدان که بسیاری از مردم دلفان آن موضوع را فهمیدند ، به قول شما مردم دلفان گیج و نفهم نیستند اما صلاح نبود در سایت عمومی بیان کنند . در هر صورت من خوب فهمیدم که شما آدم با شخصیتی هستید و از هم صحبتی با شما خرسند شدم .
       بیایید همدیگر را دوست بداریم . ما مردم دلفان خارج از شهرمان کسی دوستمان ندارد حتی هم استانی های خودمان ! پس بیایید اهالی این شهر غریب خودمان را دوست بداریم و برای همدیگه ارزش قائل باشیم !
       درود بر شما !

       • من هم موافق ام که همدیگر را دوست بداریم و با یکدیگر با صلح و صفا زندگی کنیم می دانم که قبول دارید لازمه ی این کار راستی و درستی است و توهین نکردن به شعور همدیگر … پیروز باشید و پایدار … به امید در گُش …

        • جناب آقای شرف خان
         آنچه گفتید و از دل تنگتان برآمد ما تایید کردم و به شدت جناب آقای عباسپور را بنا به دلایلی که ذکر کردید کوفتید ولی حاضر به دیدار رودرو نشدید
         آقای عباسپور موافق این جدل های اینترنتی نیست و به نظر ایشان نتیجه معکوس دارد لذا از ما خواسته که از شما تقاضا کنیم حتمأ با هم دیدار کنید تا وی اصل مدارک معتبر را به شما نشان دهد و حتی در صورت تمایل نماینده این رسانه نیز حضور داشته باشد.
         بیایید و مردانه چنان که به شدت وی را متهم کردید حالا رودرو با هم صحبت کرده و مدارک را رؤیت کنید ولی عباسپور گفته که در صورتی که مدارک از نظر شما قانع کننده و اصل بود به جهت اتهاماتی که به وی وارد کردید از مردم عذر خواهی کنید البته در صورت قانع شدن به اصل مدارک
         شماره تماس با آقای عباسپور ۰۹۱۲۱۲۴۵۰۴۱ شماره تماس با ما ۰۹۱۰۶۰۴۴۰۴۹
         آخرین حرف عباسپور به شما، مرد باش و بیا باهم رودرو گفتگو کنیم
         از این لحظه به بعد با عذر خواهی فراوان نظرات شما در صورت عدم موافقت با دیدار مستقیم تایید نخواهد شد چون نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

   • مهندس علی حسین عباسپور

    ممنون یونس خان
    بگذار هرچه دوست دارن بگن چون پیکری که جسدش سرد شده باشه ضربه به آن هنر نیست.مشکلات شهر رو فراموش کردن چسبیدن به مدرک مربیگری یا سن …حلالشان باد

  • مهندس علی حسین عباسپور

   آقای شرف خان سلام
   از اینکه همشهریان نکته سنجی مثل جنابعالی دارم به خودم میبالم و خوشحالم از اینکه کسی ایرادی از من بگیره…
   هر چند دوست داشتم از طرح بنده ایراد می گرفتی چون اگه جنابعالی نمیگفتی ممکنه این سوال برای خیلی ها پیش اومده باشه و منو متقلب فرض کرده باشن ممنون
   اولا اگه سی دی ملال آور بود شما حق دارید چون از این شهر نوراباد رفتی و متاسفانه مشکلات روز افزونه و نیز من هم جایز الخطا
   راجع به مدرک مربیگری من ایراد گرفتی به سایت فیفا یا سایت فدراسیون فوتبال برزیل مراجعه کنی متوجه حضور من در کلاس و اخذ مدارکم خواهی شد ، یا اینکه از اداره کل ورزش و جوانان و یا اداره ورزش دلفان و نیز فوتبالیستهای این شهر میتونی سوال کنی.از این مشکلی که بخاطر این ترجمه مدرک برای جامعه پیش آوردم و باعث تحقیر شما شدم شرمنده اما ترجمه مدارک مربیگری و یا هر متن پرتقالی یا انگلیسی کاریه که دارالترجمه ها براساس مدارک مستند ارایه میکنن…..
   اینکه مزاحم خانواده ها نشدم و خونه بخونه ۱۲ شب نیامدم در خونه هاتون یا برای سالم سازی و تمیز ماندن شهر پوستر و یا بنر نزدم یا اینکه روز انتخابات برای اینکه امثال سرکار در معذوریت و رودربایسی قرار نگیری به من رای بدی بیرون نیومدم احمق فرض کردن مردمه ؟
   سن من در شناسنامه ۱۳۵۶ است اما چندسال بزرگترم(اما سن کارت ملی و شناسنامه ملاک است)چرا به اصل مسئله دقت نکردی چسبیدی به سن .؟
   من میخواستم منظوری برسونم.در اون مثال من هدفی داشتم که به مردم عزیزم بگم ما هم حق داریم شهربازی . کوچه های تمیز. مبلمان شهری و… خوب داشته باشیم با یه تابلو یا جدول گذاری ذوق زده نشیم اما …
   به قول جنابعالی قانون از خداشه مدرکی دروغینی از کسی دستش بیاد نقره داغش کنه .اگه خلاف حرفام ثابت شه میدونم عواقب سختی داره ، تو نگران نباش … مدارک حضورم در اون زمان موجوده .اگه خواستی و یا کس دیگه ای خواست با جان و دل ارایه میکنم.راجع به سن کمتر از ۱۸سال شما فکر کنم یک صفحه از قانون رو خوندی اما تو تبصره هاش نوشته با گذاشتن وثیقه در هر سنی انسان به هر جا دوس داره میتونه سفر کنه(بازیکنای تیم ملی نوجوانان یا کسانی که المپیاد دانش آموزی یا کسی که مریضه و نوجوانه چطور میرن خارج از کشور).از اینکه دوست داری فقط در راه خدا رای جمع کنیم یا روشهای دیگه و یا تحقیر بنده ناراحت نیستم بخدا قسم ، اما گفتم اذهان عمومی شاید دوست داشته باشن جواب شمارو داده باشم . وگرنه جواب شما رو مردم میدونستن. مطمنا شما و خانواده محترمتان انقدر با ایمان متقی و زاهد هستید که مغرضانه قضاوت نکردی و از روی حسادت نبوده ، بلکه متعجبی که یک نورآبادی این همه مدارک و سابقه رو از کجا جور کرده و آیا واقعی هستن؟ و باز تو نورآباد کوچک بمونه .
   (چون متاسفانه مرغ همسایه غازه و بعید میدونیم یه نورآبادی هم بتونه پیشرفت کنه. در اصل مشکل ما فکر ماست)
   شما هم که آنقدر دلسوز مردمی تا زمانی که نورآباد تشریف داری پیگرد قانونی رو انجام بده هزینه ای هم نداره .
   ولی شرف خان عزیز ، حتی اگه اینها هم حُقه و کلک باشه بازم فکر کنم بی انصافیه ، اینهمه وقت گذاشتم و هدفدار کار کردم. بخاطر یه شبهه و یا ابهام این همه مورد حجمه قرار گیرمaliabaspour56@gmail.com اگه میل داشتی شماره بده تا با کمال میل با مدرک در خدمت باشم شاید بتونم راضیت کنم که متقلب نیستم و مردم را هالو فرض نکردم . شما بزرگ باش و ببخش دوستت دارم عزیزم.
   یا علی مدد

   • سلام دوباره به شما و دیگرا همشهریان …. البته که ایراد یک همشهری ایراد ما هم هست ولی از اونجایی که صحبت های آقای عباسپور در فضای عمومی پخش شده است من نمی توانستم در یک فضای خصوصی مطرح کنم که خارج از نقد باشد ، وقتی اینهمه سی دی پخش شده است نمی توان فکر کرد که اصلا تبلیغی رخ نداده است ؛ می توان فکر کرد شما روش متفاوتی برای تبلیغ داشته اید و از یک فیلمساز تحصیل کرده ی متخصص استفاده کرده اید در جهت تبلیغ و نه اینکه اصلا تبلیغ نکرده باشید … حالا این که گردان با سابقه این فیلم را خوب نساخته اند حرف دیگری است ! و دیگر اینکه فرمود اید که دارالترجمه ی رسمی مدارک را ترجمه می کند . بله این کار صورت می گیرد ولی نه با مهر و امضای مدرک مورد ترجمه بلکه با مهر و امضای دارالترجمه و قوه ی قضاییه ؛ جوری حرف می زنید که انگار تا حالا کسی مدرک برای ترجمه نفرستاده است دارالترجمه و نمونه این گونه ترجمه ها را که منقوش به مهر قوه ی قضاییه است ندیده است! دارالترجمه ها که فقط کارشان ترجمه نیست برادم این گونه موسسات زیر نظر قوه ی قضاییه اداره می شوند درست مثل دفاتر اسناد رسمی … هر کسی به حرفم شک داره از هر دارلترجمه ای که خودش دوست داره بپرسه . و دیگر اینکه فرمودید بروید سایت فیفا ببینید … من رفتم و تووی سایت چیزی ندیدم واقعیت ، اما شاید من اشتباه کرده باشم م و اسم شما رو درست تایپ نکردم شما لطفا لینک سایت را در قسمتی که اسم شما هست اینجا بگذارید که همه ببینند و من و امثال من رو سیاه شویم … درباره ی اینکه حالا که با توجه به سن نمی توانستید پاسپورت داشته باشید از کدام بخش از تبصره استفاده کردید که توانستید مقیم آلمان شوید در هفده سالگی … ؟ از اینکه عضو تیم ملی بود اید یا از اینکه !!! و در آخر چیزی که می توانید به ما یاد بدهید این است که در کدام یک از کشور هایی که شما شرف حضور داشته اید مردم خودشان خودشان را دکتر یا مهدنس می گویند … مثلا آیا تا به حال شنیده یا دیده اید همین باراک اوباما که خیلی به او علاقه دارید خودش خودش را دکتر صدا کند! شما که نگران وضعیت فرهنگی شهر هستید آیا می دانستید اوباما دکترای حقوق دارد از دانشگاه هاروارد …. اگر دوست داشتید بیشتر حرف بزنیم من فردا تا ظهر منتظر شما هستم در اداره ی ارشاد شهر مان … خداوند از سر تقصیرات همه ی ما بگذرد … پیروز باشید و شاد و خرم و خدا را شاکر باشید که از این مسئولیت رهایی یافتید و می توانید به زندگی شادتان بپردازید … ببخشید منظورم از اداره ارشاد کتابخانه بود …

    • شرف خان عزیز یک اشتباه داشتی ! شما گفتید کسی که فیلم را ساخته کاربلد بوده است ! اتفاقا کسی که فیلم را ساخت از فیلم سازی آگاهی نداشت . و این ایراد های بزرگ هم اشکال از او است ! او بوده که فیلم را برای تدوین برده و او بوده که لحظه به لحظه ی این فیلم را قبل از پخش بارها دیده است ! در واقع او باید دقت می کرد به این مسائل ! عباسپور بی چاره اصلا شاید جلوی دوربین پیراهنش کثیف باشد یا در اثر درگیری فکری پرت و پلا بگوید ! فیلمساز وظیفه دارد با دقت در فیلمبرداری و همچنین در تدوین خروجی فیلم را بدون اشکال هایی این چنینی انجام دهد .
     من حرف های عباسپور را توجیح نمی کنم اما فیلمساز مسئول است چراکه آقای عباسپور در واقع بازیگر آن فیلمساز به حساب می آید . او باید حرف های عباسپور را اصلاح می کرد یا به ایشان تذکر می داد !

     • من نمی دونم به من گفتند کارگردان فیلم آقای ابراهیمی است و فارغ التحصیل رشته ی سینما از دانشگاه اصفهان می باشد و سالها در صدا و سیمای اصفهان کار کرده است … حق با شماست شاید اطلاعات من در مورد ایشان صحیح نباشد …

 8. لطفا اگر هم نوشته ی من را حذف می کنید به آقای عباسپور بگویید لینک مدارک خود در سایت فیفا ( یا وزارت ورزش برزیل) یا هر جایی که خودشان صلاح می دانند را اینجا بگذارند تا همه ببینند و خدا هم راضی باشد از شما و ایشان، و من و امثال من که به قول دوستان و همشهریان چشم دیدن پیشرفت کسی را نداریم رو سیاه شویم در پیشگاه خداوند بزرگ و مردم شریف دلفان … چون من چیزی پیدا نکردم واقعا وگرنه یقین بدانید اگر پیدا می کردم اینجا ذکر می کردم و از ایشان و همه عذر خواهی می کردم … خداوند همه ی ما را به راه راستی و درستی هدایت کند … در ضمن به توصیه ی یکی از دوستان عزیز خیرخواه که جوری که خودشان می گوید در تمام سال هفتاد سه و چهار با ایشان هم بازی بوده اند در زمین های خاکی دلفان و در چند مورد در روستای سیکوند با تیم المپیک دلفان و تیم نیروی انتظامی در همان سال ها مسابقه داشته اند که خیلی هم از بازی ایشان در دفاع راست تیم منتخب دلفان تعریف می کند؛ علی رغم میل شخصی قرار ملاقات فردا در کتابخانه اداره ارشاد را لغو می کنم که کار بیخ پیدا نکند …

  • سلام بر شما شرف خان عزیز
   ببخشید نوشتید اگر نوشته شما را حذف میکنیم…
   مگه تاکنون مطلب یا نظری دادید که ما حذف کرده باشیم؟
   یاحق

   • نه انصافا تا کنون مطلبی از من اینجا حذف نشده است … درود بر شما …

    • خادم شما دلفانیان عزیزم علی حسین عباسپور

     سلام دوست عزیز
     ۰۹۱۲۱۲۴۵۰۴۱
     این شمارمه واسه هماهنگی
     ازینکه باید هر روز جوابگوی چنین مسایلی باشم بیزارم اما اگه جواب ندم ممکنه ذهنیت افراد منحرف بشه.اما این شمارمه قرار بزار با مدارک بیام خدمت شما.راجع به تبلیغ منکه نگفتم تبلیغ نکردم پس باید چه طور مردم متوجه حضور من در انتخابات باشن شرفخان ؟اما تبلیغ سالم و براساس شان مردم که کمتر به غرور و شخصیت مردم توهین بشه همین .انتظار داشتم بخاطر روشم از طرف شما که داعیه فهم و درک بالا دارین تشویق بشم و سپس نقد در مورد مدرکی که عالم و آدم میدونن واقعیه و بقول شما دولت میتونه پیگیر اصل یا جعلش باشه.اینم سایت رسمی
     sitrefesp.comیعنی سندیکای مربیان حرفه ای فوتبال …گفتین دارالترجمه مهر نمیزنه درسته اما اینها مهر نیستش بلکه آرمهای فدراسیون و وزارت ورزش برزیل هستش برای ارایه به باشگاهها توسط فدراسیون فوتبال اسکن و چاپ شده است.چند سطر بالا رو دوباره خون ده تا غلط املایی و تایپی مثل (گردان بجای کارگردان و یا مهدنس بجای مهندس) دارین چطور انتظار دارین یه عدم توضیح در مورد سن بنده که ربطی به اصل قضیه نداره انقدر برای شما مهم باشه مهم تر از شورا و مسایل آن .الحمدلله که رای هم نیاوردم تا امثال شما کما فی السابق شهر رو آبادتر کنید.خدا موفق و مویدتون کنه .در مورد اقامت حرف نزدم منظورم حضور کوتاه مدت در اون شهر بود و نگفتم از بنده دعوت رسمی برای افتتاح فرودگاه گردید بلکه گفتم طی یک اعلان عمومی از افراد اون شهر فقط چند نفر اومدن. تعجبه چرا چیزی که بار علمی و …نداره چرا تایید میشه که وقت مردم گرفته بشه .در هر حال منتظر تماس شما هستم تا با مدارک خدمت برسم و امیدوارم اگه قانع شدی مرد باشی به احترام مردم عذرخواهی کنی البته اگه مدارک قانعتون کرد .موفق باشید مثل قبل

 9. دوست و همکار شرف خان

  لطفا به ما هم نشان بده آقای عباسپور … هیج جا بهتر از همینجا نیست … چون اینجا همه شاهد این جدل بودند و خوبه که متوجه باشن اگر چیزی هست و شرف خان چرت گفته، به خدا بد نمی گم ، این به نفع شما هم هست …

 10. محمد نبی اسدیان

  خداوند در همه حال از حال ما آگاه است …

 11. مهندس عباسپو نمیدونم سرگشته ام اشک از چشمام جاریست من فکر خودم نیستم برای پسرم دلم می سوزه این از شانزده سال حضور … در مجلس سپس اقای …
  دلمان به این خوش بود تو را بین شوراها می بینیم ولی افسوس قدرت رو ندانستن حداقل نشناختنت این مردم طایفه ای شهرمان
  از تو گلگی دارم کاشکی پوسترت رو بر درو دیوار می زدی کاشکی درب همه خونه ها میزدی باعث آزار میشدی

 12. مهندس علی حسین عباسپور

  همشهری دلسوزم سلام.
  خوشحالم روز رای گیری از منزل بیرون نیامدم مبادا کسی مرا ببیند و بخاطر رودر بایستی چشمش به چشم من بیافتد وبه من رای بدهد نه به طرح و ایده هایم.خوشحالم وقت و بی وقت به منزل فامیلهایی که سالها حتی صله ارحام نکردم سربزنم و منزل به منزل برای گدایی رای نرفتم و…
  اگه این کارهای دور از شان رو انجام میدام به مثابه یک وعده ماهی خوردن بود.اما من میخوام یک وعد نباشه و برای تمام عمر ماهی گیری یاد بگیریم .بالاخره باید از یه جا شروع کرد.باید یه نفر قربانی شد.باید هزینه داد تا فرهنگسازی صورت بگیره .منم دلم واسه بچه ها میسوزه اما بچه های دیگه ای در راهند و ….
  این شب نیز میگذرد ….بعداز ظهرهای بسیاری در راه است

 13. دوست و همکار شرف خان

  دیروز بنده خیلی با شرف خان صحبت کردم و سعی کردم او را قانع کنم که به طور حضوری آقای عباسپور و مدارکشان را ببیند و اگر قانع شدند در به حرمت همین شب های عزیز قدر بیایند و از ایشان و همه ی مردم شریف شهر عذر خواهی کنند اما متاسفانه به علت منعی که پدر ایشان برایشان در مورد پیگیری موضوع قرار داده اند و ایشان را قسم داده اند به ارواح پاک خون شهیدان که پیگیر نشوند نمی توانند اقدام کنند … بنابراین بنده خود از طرف خودم و برخی از دوستان که بعضا از دوستان و همبازی های قدیم ایشان هم می باشند تقاضا می کنم برای روشن شدن موضوع تصویر روشنی از این مدارک و همچنین سایت هایی که اسم ایشان را به طور قطعی تایید می کنند ارائه دهند به نسیم دلفان تا اگر سایت صلاح دانست آن را برای همه عزیزان و همچنین منتقدان ارائه دهند در یک یادداشت مجزا.
  بنده نیز به خون پاک شهدا قسم می خورم که از شرف خان بخواهم که در صورت قانع شدن و مطمئن شدن از درستی مدارک و تائید سایت وزارت ورزش برزیل و یا سایت فیفا بیایند و همینجا و یا زیر یادداشت جدید از ایشان و دیگر عزیزان عذر خواهی کنند در غیر این صورت آقای عباسپور که در موارد بسیاری جوان شایسته و نیکویی است حتما شهامت عذر خواهی از ملت شریف دلفان را خواهند داشت انشاءاالله …

 14. دوست و همکار شرف خان

  آیا اصل مدرک را هم به طور فیزیکی به نسیم دلفان نشان داده اید؟ و نسیم دلفان اصل بودن آن را تایید کرده اند آیا؟
  مدرک به این مهمی در سایت فیفا ثبت شده است قاعدتا؟
  ما منتظر گذاشتن لینک تائید سایت فیفا هستیم آقای عباسپور …

  • سلام بر شما دوست بزرگوارم
   بله تمامی تصاویر و مدارک را بنده به عینه دیدم و مدارک مهر برجسته داشت
   لینک سایت فیفا را نمیدانم اما بعید میدانم فیفا اینقدر بیکار باشد برای تمامی کسانی که در سالهای متمادی دوره ای در اونجا دیده باشند لینک بگذارد فکرش رو که بکنی تعداد کمی نیست و اونها هم بیکار نیستند
   در هر صورت باید آقای عباسپور پاسخ اصلی را بدهد
   بدرود

 15. با عنایت به آنچه نسیم دلفان تصدیق فرموده اند بنده از آقای عباسپور و دیگرانی که خاطرشان مکدر شده است عذر می خواهم بابت موضوع پیش آمده … امید است که بنده را ببخشایند و در ادامه دقت بیشتری به خرج دهند در کارهایشان . من الله التوفیق

 16. چراواقعیت رو نمیگی که اقای که … معتمد نظارت شده از ماست کر بر ماست مردم بیچاره ما دل به تو بستند حرف های الگی تو رو میخوننددرضمن نظارت استان تصمیم به پنجاه در صد صندوقها دادند اگه قانون بلد نیستی مطالعه کن اهل رسانه وخبرنگار خدا رو شکر مال صداوسیما نیستی … چی میشد

  • آقای شاهرخ ، بهتر ه بگم شاهرخ خان که حداقل اون نیمه دوم اسمی که برات میزاریم واقعی باشه که هست
   بس کن ما که میدونیم از کجا میسوزی بس کن این همه پیام چرت و پرت با نامهای جعلی نده ، خودتی داداش خودتی بس کن
   مردم همه چی رو میدونن ، بس کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *