یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سقوط ۱۵ پله‌ای اداره کل ورزش و جوانان لرستان در حوزه جوانان

وحید یامین پور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان رتبه‌های سال ۱۴۰۱ ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها در حوزه جوانان را اعلام کرد.

نسیم دلفان – به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان رتبه‌های ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها در حوزه جوانان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد که بر این اساس استان‌های یزد، آذربایجان شرقی و سمنان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

وحید یامین پور در خصوص این ارزیابی گفت: ارزیابی و تحلیل عملکرد ادارات کل استانی با هدف سنجش نقاط قوت و ضعف و سنجش موفقیت در تحقق اهداف و انجام وظایف محوله مطابق قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به صورت سالیانه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این ارزیابی بر اساس شاخص‌های اختصاصی معاونت امور جوانان و شامل مجموع شاخص‌های دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان، دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان، اداره کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان و اداره کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان است.

لازم به ذکر است؛ شاخص‌هایی شامل: برگزاری ستاد‌های ساماندهی امور جوانان با حضور استانداران، فرمانداران و اعضاء جلسه، برگزاری کمیته‌های تخصصی، درصد تحقق مصوبات، ارائه آخرین یافته‌های پژوهشی در جلسات، پیگیری مصوبات شورای عالی جوانان، برنامه‌های فراغتی برگزار شده، برگزاری جشنواره جوان برتر ایران زمین، اجرای طرح‌ها و برنامه‌های الگویی حوزه جوانان، بهره‌برداری از خانه‌های جوانان، اجرای طرح سرباز ماهر، صدور مجوز فعالیت سمنها، برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی، تشکیل دبیرخانه استانی شبکه‌های تخصصی، حمایت از طرح‌های سمنها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های قبل از ازدواج، پیگیری تسهیلات ازدواج، تشکیل و تقویت مجامع خیرین ازدواج، برنامه‌های هفته ازدواج، سنجش و توسعه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و… از شاخص‌هایی هستند که در این ارزیابی مد نظر قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش ، استان لرستان در رتبه‌های سال ۱۴۰۱ ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها (در حوزه جوانان) در جایگاه ۲۵ کشور قرار گرفت.
شایان ذکر است لرستان در سال ۱۴۰۰ جایگاه دهم کشور را در اختیار داشت که در گزارش سال ۱۴۰۱ پانزده پله سقوط کرد!!!


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *