ساختمان۱۲طبقه ای که به نماد شکست سرمایه گذاری در دلفان تبدیل شده است/اراده شورای شهر، کلید حل این معماست+عکس

مجتمع ۱۲ طبقه ای که به ستون های آهن تبدیل شد/ترس و وحشت هفت سال است که همراه و همزاد همسایگان مجتمع شده است/توپ در زمین شورای شهر نورآباد افتاده است…


نسیـــم دلفـان – پروژه ۱۲ طبقه تعطیل شده نورآباد قصه اش سر درازی دارد  که ۷ سال است به طول انجامیده و هنوز به انتهای این رشته طولانی نرسیده ایم.

پروژه ای که به نماد شکست سرمایه گذاری در دلفان تبدیل شده است.

پس از سالها ، برابر شنیده ها جلساتی مابین طرف قرارداد این پروژه یعنی شرکت آرین کار افلاک با شهرداری و شورای شهر نورآباد برگزار شده است…

شنیده ها حکایت از توافقاتی دارد که مسیر را برای حل مشکل پیچیده این پروژه هموار می کند اما ظاهرأ بازهم دست های پشت پرده سعی بر به بنبست بردن توافقات دارد و اینکه این معضل بزرگ همچنان باقی بماند.

توپ در زمین شورای شهر نورآباد افتاده است…

از شهردار نورآباد موضوع این پروژه ۷ ساله را پیگیر شدیم که وی در پاسخ گفت: تمام اقدامات اولیه برای توافق با پیمانکار این پروژه انجام گرفته و جلساتی نیز با شورای شهر برگزار گردید.

میرزاییان افزود اکنون منتظر تصمیم نهایی اعضاء محترم شورای شهر هستیم.

آیا شورای شهر این موضوع را با سیاست برخی از اعضاء محک خواهد زد یا این بار مصلحت شهر و شهروندان را در نظر خواهد گرفت؟؟؟

شورای شهر چه زمانی پاسخ خواهد داد و آیا بزودی داستان این پروژه ۷ ساله جنجالی پایان خواهد یافت!!!

آیا این نماد شکست توسعه شهری نورآباد به نماد توسعه و عمران مبدل خواهد شد؟

امیدواریم اعضاء محترم شورای شهر هر چه سریعتر موضوع این پروزه را در دستور کار قرار داده و تکلیف را برای همیشه روشن کنند.


علی معظمی گودرزی خبرنگار واحد مرکزی خبر در این باره نوشت : یادش بخیر آن  سال های نه چندان دور که هر روز با شادمانی خبر ورود سرمایه گذاران به شهر نورآباد را مخابره می کردم . از مخابره اخبار سرمایه گذاران چنان دلخوش و شادمان می شدم که شادی ام از عملکرد  موفق برخی آقایان در جذب سرمایه گذار آنهم از نوع خارجی اش در وصف نمی گنجید.

امیدمان این بود با ورود سرمایه گذاران دیارمان رونقی میگیرد به اصطلاح در آن  تحولی ایجاد می شود .

دل خودمان را خوش کردیم به سرمایه گذاری شرکت التوفیق  و به پرچم های رنگارنگ بر افراشته شده آن در محل سابق شهرداری که  چشمان  را بخود خیره می کرد.

 برگزاری دو جشن بزرگ میلاد که با استقبال شهروندان همراه بود توسط شرکت التوفیق امیدمان  را دو چندان کرد که سرمایه گذاری کم کم دارد در شهرمان جواب می دهد.

 شرکت مذکور در ادامه کار خود عملیات خاکبرداری را به انجام رساندو میدانی را نیز احداث کرد.

 اما کم کم با تعطیلی طرح به بهانه های مختلف امیدمان به یک باره رنگ باخت و یاس و نا امیدی جای آنرا گرفت.

در کمال ناباوری شرکت التوفیق باروبنه خود را جمع کرد و از شرکت مذکور در این دیار جزء خاطرات برگزاری دو جشن میلاد چیزی باقی نماند.

 در حال فراموشی شرکت التوفیق  بودیم که به یک باره شهردار وقت با شادمانی خبر ورود سرمایه گذار جدید و احداث یک ساختمان ۱۲ طبقه در محل نقیله سابق شهرداری را اعلام کرد.

این  بار نیز بدون توجه به  تجربه شرکت التوفیق با شنیدن این خبر و دیدن ماکت نمادین این پروژه که در اتاق آقای شهردار  جاخوش کرده بود از دیدن این  ماکت و عکس زیبای نصب شده  آن  لذت می بردم  و   زیبایی آ ن مرا بدجوری شیفته خود کرده بود.

 خودم را دلخوش به این عکس و ماکت آن کردم و با خود می گفتم  که اگر این بنای زیبا در شهرمان احداث شود چه می شود ,و خیال ساخت آن برج های بزرگ جهان را در ذهنم تداعی میکرد غافل از آنکه چند سال بعد محل اطراق معتادین بی خانمان و ریزش زباه فیبرهای فرسوده سقف آن  بر سر رهگذران و همسایگان بی گناه خواهد شد ؟!!

 گفته می شد این طرح ۱۲ طبقه به شکل هواپیماست چهار طبقه آن تجاری و چهار طبقه دیگر آن مسکونی و طبقه فوقانی آن نیز تالار و رستوران ساخته می شود در بالای این مجتمع  هلیکوپتر (ببخشید بال گرد) فرود می آید و…

 به هر روی سرمایه گذار مربوطه کار ساخت این بنای ۱۲ طبقه را آغاز کرد شادی ام در وصف نمی گنجید و با افراشته شدن هر تیرآهن به آینده امیدوار و با گذر از کنار این سازه بر خود می بالیدم.

 از شما چه پنهان با دیدن جنب و جوش کارگران در این  مجتمع سریعا به یاد شهرداروقت می افتادم و  دوربین و میکروفن را آماده می کردم  تصویر مبارکش را در قاب  جعبه جادویی  نشان می دادم و اگر شهر دار دو خط به من گفت از شادی آنرا در بوق و کرنا می کردم ( به کسی نگویید من هم در این قضیه مقصر  بودم که انتظار بی جا را ایجاد کرده بودم اما خدا می داند حرکت و اقدامم برای توسعه شهرم بود آنهم از نوع توسعه پایدار ی که ورد زبان برخی آقایان است  اما معنی و مفهوم آنرا نمی  دانستند و الان نیز نمی دانند ؟!!!)

انگار سرمایه گذاری روی خوشی یا شهر مظلومم ندارد

اما انگار سرمایه گذاری میانه خوشی یا شهر مظلومم ندارد.

به یک باره برغم برافراشته شدن ستون ها کار ساخت طرح تعطیل  و جوشکاران با عجله از اتمام کامل جوش کاری خود خودداری کردند و چندین تیر آهن را همچنان بدون جوش کردن آن رها کرده تا از زیان های بیشتر احتمالی ناشی از عدم پرداخت جلوگیری کنند  ؟!!!

 مجتمعی که به ستون های آهن تبدیل شد/ترس  شش سال است که همراه و همزاد همسایگان شده است

رویای مجتمع ای که قند در دلم آب می کرد امروزه به تیر آهن های فرسوده بر افراشته شده ای تبدیل شده است  که لرزه بر اندام رهگذاران آن می اندازد.این سازه نیمه تمام کاره ماند اما با توجه به وضعیت فیزیکی آن شش سال است که ترس و دلهره رهگذران و همسایه گان آنرا فرا گرفته است.

 هر رهگذر با عبور از کنار آن به ناگاه ترس تمام وجودش را فرا میگیرد ترسی که بیهوده نیست  زیرا تیر آهن های رهاشده در طبقه دهم آن  و دیگر آهن های که بخوبی جوش نخورده بودند و امروزه  فرسوده  شده اند احتمال خطر را در دل و ذهن مردم ایجاد می نمایند !.

آیا یک تند باد و یا یک زلزله یک دهم ریشتری  نمی تواند این اسکلت را از هم بپاشد ؟!!

 همسایگان این مجتمع که شش سال است ترس و دلهره همزاد آنان شده ، شب ها کابوس وحشتناک آهن های رها شده در ارتفاع طبقه ۱۰ آنرا خواب می بینند و در روز هم با ترس و دلهره  با نگاه به آهن های بر افراشته این سازه هر لحظه انتظار حوادث ناگوری را می کشند و به قول معروف با ترس و دلهره روزها را به شب می رسانند و با نذر و نیاز آرزو دارند اتفاقی نیافتد.

  آیا شش سال برای ترس و دلهره رهگذاران و همسایگان کافی نیست ؟!!! آیا اتفاقی می بایست روی دهد تا سریعا به فکر تشکیل جلسه ستا د بحران بیافیتم؟!!!

سخت گیری و به دنبال مقصر گشتن دردی را دوا نمی کند

  شکی نیست در اجرای این طرح اشتباهات از سوی دو طرف سرمایه گذار و شهرداری صورت گرفته است و نمی خواهیم یکی از آنان را مقصر نماییم اما باید گفت بلند پروازی شهردار و شورای وقت  محاسبات اشتباه ، جانمایی نامناسب، عدم همخوانی نقشه و پروانه ساخت و طی نشدن مراحل قانونی طرح در کمیسیون ماده پنج و… از جمله عواملی  بود که این طرح را به تعطیلی کشاند.

حال  با توجه به وضعیت نگران کننده طرح که به نماد شگست سرمایه گذاری در شهر نورآباد تبدیل شده است مشخص شدن وضعیت آن ضرورتی انکار ناپذیر است.

 بایستی با بررسی جوانب موضوع  و بدون اینکه حقوق شهروندان پایمال شود برای آن فکر و چاره ای اندیشید تا شاید طرح از این وضعیت نگران کننده خارج شود

 دوستان  سخت گیری  و به دنبال مقصر  گشتن آن دردی را دوا نمی کند .

بیائید به جای جر و بحث  انتخاب هیات رئیسه ، قدری هم برای این طرح وقت بگذارید و با مشورت با صاحب نظران و یاری خواستن از صاحبان اندیشه  و سرمایه و و استمداد از دولت  و با سعه صدر  و  تفکر  خدمت به مردم که همیشه ورد زبان مان است به فکر یک چاره جویی اصولی ، منطقی و اقتصادی باشیم و از زیان های وارده به مردم و شهر و شهرداری جلوگیری کنیم  . مگر نه اینست که در مقابل خدا ، مردم و نظام اسلامی مسئول هستیم  و هر گونه درنگ عاملی در عدم تعهد و خیانت به مردم  مظلوم و صبور نورآباد خواهد بود…

۴ نظر

  1. سلام خداقوت .ما که شنیدیم در این رابطه خیلی جلسه میزارن و به نتایجی هم رسیدن و حتی مدتی هم کار کردن . کاش مصاحبه ای با رئیس شورا و شهردار… داشته باشیدضمنا چه بخواهیم چه نخواهیم روال یک پرونده را گذشته ی آن میسازد پس عدالت و انصاف حکم میکند برای کشف حقیقت و رسیدن حق به حقدار راجع به همه چیز باید تحقیق و بررسی شود و شرافتا مقصران تنبیه قانونی شوند. چون انجام درست این کار میتوانست خدمت خوبی به شهرستان باشد و درآمد پایدار تقریبا خوبی البته با مدیریت درست و قانونی برای شهرداری دلفان و خاصه شهر نور آباد باشد..نه عده ای هم فقط برای منفعت خویش وجدانهایشان را زیرپا بگذارندو راحت از حق و حقوق مردم و شهرداری بگذرند..
    انشاالله به زودی و به خوبی حل شود تابچه هامان ببینند در بالای دوازده طبقه شهربازی داشتن وبالا رفتن و..که در آن می سازند و همچنین نمای داخل و اطراف شهر نورآباد دیدن. چه لذتی دارد…
    ضمنافکر اساسی و قابل اجرایی برای ساماندهی رودخانه وسط شهر بشود
    منتظریم

  2. اینا که دوساله پول پیمانکار شهربازی آناپارک رو دادن پس چرا چنتا شیشه شکسته را مرمت نمیکنن و برای نوروز پارک را افتتاح نمیکنن.چرا چسبیدن به پارک بی درخت(ببخشید جنگلی) اما پارک اصلی شهر رو کا میلیردها روش هزینه شده رها کردن که نابودتر بشه .نه بابا اینا اینکاره نیستن باز باید بشینیم تا شورای پنجم روی کار بیان شاید فرجی حاصل بشه .اینا هم که مردود شدن و …

  3. پروسه توافق و تفاهم بر ادامه روند عملیاتی کردن پروژه گویی پیچیده تر از مسئله هسته ایی کشورمان است . گویی آنچنان وسعت دید در افق منافع مالی و اعتباری شهر کور شده که بعضی شهروندان چه پیمانکار چه طلبکاران و چه تصمیم سازان توافق و حتی ادارات وارد به بحث قضایی پروژه و از همه بدتر بانک سرمایه گذار میپندارن گنجی از طلا نه در زیر خاک بلکه بر فلک علم گردیده و کاش میشد هرچه بیشتر از آن کند و تاراج برد . بیایید آنچنان دید و فرهنگ و علممون رو ارتقا بدیم که فرصتها و منافع بیشتر در شهر بوجود بیایند و هرکسی در جهت کسب منافع هم قدمی برا تغییر خودش و هم تغییر شهر برداره . تعامل و تساهل رو در این پرونده به رخ سرمایه گذاران جدید بکشیم و امنیت روانی صیانت از حقوق سرمایه گذاران ریسک سرمایه گذاران رو به شدت کاهش بدیم تا شاهد اقدامات و پروژه های بهتر و کم اشتباه تر باشیم و یادمون باشه کسی که هیچ اشتباهی در کارنامش نیست هیچ حرکتی از اون سر نزده .

  4. به عنوان شهروندی متعصب به توسعه و رشد شهرمون از اعضای محترم شورای شهر و شهرداری محترم و پیمانکار مربوطه خواهش میکنم بدون درنگ و با دید مثبت توان حداکثری خودشون رو در جهت به ثمر نشستن این پروژه بکاربگیرن و قوه خلاقیت در حل مسئله و قدرت تصمیم سازی در خلق پروژه های جدید رو رقم بزنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.