شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

مصاحبه اختصاصی نسیم با دختر جنجالی

بیست و سوم فروردین ماه سال جاری بود که خبری جنجالی و از طرفی تاسف بار در شهرستان دلفان به سرعت منتشر شد و تعجب همگان را برانگیخت…


… دختری جوان شاهرگ پسری را زد …

درگیری های اینچنینی چیزی نبود که در استان ما رُخ نداده باشد و در حالت طبیعی نبایستی به این شدت مورد واکنش مردم قرار میگرفت اما این بار فرق می کرد ، این بار جای ضارب و مضروب عوض شده و دختری در ملأ عام و جلوی چشمان مردم با در دست داشتن چاقویی در یک چشم به هم زدن پسری جوان که حدودأ ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر از وی بلند قدتر بود را در خون خود غوطه ور ساخت…

فیلم بلوتوث شده که در گوشی همراه اکثر مردم شهرستان یافت می شود عمق حادثه را به خوبی نشان می دهد به طوری که دیدنش هر انسانی را متاثر می کند.

دختر ضارب بلافاصله پس از حادثه از محل گریخت اما در کمتر از ۱۲ ساعت خود را به مراجع امنیتی و قضایی معرفی کرد و به صورت بازداشت موقت راهی زندان شد.

پسر جوان نیز که شاهرگ گردنش به شدت آسیب دیده بود با اقدام به موقع اورژانس ۱۱۵ و همچنین تیم درمانی بیمارستان ابن سینا نورآباد به خصوص دکتر شیرخانی از مرگ حتمی نجات یافت و به حالت کما راهی بیمارستانی در استان کرمانشاه شد.

هر روز شایعه های جدیدی از این حادثه در بین مردم منتشر می شد.

واکنش های مردم هم در نوع خود قابل تامل بود ، برخی از مردم اقدام دختر را تحسین می کردند و برخی دیگر …

پیامهای بسیاری از سوی مخاطبان نسیم دلفان به ما رسید که درخواست داشتند این ماجرا را پیگیری کنیم.

به همین جهت پنج شنبه گذشته با ضارب این حادثه که چند روز پیش به قید ضمانت (وثیقه یک میلیارد ریالی) آزاد شده مصاحبه ای را ترتیب دادیم که تقدیم شما مخاطبان عزیز می شود.

دختری ۱۸ ساله بنام (م… د…) با قدی نسبتأ کوتاه اما ظاهری کاملأ ساده و محجبه – او را در منزل خواهرش یافتیم. دانش آموز سال آخر دبیرستان و در رشته نقشه کشی مشغول تحصیل است یا بهتر بگویم مشغول تحصیل بود زیرا این حادثه وی را ناچار به ترک تحصیل نمود. تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های کشور را جزء آرزوهایش مطرح کرد اما با آهی سرد و نگاهی نگران گفت : فکر دانشگاه رفتن را باید به گور ببرم ، پرسیدم چرا چنین می گوید؟

پاسخ داد فعلأ که مجبور به ترک تحصیل شده ام و مطمئنأ هیچ دانشگاهی حاضر به پذیرش دانشجوی با سابقه نخواهد شد.

محکم حرف می زد اما نگرانی و اضطراب از اینکه آینده اش به کجا ختم می شود را در پستوی نگاهش می شد احساس کرد.

(م… د…) در یک خانواده کارگر و ضعیف زندگی میکند ، یک خواهر و سه برادر دارد ، چهار سال پیش مادرش را به علت ابتلا به بیماری سرطان از دست داد.

چطور شد که این حادثه رقم خورد برایمان توضیح دهید؟

اندکی سکوت کرد ، سپس به آرامی گفت : ماجرا از حدود چهار ماه پیش شروع شد ، رفته بودم داروخانه تا داروهای مورد نیازم را تهیه کنم که برای اولین بار این پسر مزاحم را دیدم و شروع کرد به متلک پرانی و چرند گویی ، بی تفاوت از داروخانه خارج شدم و سعی کردم در مسیر هر چه سریعتر از او فاصله بگیرم…

آن روز گذشت و به این ماجرا حتی فکر هم نکردم ، چون چنین صحنه هایی چندین بار دیگر پیش آمده بود اما انگار این یکی با بقیه فرق می کرد . در طول چند ماه گذشته چندین بار دیگر این پسر مرا در خیابان دید و بازهم مزاحمم شد ، به تنگ آمده بودم ، از طرفی جرأت نمیکردم تنهایی بیرون بروم و از طرفی هم اگر کسی را با خود می بردم آبرویم را می برد، نمیدانستم چکار کنم …

مزاحمت این پسر هر روز نبود بلکه گاهی اوقات و به طور غیر منتظره پیش می آمد و همین بیشتر باعث سردرگمی من می شد زیرا اگر میدانستم فلان روز حتمأ با او رودرو می شوم به طور حتم از طریق اقوام یا نیروی انتظامی اقدام میکردم ، اما نه نامی از این فرد مزاحم داشتم و نه نشانی از او ، مانده بودم چکار باید بکنم.

وقتی مزاحم می شد چی می گفت ، حرف حسابش چی بود؟

اکثر حرف هایش چرندیات بود ، عادی ترین حرفش این بود که شماره تلفنی از من بگیرد در حالی که من اصلأ تلفن همراه ندارم و یا سعی می کرد شماره تلفنش را بگیرم ، بهش رو نمیدادم اما اون هر بار پروتر از گذشته می شد.

کابوس مزاحمت های گاه و بی گاه این پسر خواب و خوراکم را گرفته بود با خودم فکر می کردم اگر این بار در کوچه یا محله ای خلوت مرا ببیند و اذیتم کند چکار باید بکنم؟ فکرش آزارم می داد ، تا اینکه با خودم گفتم بهتر است چاقوی جیبی را همراه داشته باشم بلکه در صورت نیاز با نشان دادن آن به او بفهمانم تا چه اندازه از دستش عصبانی هستم و شاید با این کار بترسد و دیگر طرف من نیاید.

چند روزی گذشت و خبری از او نبود ، روز حادثه با عمه ام در خیابان اصلی شهر باز هم این پسر مزاحم و سمج را دیدم سعی کردم عمه ام را به آن سوی خیابان هدایت کنم ، عمه ام نیز وحشت کرده بود ، در آن سوی خیابان دوباره سد راهمان شد ، مانده بودم خدایا به کی بگم؟ کی حرفم را باور می کند؟ استرس تمام وجودم را فرا گرفته بود ، در یک لحظه دیدم پایش را روی چادرم گذاشت و چیزی نماند چادرم بیوفتد ، به فکرم رسید با نشان دادن چاقویی که همراه آورده بودم او را بترسانم ، چاقو را به طرف صورتش گرفتم تا آن را ببیند و بترسد اما…

اما نوک تیزی چاقو به گردنش خورد و رگ گردنش به شدت پاره شد ، خون فواره می زد و من مات و متحیر از اینکه چه اتفاقی افتاد ، باورم نمی شد.

پسرک ضرب دیده با دست گردنش را گرفت و گفت : من که با تو کاری نداشتم چرا زدی؟ هنوز حرفش تمام نشده بود که مردی در کنارمان جوابش را داد و گفت : چرا دروغ می گویی من خودم دیدم چگونه مزاحمشان شدی ، ثانیه هایی از این حرف ها نگذشت که پسر بیهوش نقش بر زمین شد.

پس چطور شد که از محل حادثه فرار کردی؟

خیلی ها با موبایل داشتند از حادثه فیلم می گرفتند نخواستم از چهره من نیز فیلمی گرفته شود و از طرفی چاره دیگری نیز در آن لحظه وحشت آور به ذهنم نرسید.

پس از اینکه فرار کردی آیا نخواستی بدانی بر سر آن جوان چه آمد؟

اتفاقأ پیگیری کردم و سعی داشتم بدون اینکه کسی متوجه شود ضارب من بوده ام بفهمم چه بر سرش آمد اما چیز دقیقی دستگرم نشد ، تنها چیزی که تعجم را برانگیخت انتشار این خبر بین مردم بود که با سرعت عجیبی منتشر شد.

من همین الان هم باورم نمی شود که چنین اتفاق ناگواری افتاده است ، باورش برایم سخت است ، نیروی انتظامی به شدت دنبالم می گشتند ، از هر کسی فامیل یا غیر فامیل سراغم را می گرفتند ، آن شب را با وحشت و اضطراب سپری کردم و روز بعد به همراه دو تن از اقوام خودم را به نیروی انتظامی معرفی کردم.

چند روز در زندان ماندی؟

۲۳ روز در زندان خرم آباد بودم و یک روز هم در نمازخانه پاسگاه نورآباد بازداشت شدم.

رفتار مأمورین چه در زندان و چه در پاسگاه با شما چگونه بود؟

واقعأ همگی با مهربانی و رأفت با من برخورد می کردند انگار که می دانستند در چه وضعیتی گرفتار شده و دست به چنین عملی زده ام ، حتی در زندان خرم آباد هم همینگونه بود ، زنان زندانی همگی قبل از اینکه من به زندان برسم از ماجرا مطلع شده بودند اکثرأ تشویقم می کردند و می گقتند همان کاری را که باید میکردم کرده ام.

خودت چی؟ به نظرت همان کاری را که باید میکردی انجام دادی و آیا راه دیگری برای رفع این مشکل وجود نداشت؟

هیچ چاره دیگری نداشتم البته من واقعأ قصد زدن او را نداشتم فقط میخواستم بترسد و دست از سرم بردارد.

آیا از سرنوشت مجروح خبری داری؟

برخی ها میگویند فعلأ به حرف نیامده برخی دیگر می گویند مرخص شده و فقط دستش را نمی تواند حرکت دهد ، خبر دقیقی در دست ندارم.

اگر این جوان میمُرد میدانی چه سرنوشتی در انتظارت بود؟

پاسخ سؤالم را با اندکی سکوت داد و گفت : حتمأ اعدامم می کردند

اگر دیه سنگینی برای او تعیین شود چگونه میخواهی پرداخت کنی؟

همین حانه کلنگی را داریم که همگی در آن زندگی می کنیم به ناچار باید آن را بفروشیم

وقتی به منزل برگشتی نگاه اقوام و فامیل با شما چگونه بود؟

بیرون نمیروم چون تهدید به اسیدپاشی شده ام اما فامیل هایی که به دیدنم آمدند در نگاه هیچ کدامشان تحقیر و سرزنش احساس نکردم.

در حال حاضر مردم شما را جنجالی ترین دختر این روزهای دلفان و حتی استان می دانند از این موضوع و اینکه خبرهایت رسانه ای شده نگران نیستی؟

معروف شدن به این صورت چیز خوبی نیست اما به میل خودم نبوده لذا چندان هم از این بایت نگرانی ندارم.

حرفی با مردم نداری؟

از خانواده ها تقاضا دارم محض رضای خدا کنترل بیشتری روی جوانان خود داشته باشند خصوصأ پسران جوان ، چرا وقتی دختری میل به رفاقت خیابانی ندارد باید به هر شکل ممکن مزاحمش شوند ، شما چه میدانید بر آن دختر چه میگذرد و چگونه آرامش زندگی اش بهم می ریزد؟

و مسئولین؟

از مسئولین محترم هم تقاضا دارم فضای آرامی را برای زندگی مردم خصوصأ زنان و دختران فراهم کنند ، اجازه ندهند مزاحمت های خیابانی رواج بیشتری پیدا کند و امنیت اجتماعی مردم را در رأس امور خود قرار دهند هیچ چیزی از امنیت اجتماعی مردم بالاتر نیست

۵۴ نظر

 1. پـــــــدری دردمند

  خدایا مرا بکش که زجر دختری معصوم را نبینم .اکنون که این پیام را می نویسم گریه می کنم زیرا من هم دختر دارم، پسر هم دارم اما وقتی به ضعف جسمانی دخترم نگاه می کنم بی اختیار ذهنم به این قضیه می رسد .از مسئولین دادگستری عاجزانه خواهشمندیم در صورت مرگ این پسر یا هرچیز دیگری متوجه عاقبت حکم خود باشید .دنیا وآخرت شما در گرو این حکم است زیرا در اسلام بر روی دفاع از حیثیت وناموس بسیار تأکید شده است .مبادا فردا برای این دختر بنویسند: بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ‏
  آن کودک بى گناه و معصوم به کدامین گناه کشته شد؟

 2. خدا لعنتت کنه مرتیکه…
  تو مگه خواهر یا مادر نداری؟
  دوست داری کسی پا بزاره رو چادر مادرت …
  حقت بوده کاش …

 3. متأیفم برای نسیم دلفان
  ی‌توانستی از این سوژه بکر و فوق العاده بهتر استفاده کنی
  چنین افرادی به سختی راضی به صحبت با خبرنگاران می‌شوند ولی حالا که شده‌اند سوالات خیلی معمولی پرسیده شد.
  می‌توانستی مصاحبه را جوری پیش ببری و به گونه‌ای پازل گونه قطعات مختلف زندگی این دختر نگون بخت را کنار هم بچینی که برای خواننده مشخص شود که چگونه چنین حادثه‌ای واقع شده است و ….

  • ابتدا از اینکه وقت گذاشتید و مطلب را خواندید ممنونم اما نمیدانم شما چه نوع سؤالاتی مد نظرتان بوده که بیشتر مشخص شود که چگونه چنین حادثه‌ای واقع شده است در هر حال خوشحال می شوم سؤالات تخصصی تان را قید بفرمایید تا هم برای بنده آموزشی باشد و هم اگر فرصتی شد این سؤالات را مجددأ بپرسم
   سپاسگزارم

   • امیر
    برخورد با چنین سؤژه‌هایی نیاز به شورای طرح سؤال دارد، شما باید برای برخورد با چنین سوژه‌ای با یک جامعه‌شناس، یک روانشناس و یک مددکار اجتماعی هم اندیشی می‌کردیدو سؤالاتی را با هم اندیشی با این متخصصان طراحی و با توجه به شم خبری خود از آن سؤالات تعدادی را سؤال می‌فرمودید
    مصاحبه با این دختر می توانست مثل بمب در تمام مطبوعات و رسانه‌های کشوری به صدا در بیاید اما…
    اگر می‌خواهی کمکی به این همشهری دردمند شود لینک این خبر و … را به سایت‌های خبری همچون عصر ایران، فرارو و … قرار بده

    • دوست نازنین من
     ما که قصد نداشتیم به زوایای پنهان زندگی این دختر یا موارد خصوصی اش پی ببریم ما که با سؤالات عجیب و غریب نمی خواستیم مچ گیری کنیم که
     مصاحبه اینچنینی با دختری ساده که هیچ سوء سابقه ای هم نداشته اونقدرها هم که شما می فرمایید نیازی به جلسه ، مشاوره و … ندارد ، بنده از جنابعالی پرسیدم که شما بعنوان یک شهروند و مخاطب رسانه چه نوع سؤالی در ذهنتان (در مورد علت رخداد) باقی مانده که در مصاحبه ما وجود ندارد و به آن پرداخته نشده است اما به سؤال من پاسخ ندادید!
     در مورد لینک ها هم چشم هرچند تعدادی از سایتهای استانی آن را منتشر کردند.

  • البته باید سوالات به سمتی هدایت می شد که باعث تقویت روحیه دختر باشدواورا به زندگی امیدوار ساخت چرا این همه سخت می گیرید به فضل خدا حق با دختر است .
   بعد هم چرا ترک تحصیل چرا انزوا .دختر عزیزم یقین بدان آینده متعلق به شماست این هم می گذرد .
   خیلی ازمردم بی دلیل مرتکب قتل می شوند توکه برای ایمان وعقیده خود این کار را انجام دادی .
   حکومت ما اسلامی است وجایگاه امر به معروف ونهی از منکر بسیار رفیع است واگر انجام دهیم این چنین اعمالی در یک شهر عشیره ای کوچک رخ نمی داد .علما باید توجیه کنند تبیین نمایند که امر به معروف ونهی از منکر مثل نماز واجب است .
   نسیم عزیزدلفان بهتر بود ابتدا از چند نفر مشاور وحقوق دان مشورت می گرفتی وبعد سوال می کردی هرچندهمه ی تلاش ما وشما برای نجات دختر بی نوای معصوم است که باید چوب دفاع از ناموس وحیثیت خو را بخورد چرا ۲۳روز در بازداشتگاه چرا وثیقه ۱۰۰ملیونی ودرود بر آن مردی که وثیقه گذاشته تا بیرون بیاید

 4. سلام بر این شیر دختر
  دمت گرم
  این جواب هر شخصیه که به دنبال ناموس مردم باشه
  مقصر اصلی مسولین شهرند که جلوی افراد اراذل و اوباش رو نمی گیرند و به خودشون اجازه میدن با آبروی مردم بازی کنند.
  از مردم خیر شهرمون تقاضا دارم به این دختر خانم محجوب و باوقار کمک کنند.

  • اصل اشتباه بزرگی که کرده است این است که از هیچ کسی کمک نخواسته است. از غرور یا از ترس های کاذب؟

 5. سلام به نظر بند این حرکت برگرفته از چند موضوع میباشد ۱- درجه اول نشان دهند این است که خانوادها وبزرگان خانوادها یامدیران خانواده خوب نقش خود را اجرا نمی کنند پدری که نمی دانند پسر یا دخترش کجا میرود پدری که روز چند دقیقه با فرزندش درد دل نمیکند خانواده ای که رفتار فرزندش را بررسی نمی کند خانواده ای که دران ماهواره باشد سی دی غیر مجاز باشد عاقبت معلوم است ۲- بیکاری جوانان ۳- ازدواج سخت برای جوانان ۴- اشراف گرای جوانان ومسئولین چشم هم چشمی ۵-تن پروری وتنبلی ۶-ضعف ایمان ومسئل دینی در خانوادها۷-ضعف نظام تعلیم وتربیت ۸- بی توجهی مسئولین به مسائل مردم چرا مسئولین بیشتر مشغول حفظ پست وشرایط سیاسی هستند این امر باعث شده که به مسائل اعتقادی کمتر توجه بشود چونکه با تعویض مئولین قوانین بصورت سلیقه ای وفق شرایط سیاسی حاکم میشود پس مسئول فقط یک نگهبان است نه نگهبان تام بلکه نگهبان ارادهدیگران یا حاکمان شرایط سیاسی که بر گرفته شده از کسانی که رای دادن کسانی که ستاد دادن کسانی که رای جمع کرده اند خرد جمعی این گروه به مئول بیچاره بی رمق اجبار میشود یا باید رها کند برود

 6. منتظر امام زمان(عج)

  ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی
  دل بی تو بجان امد وقت است که باز آیی؟
  ای سلطان خوبان ای سلیمان من ای قاصم الشوکت المهتدین ای پرده نشین دیار غربت
  ای منتقم زخم بازوی زهرا(س) ، ای منتقم سر و دست بریده حسین و عباس(علیهم السلام)
  کجایی
  در ملک تو که سلطان بی بدیل انتقام و عدالتی ، جرم و جنایت چرا؟ تا امنی چرا؟
  مگر اینجا سرزمین کفر و الحاد است که این چنین خفاشان شب پرست در سایه سار خباثت و رذالت خویش صحنه زندگی و آرامش و امنیت مردم و شیعیان ئامیر المومنین را خواستگاه امیال پست و شهوانی خویش کرده اند
  چه کسی مقصر است! مردم ؟ خانواده ها؟ مسئولین فرهنگی جامعه ؟ یا روح پلید و خبیث شیطان
  چرا دختران ما در سرزمین امام زمانی این چنین باید از گرهای طوع و آز اینچنین هراسان باشند ؟ مگر چه شده است جوانان ما را ؟ مگر ما اشهد ان محمد رسول الله علی ولی الله را در گوشهایمان زمزمه نکرده اند پس چرا چنین میشود. بمیرم هزاران بار برای آن دختر بی پناه که این چنین از دست گرگ صفتان خود را در ورطه هلاکت انداخته است.
  ولی مگر جز این راهی بوده و یا برایش باقی مانده بود.
  دست و پنجه گلش بی بلا درود بر شرافتت ای دخترم خواهرم
  ولی روی سخنم با مسئولین فرهنگی است و با مسئولین امنیتی شهرمان…
  بخدا اگر از غصه بمیریم باز کم است . چرا باید در سرزمین شهیدان و شاهدان این دیار صدای کفتاران شب پرست امنیت مردم را به مخاطره بیاندازد.
  از دستگاه امنیتی اشد مجازات را برای متعرضین به نوامیس مردم خواستاریم. چون اگر مردم اقدام کنند آن وقت هیچ سدی جلودارشان نخواهد بود.

 7. درود بر شرف دختر پاک دلفانی. من در آن روز فاجعه در نزدیک محل بودم و به هیچ عنوان اینگونه برخورد هارا قبول ندارم و باید اینگونه بزه ها که در سطح جامعه زیاد است را جور دیگه مدیریت کرد .واز تمام مسئولین بخصوص دستگاه قضا ونیروی انتظامی در خواست دارم این موضوع رابیشتر آسیب شناسی کنن .اصلا ریشه یابی کنید چرا۹۰درصد مردم از این کار شیر دختر ضارب حمایت کرده اند.آقای محمدی تشکر از زحمات شما برای شفاف سازی این جریان.

 8. باید تندیس بزرگی از این قهرمان پاک دامن بسازند و در میدانی بنام عفت و پاکدامنی نصب کنند
  آفرین ، رحمت بر شیر مادرت
  از نسیم عزیز هم سپاسگزارم برای زحمت این مصاحبه بسیار عالی

 9. شیر مادرت حلالت پهلوان
  از مردم عزیز دلفان و کسانی که اوضاع مالی خوبی دارند تقاضا دارم به این دختر کمک کنند و نگذارند دیه این حادثه باعث بی خانمان شدن و سرافکندگی اش شود
  انصافأ سیدآگاه خوب گفته و باید مجسمه این دختر را ساخت

 10. شیوه آموزش خشونت را نمیپسندم اما بااینحال به این خانم متین دست مریزاد میگویم و از مسئولین درخواست میکنم اوضاع را طوری مدیریت کنند که مجبور نشوند خودشان اقدام کنند و همچنین از مردم شریف دلفان خواهشمندم به این خانواده کمک کنند تاوضعشان بدترازاین نشود ما ملتی هستیم که۸ سال برای دفاع از ناموس وآبرویمان ایستادیم پس بیاییدازدخترخانم باشرف دفاع کنیم

 11. عجب مردمی هستیم به چاقو کشی و خشونت آفرین می گوییم
  نمیشد این خانم از راه قانونی اقدام میکرد
  که نه برای خودش مشکل ایجاد می کرد و نه حق حیات کسی را مورد تعدی قرار می داد
  کاش درج این مطلب و سخنان این خانم اینقدر با افتخار در رسانه های ما منتشر نمیگردید
  این خود اشاعه نوعی ناهنجاری است.چاقو کشی…آن هم در عصر تمدن آن هم توسط یک خانم

  • دوست عزیزم انتشار این خبر توسط سایت وزین نسیم دلفان و مصاحبه نه تنها اشاعه ناهنجاری نیست بلکه موجب میشود در شرایط مشابه تصمیم گیری برای هرکدام از نوع ضارب و مضروب منطقی تر گردد، پسر نگون بخت اگر به عاقبت کار خود آگاه بود بی شک پای بر چادر این دختر نگون بخت نمیگذارد تا چنین سرنوشتی برایش رقم نخورد کما اینکه دختر هم همانگونه که گفته” قصد ایراد جرح نداشته” و صرفا میخواسته پسر را از خود دور کند اما بخت با وی یار نبوده است علاوه بر اینکه دفاع مشروع تاسیسی قانونی ، شرعی و منطقی است و هر جا که حضور قانون و نهادهای آن(نیروی انتظامی، دادگستری و ..)ممکن است در حکم نوشداروی پس از مرگ سهراب شود، آنگاه دفاع از نفس و آبرو و… برای مدافع لازم و ضروری است به نظر می رسد پسر نه تنها مستحق دریافت دیه نیست بلکه بایستی مجازات نیز بشود زیرا ایشان مهاجم بوده و( به صورت بالفعل برای آبرو، حیثیت وعفت دختر و به صورت بالقوه ربایش ایشان و … ) دختر نیز “قصد” ایراد ضربه نداشته است و در صورتی باید مجازات شود که “قصد” ایراد ضربه داشته باشد هرچند قصد “نتیجه” آن را نداشته باشد(که در این فرض به علت نوع آلت و موضع، عمدی تلقی میشود) توجه داشته باشیم که قصد فعل با قصد نتیجه دو مفهوم کاملا متفاوت هستند و “نشان دادن” چاقو ” زدن” آن نیست هرچند ممکن است ناخواسته زده هم بشود و چنین نیز شده شهید ثانی از فقهای بزرگ اسلام این عمل را خطای محض میداند کما اینکه چنین نیز هست در شـرح لـمـعه می‌گوید: <الخطاء المحض مثل ان یحرمی حیواناً فیطیب انساناً،فرض کنید شما قصد دارید حیوانی را بزنید و اتفاقا به انسانی برخورد کند. در این ماجرا دختر حتی قصد ایراد ضربه (فعل)نیز نداشته است(البته رسیدگی به صحت و سقم این اظهارات قطعا کار مشکلی است) و فقط میخواسته با نشان دادن چاقو خطر را از خود دور کند اما از قضا برآورد فاصله ایشان با مضروب چندان دقیق نبوده ونوک تیزش به پسر اصابت نموده است.
   عزیزم اگر دختر از رفتار پسر رضایت داشت که بر وی چاقو روانه نمیکرد یقیننا راضی به چنان وضعیتی نبوده و جهت رهایی از مزاحمت پسر ، مرتکب چنان بی احتیاطی شده و سرنوشت خود را چنین رقم زده است روا نیست وقتی … ما وقع لم یقصد، یعنی آنچه واقع شده خواسته ایشان نبوده است دختر را مستحق مجازات بدانیم علاوه بر اینکه شریعت مبین اسلام و قانون مجازات اسلامی برای این دختر حق دفاع از جان و ابرو و حیثیت قائل شده و دفاع ایشان متناسب و مشروع بوده و بعلاوه حتی در فرض مشروع تلقی نشدن دفاع ، عمل ایشان خطای محض است و دیه مضروب بر عهده بستگان دختر است نه خود ایشان، البته آنهم در صورتی که توانایی پرداخت آن را داشته باشند.

 12. زیدی عزیز سلام از اینکه نظر دادی ممنونم .اما عزیزم فرض کن خواهرخودته یکی مدام اذیتش می کنه ساکت می ایستی واز راه قانون وارد میشی؟.نمی دانم مردی یازن اما اگر مثل من مرد باشی قطعاً کار دختر معصوم را می پسندی.
  به فرض اگر شکایت می کردوتو هم ناظر کار مزاحمت مزاحم بودی راضی می شدی که به مراجع قضایی بیایی وشهادت بدهی ؟قطعاًهیچکس نمی آمد ودعوای بدون شهود به جایی نمی رسه تازه بعد از چندین ماه آمد ورفت بهت میگن قرار رد دعوی >!!
  برای اثبات مدعا حادثه ای که برای خودم اتفاق افتاد تعریف می کنم.

  یه روز تو همین خیابان اصلی پسری مزاحم، به یک دختر حمله کردوقصد تعرض داشت، من هم به اتفاق یکی از دوستان با پسره درگیر شدیم وقضیه بالا گرفت خیلی از مردم جمع شدند وعلیه ما جبهه گرفتندوهرچه می گفتیم به یه دختر تعرض کرده کسی باور نمی کرد تا اینکه نیروی انتظامی سر رسید خوب شد یکی از مأمورین قبلاً دانش آموز من بود وبا زحمت بسیار مرا از قائله دور کردو گفت :قانون در چنین مواردی گفته باید دختره شکایت کنه شاهد عادل سه نفر داشته باشد وخلاصه گفت وگفت که اگر پسره از شما شکایت کنه با این همه شاهد باید برید دادگاه ودیه سیلی وکبودی صورت واعاده ی حیثیت وهزار دردو…

  تازه ما دونفر بودیم وشاهد هم پیدا می شد نتونستیم کاری بکنیم ودختر نگون بخت چادرش را روی سر وصورتش انداخته بود تا کسی او را نشناسد .
  زیدی نژاد عزیز خشونت خوب نیست اما امر به معروف ونهی از منکر لازم و واجب است مثل نماز مثل روزه مثل جهاد مثل اطاعت از ولی فقیه وصد البته دفاع از ناموس وحیثیت کلید اصول وفروع دین است .
  پس همه ما باید از این کار دختر معصوم دفاع کنیم وجان ومال خود را برای دفاع از این گونه حرکات بدهیم .
  من که در حد توان و وسع مالی خودم حاضرم به دختر کمک کنم .با این که نه اورا می شناسمش ،نه پسر نگون بخت خیره سرارا

 13. درود خدا بر این دختر نترس وشیر بدا به حال کسانی که در جلو چشم آنها پسران بی خانواده وبی تربیت به آزار دختران مدرسه ای می پردازند ولی آنها جرات هیچ اقدامی نمیکنند مردانگی وسیرت را از این دختر بیاموزید!!!!!!!!!!

 14. امروزه حریم های شخصی در حال شکسته شدن اند.جوانی که به خود این اجازه را می دهد که،در میان عموم مزاحمت ایجاد کند.وجسارت رابیشتر کرده و چادر از سر دخترکی معصوم بر میدارد. چه انتظاری را باید از این دختر داشت.حمل کردن چاقو توسط دختر برای حفظ آبرو، وامنیت جان خود بوده است.این دختر اگر از سوی جامعه ومحیط مورد طرد قرار بگیرد واز آن حمایت نشود، زندگیش با مشکل مواجهه می شود.ومورد برچسب ها وانگ اجتماعی قرار می گیرد. این فشار جامعه وافراد این جامعه است، که باعث انحراف وکج رفتاری افراد می شوند،وگرنه اینکه هیچ انسانی فی نفسه مجرم نیست.

 15. احتیاج به فرهنگ سازی بیشتر چه در خانواده ها وچه در سطح جامعه می باشدو با زور نمی توان این مقوله را حل کرد و بیشتر برمیگرده به خانواده ها که بر رفتار وکردار بچه ها دقت کنند

 16. سلام دوست عزیز بی تعارف
  من هم نمی دانم شما زن هستی یا مرد
  ولی از بیانات شما متوجه شدم که یقینن فرهنگی میباشید.نه اینکه من فضای نورآباد را نشناسم و نه اینکه خالی از غیرت باشم بحث من این است ما باید تابع قانون باشیم یعنی هرکس از این دست موضوعات برایش پیش آمد باید خونی ریخته شود باید شخصی اعدام شود .کار این خانم شاید از دید اول کاری شجاعانه باشد ولی هیچ عقل سلیمی چاقو کشی و خونریزی و سلب حق حیات دیگری را نمی پذیرد پس بهتر است به جای حمایت غیر منطقی به دنبال راهکارهای اجرایی و ارائه پشنهاداتی به سیستم قضایی باشیم که در این چنین مواردی قانون حمایتی بی بدیل داشته باشد تا هرکسی جرات تعرض به ناموس دیگری را نداشته باشد حال آنکه خواهر من هم این مورد برایش پیش بیاید و نیاید مهم آن است که چه باید کرد آخرین تصمیم بهترین تصمیم نیست.

 17. با سلام زیدی نزاد من هم با شما موافقم این خانم میتونست به جای حمل چاقو خانواده خود را در جریان بزاره و با مراجعه با مراجع قضایی مسیله رو پیگیری کنه مطمین باشید اگه این کار رو انجام میداد اون پسر هم دیگه مزاحمتی ایجاد نمیکرد هرچند حرکت زشت و مزاحمت اون پسر رو محکوک میکنم اما با این کار دختر خانم نه تنها مشکل حل نشد بلکه سبب یه بی
  ابرویی برای خانواده طرفین و شهرو مردمان فرهنگی و با ایمان ای دیار شد امیدوارم دیگه شاهد چنین مواردی نباشیم

 18. آقای بی تعرف سری به این لینک ها بزن:
  http://masalnews.ir/4178//24-1-1393/%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%AB/%DA%86%D8%A7%D9%82%D9%88-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%D8%9B%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/
  —————————————————–
  http://www.titreakhbar.com/view/26909598
  —————————————————-
  http://arshnews.ir/vdcfe0d0mw6djxa.igiw.html
  ——————————————————–http://www.enghelab-news.ir/shownews.php?idnews=17632
  ————————————————–
  و………………

 19. سلام خدمت مدیر محترم و دلیر نسیم
  بخدا نمشناسمت ولی ازت ممنونم که با مصاحبه شفاف ما رو اگاه به جریان کردی
  کاش می شد با پسره هم مصاحبه کرد ببینیم دفاعیاتش چیه ، دختر ندارم بخدا مصاحبه شما و صحبتهای آقا یا خانم بی تعارف بغض منو شکست و بی اختیار اشک از چشمام سرازیر شد برای دختری هیجده ساله بی دفاع اول جوانی درگیر چنین گرفتاری شود با این همه گرفتاری زندگی و ترس از آینده خدا ما رو ببخشه ما اشرف مخلوغاتیم بااین همه پیامبر و امام بازم ……. امان از روز حساب و کتاب
  در پایان از بی تعارف و مدیر محترم نسیم تشکر می کنم

 20. در اینجا لازم میدانم از آقا یا خانم منتتظر امام زمان برای نوشتن متن زیبا و بغض آلودش تشکر کنم و افتخار می کنم چنین همشهریانی دارم و در پایان از آقایان و یا خانمها بدری دردمند – حامی – سالار – دلفانی – س-م – رضا ، تشکر می کنم بنده به عنوان یک دلفانی همفکرشما هستم

 21. اولا از این حادثه بسیار متاثر و غمگین شدم و حتی گریه کردم
  در این کشور که برخی مسئولین (خودشان ابراز میکنند) نماز شب میخوانند و حتی قاطبه مردم عادی خودشون را مسلمون میدانند اما میبینیم تمام این ژستها ادعایی بیش نیست و این اتفاق این را ثابت کرد ، ما که ادعا داریم کشورهای دیگه بی دین هستند ،چراخودمان فقط به فکر زندگی … هستیم زندگ … منظورم این است به خاطر پول و موقعیت اجتماعی حاضریم دست به هر کاری بزنیم ،حالا حرکت این دختر که قابل تقدیر است ناشی از عدم پای بندی جامعه ما به مقدسات و آداب دین مبین اسلام ناب محمدی (ص) است حالا از آنطرف دادگاه هم بدون اینکه … که آیا چه عواملی باعث به وجود آمدن چنین حوادثی میشوند ، کتابی که جلو دستش هست را باز میکنن و مینویسند طبق ماده فلان و فلان این خانم باید به این مبلغ دیه و این مقدار زندان محکوم شود ، که این روش حاکمیت قانون جز دامن زدن به ناهنجاری های اجتماعی و نابودی طبقات ضعیف جامعه چیزی در پی نخواهد داشت ، من معتقدم در صورت تحقیقات دقیق و ثابت شدن اینکه این دختر خانم از حیثیت خود و کیان خانواده اش دفاع نموده نه تنها باید یک ریال دیه و یک روز زندان متمل نشود بلکه باید تشویق هم بشود ، و حتی از طرف مقابل یعنی خانواده پسر ضرر و زیان به این خانم تعلق بگیرد.

 22. منتظر امام زمان (عج)

  خدمت مبارک جناب احمدR عرض ادب و احترام دارم
  از اینکه حقیر و سایر مخاطبین عزیز را مورد تفقد قرار داده ای کمال تشکر و امتنان را دارم.
  الا که راز خدایی، خدا کند که بیایی

  تو نور غیب نمایی، خدا کند که بیایی

  فسرده غنچه گلها فتاده عقده به دلها

  تو دست عقده گشایی، خدا کند که بیایی

  ز چهره پرده بر افکن به ظلم شعله در افکن

  تو دست عدل خدایی، خدا کند که بیایی

  ترا به حضرت زهرا، بیا ز غیبت کبری

  دگر بس است جدایی، خدا کند که بیایی

 23. منتظر امام زمان ممنونم واقعا منونم ازشعرهای ارسالیت ولی بخدا این نسل (من خودم رو میگم)لیاقت ظهور اقا رونداریم
  ا ی پادشه خوبان داداز غم تنهایی ……

 24. پسر نگون بخت اگر به عاقبت کار خود آگاه بود بی شک پای بر چادر دختر جوان نمیگذارد تا چنین سرنوشتی برایش رقم نخورد کما اینکه دختر هم همانگونه که گفته” قصد ایراد جرح نداشته” و صرفا میخواسته پسر را از خود دور کند اما بخت با وی یار نبوده است علاوه بر این “دفاع مشروع” تاسیسی قانونی ، شرعی و منطقی است و هر جا که حضور قانون و نهادهای آن(نیروی انتظامی، دادگستری و ..)ممکن است در حکم نوشداروی پس از مرگ سهراب شود، آنگاه دفاع از نفس و آبرو و… برای هر مدافعی لازم و ضروری است به نظر می رسد پسر نه تنها مستحق دریافت دیه نیست بلکه بایستی مجازات نیز بشود زیرا ایشان مهاجم بوده است( به صورت بالفعل برای آبرو، حیثیت وعفت دختر و به صورت بالقوه ربایش ایشان و … ) دختر نیز “قصد” ایراد ضربه نداشته است و در صورتی باید مجازات شود که “قصد” ایراد ضربه داشته باشد هرچند قصد “نتیجه” آن را نداشته باشد(که در این فرض به علت نوع آلت و موضع، عمدی تلقی میشود) توجه داشته باشیم که قصد فعل با قصد نتیجه دو مفهوم کاملا متفاوت هستند و “نشان دادن” چاقو ” زدن” آن نیست هرچند ممکن است ناخواسته زده هم بشود و چنین نیز شده شهید ثانی از فقهای بزرگ اسلام این عمل را خطای محض میداند کما اینکه چنین نیز هست در شـرح لـمـعه می‌گوید: الخطاء المحض مثل ان یحرمی حیواناً فیطیب انساناً،فرض کنید شما قصد دارید حیوانی را شکارکنید و اتفاقا تیر به انسانی برخورد کند. در این ماجرا دختر حتی قصد ایراد ضربه (فعل)نیز نداشته است(البته رسیدگی به صحت و سقم این اظهارات قطعا کار مشکلی است) و فقط میخواسته با نشان دادن چاقو خطر را از خود دور کند اما از قضا برآورد فاصله ایشان با مضروب چندان دقیق نبوده ونوک تیزش به پسر اصابت نموده است.
  عزیزم اگر دختر از رفتار پسر رضایت داشت که بر وی چاقو روانه نمیکرد یقیننا راضی به چنان وضعیتی نبوده و جهت رهایی از مزاحمت پسر ، مرتکب چنان بی احتیاطی شده و سرنوشت خود را چنین رقم زده است
  در پایان روا نیست وقتی … ما وقع لم یقصد، یعنی آنچه واقع شده خواسته ایشان نبوده است، دختر را مستحق مجازات بدانیم، شریعت مبین اسلام و قانون مجازات اسلامی برای این دختر حق دفاع از جان و ابرو و حیثیت قائل شده و دفاع ایشان متناسب و مشروع بوده و بعلاوه حتی در فرض مشروع تلقی نشدن دفاع ، عمل ایشان خطای محض است و دیه مضروب بر عهده بستگان مذکر دختر است نه خود ایشان، البته آنهم در صورتی که توانایی پرداخت آن را داشته باشند.

 25. ضمن خسته نباشیدخدمت مدیرمحترم نسیم دلفان
  دراینجا از خوانندهای محترم سایت پربیننده نسیمدلفان دعوت مکنم از وبلاگ اینجانب دیدن فرمایید امیدوارم بنده روازنظرات خود محروم ننماید نشانی (دلفان تصویر)

 26. به هوای حرم کرب وبلامحتاجم

  ضمن خسته نباشیدخدمت همه عزیزان
  زنان و دختران ما رشادت رواز زینبی یاد گرفتند که هر جا که میخواستنداز زنان کشف حجاب کنند خودش رو سپر بلا میکرد و میگفت مگر اینکه زینب نباشه که به حجاب زنان بی احترامی کنند و مردانمان باید درس رشادت رو از آقایی یاد بگیرن که زمانی که لشکر یزید خواست بدونه که امام حسین(ع) هنوز جان در بدن داره یا نه گفتند به طرف خیمه ها حرکت کنید یه وقت آقا امام حسین(ع) همه توانش رو جمع کرد و گفت اگر دینندارید آزاده باشید و زنده بود نگذاشت به خیمه ها حمله کنند

 27. به هوای حرم کرب وبلامحتاجم

  زیدی عزیز قصد بی ادبی ندارم ولی بیشتر حرفای شمابه غربزده هاشبیه هست یاخودتون نمیدونید داریدچی میگیدشما خودتون امتحان کنید… تماس بگیریدیاشکایت کنید ببینید کارتون راه میفته یانه بعدبیاید نظر بدید لطفا

  • به هوای حرم.. عزیز
   نه غربی هستم نه غربی فکر میکنم .در یک جامعه مدنی قانون حرف اول را می زند نه زور نه چاقو کشی نه تعصبات ۱۰۰ ساله .باز هم می گویم در هر دادگاهی با توجه به این مستندات که در سایتها و جراید چاپ شده این خانم مقصر است و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد .مگر آنکه این کیس نقاط پنهانی داشته باشد که شاید بتوان به نفع این خانم داستان عوض شود.ولی در هیج جا من نشنیدم که فعلی که منجر به سلب حق حیات شود و در شرایط دفاع مشروط نباشد جرم شناخته نشود

  • پدردانش اموز

   باسلام به هوای حرم من خودم چند بار جهت پیگیری مزاحمان در ب مدارس به برادران نیروی انتظامی ادراه اموزش پرورش رفتم هیچ کدام کاری نکردن تا خودم دست بکار شدم بخدا بادرگیری

 28. به هوای حرم کرب وبلامحتاجم

  عزیزان به لطف خدا وهمت دستگاه قضایی عادل ومطیع مقام معظم رهبری این دختربیگناه تبرعه میشه بنده خودم کلیپ سخنرانی مقام معظم رهبری رودارم که درباره امربه معروف ونهی ازمنکرعین سخنرانی رو مینویس.(آقامیفرمایند:مباداکسانی باشندکه اگرکسی امربه معروف ونهی ازمنکرکردازاوحمایت نکنندبلکه ازمجرم حمایت کنند,البته خبرهایی به گوش من ازگوشه وکنارکشورمیرسدوهرجایی که من بدانم واحساس بکنم و خبراطمینان بخشی پیدابکنم که آمربه معروف وناهی ازمنکرموردجفای معمورومسئولی قرارگرفته باشد خودم شخصاواردقضیه میشوم)

  • دوست عزیز حالا چی میگی
   حالا که دو سال است دختر بدبخت در زندان است
   حرف زیدی نژاد درست بود

 29. به هوای حرم کرب وبلامحتاجم

  عزیزان لطفا نظرات قبلی من روبخونید

 30. مسئولین بگوش باشند اگر جلوی این مزاحمت های خیابانی گرفته نشود شاهد خبر های ناگوار تری خواهیم بود
  چند وقت پیش چند نفر را دیدم که در پارک رضوان دنبال پسری می گشتند که ظاهرا ایجاد مزاهمت کرده بود باور کنید اگر گیرش می آوردند تیکه بزرگش گوشش بود و شنیده شده که پسره به بندر عباس فرار کرده
  نور آباد یک محیط کوچیک و عشایری غیرتی است پدر و مادر ها مواضب جوانان باشند

 31. امید محمودی

  به نظر من این دختر در اون شرایطی که قرار داشت بهترین کار رو انجام داد چرا که اگر تن به خواسته های حقیرانه آن مرتیکه میداد الان جامعه به فساد کشیده میشد من از مردم واقعا طلب عاجزانه میکنم که به دید تحقیرامیزی به این دختر نگاه نکنن واین دختر رو تشویق کنن که دوباره به جامعه برگرده و از مسئولین میخواهم که شرایط لازم را مثل گذشته برای تحصیل این دختر فراهم کنن

 32. اخ خدا منو بکشه برا این دختر که یه پسر عوضی باید حق زندگی کردن را از او بگیرد با این حال که می دونم دختره هم کار خیلی بدی کرده ولی به این پسر میگم واقعا تو خودت خواهر ومادر نداشتی امیدوارم هیچ وقت برا هیچ دختری از این اتفاقا نیفته

 33. بنظرتون باید چه میکرد اگه دادوبیداد میکرد میگفتن واسه جلب توجه،اگه باش دوست میشد که شرافت خودشو خانوادش بر بادبود،حالا خوب شد نمرد بخاطر یه ادم بی ارزش دختره اعدام میشد

 34. درود بر این شیرزن پاکدامن

 35. درود برتمام لک زبانان بخصوص دلفانی ها…اصالت ما ازتنگ پری،باباجان تپه،سمره وخیلی آثار و بناهای دیگر معلومه و نیازی ب گفتن نیست ..مابرای ناموس جونمونم میدیم ..پس این دخترمظلوم برای آبروش دانشگاه و آینده و هزارآرزویش راداده پس گناهی نداشته .لطف کنید یک شماره حساب بدهید ک مردم بتونن اگرنفری ۵هزار دادن قسمتی از دیه اون شخص پرداخت بشه و همشهریمون خونشو نفروشه .باتشکر

 36. اخر این قضیه چه شد لطفا دوباره مصاحبه کنید.

 37. سلام میشه یه مصاحبه ای باپسره بکنید نمیشه یه طرفه به قاضی رفت

 38. نمیدونم منظورشماازاین همه تشویق وافرین چی میتونه باشه….هیچ به این موضوع فک کردیدکه اگه خدایی نکرده تواین قضیه این اقاطوریش میشداین دخترخانوم چطورمی خواست باعذاب وجدانش کناربیاد…خودمن هزاربارازاین اتفاقابرام افتاده به خدااگه محل ندی وساده ردشی کسی جریت نمیکنه بهت نزدیک شه..بجای اینکه وایسی فش بدی ودسپاچه شی بهتراینه که یه مدت بیرون نیای….اقایون شمابااین حرفاداریدازبی قانونی دفاع میکنید….خداهم اینطوری راضی نیس….چاقو!!!!!!!!!!!

 39. منم با حرف های خانم فاطمه موافقم به نظر من اگه یه بار به حرف هاش عکس العمل نشان نمی داد دیگه هیچ وقت اون پسره سراغش نمی امد هر دختری را که بگیری یه بارهم که شده باشه این اتفاق براش می افته نمیشه که دست به چاقو بشه اگه اینطوری باشه دیگه سنگ روسنگ بند نمیشه الان نسل پسرها منقرض میشد

 40. تا دت نوشی بوری بوری/کر نمکه کار زوری…..آخرین چاره کاری بود که این خانومی کردش….من که دخترم والا جادرمو سفت میگیرم و آسه میام آسه میرم هیچوقتم اینطور چیزی برام پیش نیومده اما به هر حال خب دیدم که…..

 41. یک طرفه به قاضی نرو اقا ان پسر بدبخت هم حتما حرفهایی برای گفتن دارد

 42. سلام…بیاید همگی قبول کنیم که بعضی از افراد شهرمون خیلی بی جنبه ان وخودبین وخودپرستن…منم یه دخترم نمیخوام حق رو به این دختر بدم ولی این کار(منظورم چاقوهمراه داشتنه)خیلی به ذهنم رسیده باور کنید من اصلا قصد دوستی باکسی روندارم اما خیلی مزاحم دارم…نمیدونم پسرای شهرمون کیییی میخوان بفهمن که هردختری قصد دوستی نداره خواهشا اول سطح فکر خودتونو بالا ببرید بعد نظربدید(البته قصدتوهین به همه روندارم)

 43. سکوت مرگبار

  به نظر من در درجه اول باید این خانومایی که با لباس خواب میان بیرون بدونن که یه جوان مجرد از کار و زندگی خیر ندیده با ۳۰ سال درس خوندن و دو سال سربازی ممکنه به گناه بیفته و ممکنه دست خودش نباشه.چرا چشاتونو رو واقعیت بستین؟؟؟؟؟؟؟
  مگر نه که حضرت فاطمه ع با طوری حرف میزد که مبادا صدای زنانش کسی رو به خودش مجذوب کنه مگر نه اینست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من پشت کنکور دکترام فارق ارشد حقوقم من در این زمینه پایان نامه ارائه کرده ام لذا تصمیم عجولانه نگیرید. به خدا قسم این ثابت شدست اگر دخترای محترم حجاب خودشونو و عفاف و پاک دامنی پیشه گیرند هیچ پسری به دام نمی افته و گرنه اینه عواقب.

 44. دلفاني . مقيم تهران

  بإسلام
  حیا و پاکی دختر ، و ابروداری أش در قبال مزاحمت های پسر ، و اینکه سبب این حادثه که أعمال پسره بوده قویتراز حرکت ضارب بوده . و باعث إیجاد انگیزه برای این کار شده از جهاتی است که باید ملحوظ نظر بأشد، اینجانب اماده برای دفاع از حقوق این ضعیفه بطور مجانی در مراجع قضایی دلفان هستم بنظر میرسد در دفاعی مشروع ( دفاع از حیثیتش و دفاع از پاکدامنی اش )نا خواسته وارد این ماجرا شده که حتی اگر مضروب به قتل هم میرسید خونش هدر بود ! در این کامنت به لحاظ رعایت وقت از توضیح بیشتر اجتناب مینمایم ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *