شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

سد تاج‌امیر تا پایان امسال آبگیری می‌شود / این سد دستاورد دولت سیزدهم است یا نماینده مجلس؟؟؟

 

استاندار لرستان گفت: سد تاج‌امیر با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال آبگیری می‌شود

نسیم دلفان – فرهاد زیویار صبح پنج‌شنبه پس از بازدید از سدتاج‌امیر اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۳۹۵ آغاز و تا سال ۱۳۹۷ ادامه داشت که به دلیل کمبود اعتبار پس از ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه سدتاج‌امیر از ابتدای دولت سیزدهم پس از پیگیری‌های لازم و تخصیص اعتبار مجدد فعالیت خود را شروع و اکنون ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: این سد حدود ۸.۵ میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب دارد که حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی منطقه نورآباد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین آب شرب روستاها و مناطق پیرامون از ذخیره این سد تامین خواهد شد چراکه روستاهای این منطقه از آب چاه استفاده می‌کنند.

زیویار با بیان اینکه برای ساخت این پروژه آبی مهم لرستان تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، عنوان کرد: برای تکمیل تاج سد و سایر مباحث پایانی به ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی از حضور تیم تخصصی وزارت نیرو به منظور بررسی شرایط آبگیری سد تاج‌امیر خبر داد و گفت: تا پایان سال این سد تکمیل و در صورت تایید آبگیری خواهد شد.

سد تاج امیر سدی خاکی با هسته رسی به طول تاج ۲۵۲ متر، عرض ۸ متر و ارتفاع ۵۰ متر از سطح آب است که در ۲۰ کیلومتری شهرستان دلفان بر روی رودخانه خاوه قرار دارد.

پی‌نوشت: توضیحات استاندار لرستان و تاکید بر اینکه آغاز بکار این سد از برکات سفر رییس جمهوری به لرستان بوده است به طور دقیق بیانگر آن می باشد که این پروژه صفر تا صد مربوط به دولت است نه نماینده مجلس ، این در حالیست که آقای ابراهیمی نماینده مردم در مجلس بارها و بارها این سد را از دستاوردهای خود بیان کرده و آن را مانند سایر پروژه های دولتی مصادره می نماید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *