سفارش مدیر جهاد کشاورزی دلفان به کشاورزان

فروردین ماه بهترین زمان مناسب برای مبارزه با علف‌های هرز در سطح مزارع غلات می باشد.

🔸مهندس ساروقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان؛ در بازدید از مزارع غلات که با هدف بررسی فعالیت شبکه های مراقبت دولتی و خصوصی مبارزه با علفهای هرز و سن غلات گفت: هم اکنون تعداد ۲۹ نفر کارشناسان پهنه بندی در قالب ۹ اکیپ شبکه مراقبت وظیفه پایش مزارع گندم شهرستان را به عهده دارند و توصیه می شود به منظور مبارزه اصولی کشاورزان حتما با کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی در دهستانها مشورت نمایند.
🔸وی با اشاره به اهمیت سمپاشی بر علیه علفهای هرز بر عملکرد مزارع گندم و جو تصریح کرد: در صورت عدم مبارزه با علفهای هرز حداقل ۴۰ تا ۶۰ درصد عملکرد مزارع کاهش خواهد یافت.
🔸وی عنوان کرد: جهت انجام مبارزه شیمیایی با سن و علفهای هرز ناوگان سم پاش شهرستان دلفان شامل ۴۷۵ دستگاه سمپاش پشت تراکتوری ۴۰۰ لیتری و۱۱ دستگاه سمپاش ۸۰۰ لیتری و ۱۳ دستگاه ۱۲۰۰ لیتری و یک دستگاه توربولاینر در سطح شهرستان موجود می باشد.
🔸مهندس ساروقی در خاتمه اظهار داشت: به طور مستمر توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی از فروشندگی های سموم در سطح شهرستان از لحاظ قیمت و نمونه برداری از سموم بازرسی بعمل می آید. و همچنین تمامی سموم مورد نیاز برای مبارزه شیمیایی با علفهای هرز وآفات و بیماریهای احتمالی مزارع در فروشندگی های مجاز سطح شهرستان و دهستانها حتی در ایام تعطیلات موجود و در دسترس کشاورزان عزیز می باشد.

روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.