سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

سرنوشت غم انگیز دختر جوان دلفانی پشت میله های زندان / مزاحمت های خیابانی پسر جوان و ۵۸۰ میلیون ریال دیه برای این دختر محجبه

فروردین ماه سال ۹۳ بود که تیتر عجیبی در رسانه های لرستان به ویژه شهرستان دلفان منتشر شد… “دختری جوان شاهرگ پسری را از ناحیه گردن زد”


 نسیـــم دلفـان – حادثه ای رُخ داد که به شدت افکار عمومی مردم منطقه را مشوش و ذهن ها را به پرسش وا داشت ، این اتفاق نادر از منظرهای فراوان مورد کنجکاوی شهروندان قرار گرفت.

هر کس به نحوی مسئله را تحلیل و مورد ارزیابی قرار داد.

دختری جوان شاهرگ گردن پسر جوانی را به ضرب چاقو مورد اصابت قرار داد و اگر شانس و اقبال با وی یار نبود و نیز تلاش کارکنان اورزانس ۱۱۵ و بیمارستان به موقع به دادش نمی رسید اکنون مضروب راهی دیار باقی و ضارب نیز در نوبت چوبه دار لحظه شماری می کرد.

درگیری های این چنینی بسیار رخ داده اما چون این بار جای ضارب و مضروب تغییر کرده و یک دختر جوان عامل حادثه بوده اندکی بیشتر از موارد مشابه باعث واکنش احساسات مردمی شده است.

این خبر به سرعت از طریق سایت های خبری مختلف مورد بازتاب قرار گرفته و در فضای مجازی منتشر شد.

✅ ماجرا چه بود؟

دختر ضارب جوانی است بنام “مهدیه” از خانواده ای کارگر و ضعیف که مادر خود را چند سال پیش در اثر ابتلا به بیماری سرطان از دست داد.

روز حادثه دخترک بخت برگشته راهی بازار می شود اما با مزاحمت پسری جوان روبرو می شود.

و در نهایت اتفاقی که نبایستی بیافتد رخ می دهد.

✅ پسر مزاحم ، توسط دختر مورد اصابت چاقو قرار می گیرد.

خبرنگار نسیم دلفان همان زمان طی مصاحبه اختصاصی با این دختر جوان بنام مهدیه ، ابعاد بیشتری را از این حادثه تلخ منتشر کرد ، متن این مصاحبه را در پایان همین گزارش مطالعه کنید.

دختر ضارب در مصاحبه با خبرنگار ما و همچنین اعترافات خود در مراجع قضایی ، پرده از مزاحمت های بی حد و حساب فرد مضروب بر میدارد و می گوید قصدم از حمل چاقو ترساندن او بوده ولی متاسفانه به وی اصابت کرد.

هر چند وی در دادگاه (به علت نداشتن شاهد) نتوانست پسر جوان را در بحث ایجاد مزاحمت محکوم کند.

اکنون دو سال و نیم از این ماجرا می گذرد و مهدیه که حالا ۲۰ ساله شده است ، به دیه ای نزدیک به ۵۸۰ میلیون ریال (۵۸ میلیون تومان) محکوم شده است.

✅ سایت خبری نیوتدبیر در این باره نوشت :

درست غروب روز ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۳ که پسری جوان به خاطر ایجاد مزاحمت خیابانی به ضرب چاقوی «مهدیه» در پیاده روی خیابان اصلی شهر نورآباد نقش بر زمین شده بود و در خون خود می غلتید، هرگز برای «مهدیه» ی نوجوان و محجبه که به درستی کار خود در دفاع از حیثیت و آبرویش یقین داشت، روشن نبود که با گذشت کمتر از سه سال، به دلیل عدم توان پرداخت دیه ی ۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، شرایط شکننده و غیر قابل تحمل زندان، تحمل بیماری و کم خونی مفرطی که در زندان به آن ابتلا خواهد شد و نداشتن هزینه های درمان، خود به قربانی واقعی این حادثه ی ناگوار تبدیل خواهد شد.

« مهدیه» که بعد از گذشت آن حادثه و شکایت پسر مضروب، از سوی مراجع قضایی به ۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه محکوم شده بود و بعد از آن به دلیل ناتوانی مالی پدر پیر در پرداخت دیه روانه زندان خرم آباد شده بود، این روزها به علت بیماری به مرخصی استعلاجی آمده است تا بلکه بیماریش کنترل و درمان شود و دوباره تا زمان پرداخت دیه که به اعتقاد او « هرگز به دلیل کم بضاعتی پدر نخواهد رسید » به زندان برگردد.

مهدیه که روزی او را در جمع خانواده و اقوام به دلیل شاد بودن  «شادی» می خواندند، این روز ها به دلیل قطع امید از رهایی از زندان دچار «افسردگی» آزار دهنده ای شده است؛ افسردگی محسوسی که حتا برادر خردسال او را نیز به این فکر انداخته است که سکه های ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ ریالی خود را برای پرداخت دیه ی خواهر پس انداز کند.

مهدیه که مادر خود را به علت بیماری مهلک سرطان از دست داده است، می گوید: «بر خلاف روزهای اول حادثه که برخی خیرین دلسوز و ریش سفید شهرستان و آشنایان خانوادگی که از وضعیت نامناسب مالی ما خبرداشتند و مکرر من را با وعده حمایت و کمک های خودشان دلخوش می کردند، از روزی که به زندان رفتم تنها پشتیبان و سنگ صبورم خواهری شده که هر ماه یکبار با هزار مشقت به ملاقاتم در زندان می آید و با تحمل گریه ها و درد دل هایم کمی آرامم می کند.

«مهدیه» ی ۲۰ ساله که در دوران دانش آموزی علیرغم نداشتن پشتیبان واقعی در خانواده به خاطر هوش سرشار و توان بالای حل مسائل درسی از سوی معلمانش بارها مورد تشویق قرار گرفته است، این روزها با اظهار درماندگی و ناتوانی تمام، ضمن دعای خیر برای خانواده و عزیزان آقای « ن . ش » تنها خیری که برایش قبل از محکومیت وکیل گرفته است، تنها راه نجات و رهایی خود را از زندانی که به اعتقاد خودش به خاطر دفاع از آبرو و حیثیت اش به او تحمیل شده، کمک و یاری خیران می داند .

عزیزان و خیرانی که می توانند با کمک مالی خود مهدیه را در رهایی از زندان و رفع مشکلش یاری فرمایند می توانند با واریز کمک های ریالی خود( به هر میزان و مبلغ) به حساب ۰۳۴۲۱۲۱۲۵۷۰۰۰ نزد بانک ملی و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۴۷۹۴۱۳۷۸۷ متعلق به نامبرده یعنی «مهدیه داوودی دارکولی» واریز نمایند.

………………………………

مطالب منتشر شده درباره این حادثه :

» حادثه خونین در شهرستان دلفان

» مصاحبه اختصاصی نسیم با این دختر جنجالی

» تأملی در باب خشونت در عرصه عمومی به قلم علی رضائیان

» و شاهرگی که زده شد! به قلم علی اصغر خانی پور

………………………………

تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۲ نظر

 1. این همه جوانی که چون جریان اب رود خانه جاری و ساری در مسیر دفاع از شرف و ناموس و عقیله بنی هاشم شرافتمندانه در حرکتند مگر غیر از این است تا از ناموس و انسانیت و مسلمان دفاع کنند . مگر نه این است که مولا علی ع در جریان بیرون کشیدن خلخال از پای زن یهودی فرمودند اگر ادم از این غصه بمیرد نباید ملامت شود . کجا رفته غیرت مردان مرد. کجا رفته فتوت و مردانگی انان که روزی در دفاع از دختران هویزه که اسیر هوس بازی سربازان عراقی شدند جان خود را فدا کردند کجا رفتند باکریها و باقریها …
  حال دختر شیعه در دست عراقیان نیست در دست پسرکی …. و …. و بی … گرفتار بود که زگیل حیای این دختر شده بود و این دخترک بی پنا چاره ای نداشت جز دفاع تمام قد و مردانه در برابر این هتاک
  احسن بر انان که گفت : دو چیز در عالم ندارد صدا
  ننگ ثروتمند و مردن گدا
  حال این بی چاره همان گداست
  چرا اگر صاحب نفوذی در این شهر جنایت و خیانتی میکند ماست مالیزاسیون میشود و فورا لاپوشانی میشود ولی همینکه نوبت به فقرا میرسد اینچنین در مخمصمه میافتد.با حالی که این دختر نه خیانت کرده نه جنایت
  لذا روی سخن من با اهاد مردذم غیور دلفان و خاصه قضات!!!!!!!!!!!!!!!!!!است که اگر دختر خودتان مورد تعرض قرار میگرفت چه میکردد. سپاه بسیج ,اطلاعات ,…و.کجائئید . کورش بخواب مملکت در امن و امان است

 2. والا اگه پسر این کار کرده باید تکه تکش م کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *