سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

شب عروسی و آغاز یک زندگی جدید همزمان با شب شهادت امام معصوم!!!

شب گذشته مصادف بود با شهادت امام نهم حضرت امام جواد (ع) . شب شهادت فرزند امام مهربانی ها و قبله گاه دل های عاشق و سرور ایران زمین امام رضا (ع)

اما متاسفانه در ایرانی که میزبان چنین امام عزیزی هستیم شب شهادت فرزندش بساط عروسی به پا شده بود.

ما معتقد نیستیم که این بساط عروسی ها عمدأ و بخاطر بی حرمتی در شب شهادت آن امام همام برپا شده است اما آیا واقعأ خانواده های عزیز و بزرگان اقوام نباید در زمان تنظیم برنامه های شادی همچون عروسی حواسشان به تقویم هم باشد؟ چطور دقت میکنیم شب عروسی فرزندمان با چهلم و یا سالگرد فوت فلان کس مصادف نشود اما حواسمان نیست که با شب شهادت یک امام معصوم مصادف نشود.

شب عروسی ، شب آغاز یک زندگی جدید است و باید دعا کنیم زوج های جوان ما در پناه ائمه اطهار و پروردگار عالم خوشبخت و سعادتمند باشند نه اینکه شب آغاز زندگی یک زوج جوان را با شب شهادت یک امام پاک سیرت تنظیم کنیم.

ان‌شاءالله چنین مراسمات عروسی که گاهی اوقات در شب های شهادت برگزار می شود به صورت غیر عمدی برنامه ریزی شده باشد و آرزو میکنیم این زوج های جوان خوشبخت شوند و از سوی دیگر انتظار داریم خانواده های محترم و بزرگان فامیل دقت بیشتری برای تنظیم چنین برنامه های داشته باشند.

یک سمت دیگر ماجرا هم به ارگان های نظارتی و مذهبی برمیگردد. با فرهنگ سازی و تذکرات لازم می شود توجه مردم را به چنین مواردی سوق داد و از طرفی اگر از ناحیه افرادی در شب شهادت ائمه اطهار شاهد سماجت بر برگزاری مراسم و بلند کردن صدای ساز و دهُل بودیم ، منطقی ترین راه جلوگیری قاطعانه با استفاده از ابزارهای قانونی است زیرا اگر برخورد صورت نگیرد و جلوگیری نشود اینگونه رفتارها عادی سازی خواهد شد و دیگر نمی شود به راحتی مقابل آن ایستاد.

امید که موضوع مطرح شده ، هم از سوی مردم عزیز و هم از سوی مسئولان امر مورد توجه قرار گیرد.

درج خبر: رضا محمدیSkill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *