شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

سیل ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد

معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: خسارت ناشی از سیل اخیر به بخش کشاورزی ۱۸استان کشور در مجموع ۹هزار و۷۰۰میلیارد تومان برآورد شده است.

نسیم دلفان _به گزارش ایرنا؛ از روابط عمومی جهادکشاورزی لرستان، “فریبرز عباسی” پس از بازدید از مناطق سیل زده الیگودرز اظهار کرد: خسارت‌های زیادی به بخش کشاورزی دراثر سیل اخیر به زیرساخت های بخش های کشاورزی؛ ایستگاه های پمپاژ ، کانال های آبرسانی ولوله های انتقال آب وارد شده است.

وی افزود: طبق بررسی و ارزیابی های انجام شده خسارت سیل با درجات مختلف از ۱۰ تا۱۰۰ درصد در مناطق محتلف کشور گزارش شده است.
معاون آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت: با توجه به اینکه درآمد مردم از بخش کشاورزی تامین می شود در اولین فرصت بخشی از کارهای ضروری با فوریت انجام و از طریق ستاد مدیریت بحران خسارات جبران و پرداخت می شود.

برآورد خسارت سیل اخیر به زیرساخت های بخش کشاورزی استان لرستان یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

این خسارات در حوزه امور عشایر، شیلات، منابع طبیعی، اموردام، زراعت ، باغبانی، همچنین خسارت های زیر ساخت های کشاورزی از جمله تخریب ۱۰۰کیلومتر جاده بین مزارع، سبزی کاری و دیگر کشت ها بوده است.

بیشترین خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی الیگودرز بوده به نحوی که از مجموع ۱۱۲ مزرعه در این شهرستان ۵۴ واحد آسیب جدی دید که برآورد خسارت این تعداد کاهش یکهزار تنی تولید و ضرر ۱۰۰ میلیارد تومانی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *