شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

سال آخر هر مجلس، رفتار برخی نمایندگان تبلیغاتی می‌شود

 

در هر دوره از مجلس وقتی کار به سال آخر می‌رسد برخی نمایندگان رویه‌ای متفاوت از سه سال نخست را در پیش می‌گیرند و به قول معروف تازه یادشان می‌افتد که باید کاری انجام دهند.

فرقی هم نمی‌کند نماینده جناح چپ است یا راست، تغییر رفتار در سال آخر و روی آوردن به پوپولیسم در برخی از نمایندگان اتفاقی تکراری است که در هر دوره مجلس شاهد آن هستیم.

پوپولیسمی که پای ثابت همه رقابت‌های انتخاباتی است اگرچه شدت آن متفاوت است، اما تفاوتی نمی‌کند انتخابات شورای شهر باشد یا ریاست‌جمهوری.

در روزهای اخیر هم حتماً شاهد نمونه‌هایی از این رفتار برخی نمایندگان بوده‌اید، نماینده‌هایی که تازه به یاد آورده‌اند باید دولت را نقد کنند و اعتراض‌های تندی مطرح کنند.

نمایندگانی که طرح‌هایی را مطرح می‌کنند که اطمینان دارند در حوزه اختیارات آن‌ها نیست اما کسب رای برای آن‌ها اهمیت بیشتری دارد. وعده‌هایی را مطرح می‌کنند که حتی در قامت ریاست‌جمهوری هم عملیاتی نیست.

نمایندگانی که با سرعت خیلی زیادی در حال برگزاری «جلسات مردمی»، «حضور میدانی»، «حضور در مراسمات ترحیم» و «کلنگ‌زنی پروژه‌ها» در حوزه انتخابیه خود هستند و برای انعکاس اخبار آن رپورتاژ نیز می‌دهند.

هر چند قطعاً افزایش فعالیت نمایندگان را باید به فال نیک گرفت اما فعالیت پرشور برخی نمایندگان که در سال‌های گذشته فعالیت اندکی داشتند در نزد مردم وجهه خوبی ندارد.

مردم نیز به خوبی می‌دانند که بر اساس تصویر پویای این روزهای نمایندگان مجلس نباید تصمیم بگیرند و باید بر اساس چهار سال فعالیت آن‌ها برای رای دادن تصمیم بگیرند.


 

» خبرها و گزارش های “بخش سیاسی” نسیم دلفان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *