شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳

سوغات رئیس جمهور از آمریکا / بازگشت ۳۵۰۶ لوح تاریخی پس از ۸۵ سال از سوی هیات ایرانی

 

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری:
♦ پیگیری‌های مستمر نتیجه داد و سرانجام ۹ صندوق، هرکدام به وزن ۷۵ کیلوگرم که شامل مجموعه‌ای ارزشمند از میراث فرهنگی کشور است از آمریکا تحویل گرفته شد.
♦ سوغاتی‌هایی از جنس فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران عزیز شامل ۳۵۰۶ لوح هخامنشی که از زمان پهلوی از کشور خارج شده بود و با رایزنی دولت سیزدهم پس گرفته شد.

 

#پی‌نوشت – زبان بلدهای دنیا فرمایشی چیزی ندارن بگن و ما هم کسب فیض کنیم!!!

جا داره یادی کنیم از شیردل تقلبی که آمریکا در سفر رییس جمهور پیشین ایران که خود و دولتش را زبان بلد دنیا نامیده بود به نجفی رییس میراث فرهنگی آن زمان (قاتل همسرکش) تحویل داد.

شیردال قلابی که دولت آمریکا در دقیقه ۹۰ سفر دولتمردان ایران در آن زمان به آنها تحویل داد ، با وجودی که ساعاتی بعد تقلبی بودنش مشخص شد اما در سکوتی معنادار و بدون هیچ اعتراضی به این حرکت تمسخرآمیز آمریکا علیه ایرانیان در کنجی از موزه ملی کشورمان به نشانه حسن نیت آمریکا به ایران نگهداری شد!

 

آمریکایی ها در هنگام تحول این شیء تقلبی قدمت آن را ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد اعلام کردند ، اما در همان روزها به دور از هر نگاه سیاسی که چه کسی و چه کشوری این شیء را به ایران اعطا کرده است تعدادی از باستان‌شناسان در همان نگاه اول، تقلبی بودن این شیردال را اعلام کردند چرا که ترکیب اجزاء بدن، آرایه‌پردازی‌ها و شکل پرچ و لحیم‌کاری اجزا و اتصالات بدن نشانی از تلفیقی بودن و چسباندن ترکیبی نامربوط از قطعات بود تا یقین حاصل شود که این اثر اصالتی ندارد.

دو هفته بعد «اسکار وایت ماسکارلا»، کارشناس موزه متروپولتین نیز پرده از راز این شیردال برداشت و گفت: «جامی که اخیراً توسط وزارت خارجه آمریکا قدمت ۲۷۰۰ ساله تخمین زده شده و به ایران داده شده در واقع جعلی است و تاریخ ساخت آن به ۱۹۹۹ برمی‌گردد.»

بله زبان بلدهای دنیا اینگونه هم خود و هم ملت بزرگ ایران را رسمأ مورد تحقیر داده بودند!


 

» خبرها و گزارش های “بخش سیاسی” نسیم دلفان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *