یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳

زیرمیزی پزشک‌نماها به قیمت جان یک انسان/عمل جراحی به شرط پول زور

خدمات گسترده و خستگی‌ناپذیر صنف پزشکی خصوصاً در ماجرای کرونا بر کسی پوشیده نیست و مردم و رسانه‌ها همواره متوجه این از خودگذشتی‌ها بوده‌اند و با جان از آن تقدیر می‌کنند.

این بحران فراگیر بگونه‌ای رقم خورد که اجازه بررسی نقاط ضعف جامعه پزشکی و برخی پزشک‌نماها را به کارشناسان و مخاطبان نمیداد. حالا اما نرخ پیشنهادی عجیب س.ن.پزشکی برای قیمت ویزیت مقداری بستر نقد را فراهم ساخته است.

از میان نکات متعددی که وجود دارد ۲ مساله به طور جدی قابل پیگیری است و به آبروی همه قشر پزشکی ارتباط گره خورده است ؛ یکی مساله زیرمیزی و دیگری فرار مالیاتی چند هزار میلیاردی!!

۱) بحران زیرمیزی در میان برخی پزشکان اکنون به جایی رسیده که به استناد گزارشات موجود با جان افراد رابطه مستقیم پیدا کرده است. موارد متعددی که عمل جراحی بیمار با وضعیت خطرناک، منوط به پرداخت زیرمیزی به پزشک و واسطه او شده است. در برخی بیمارستان‌های خصوصی درخواست زیرمیزی از سوی چند پزشک گزارش شده است. در یک بیمارستان خصوصی در تهران برای جراحی‌ تا مبلغ ۴۰ میلیون تومان زیرمیزی درخواست شده است!

۲) فرار مالیاتی هم از تخلفات بزرگی است که با حقوق عامه مردم مرتبط است‌. طبق آخرین آمار گزارش تفریغ بودجه ۶۵ درصد پزشکان مالیات پرداخت نمی‌کنند که به مبلغی بین ۶ تا ۸ هزار میلیارد تومان در سال قابل اندازه‌گیری است!!

سازمان نظام پزشکی که با پیشنهاد نرخ‌های عجیب در حمایت از جامعه پزشکی تلاش می‌کند، در رفع این آسیب‌ها نیز دست به اقدام عملی بزند.


» سایر یادداشت های ارسالی را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

» تازه ترین خبرهای “پزشکی سلامت” در نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا / کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *