شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

رها شدن فاضلاب نورآباد در نبود تصفیه خانه فاضلاب

 

فرماندار شهرستان دلفان با اشاره به اینکه فاضلاب نورآبادرها شده است و این موضوع کشاورزی را در پایین دست با مشکل مواجه کرده است، گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی ساختمانی در دست احداث است که تاسیسات آن نیازمند ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری فارس ، اصغر قهرمانی صبح امروز در شورای اداری شهرستان دلفان که در سالن جلسات فرمانداری با حضور استاندار لرستان برگزار شد با اشاره به ظرفیت تولید عسل در شهرستان دلفان اظهار کرد: سال گذشته تنها در روستای کفراج ۸۵۰ تن عسل تولید شد و برای اولین سال عسل شهرستان برند سازی شد، برند سازی در عرصه محصول و بازاریابی موثر است.

وی عنوان کرد: فرو نشست زمین در شهرستان دلفان در بخش خاوه و چواری یکی از چالش‌های ما بود که با برنامه‌ریزی انجام شده سطح زیر کشت سیب زمینی از ۵ هزار هکتار به ۳۰۰ هکتار در سال گذشته رسید.

فرماندار شهرستان دلفان گفت: سال گذشته بعد از ۲۰ سال سطح آب‌های زیر زمینی افزایش پیدا کرد و امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده این سرمایه برای مردم حفظ شود.

قهرمانی با اشاره به اینکه شهرستان دلفان ۴۴۰ نقطه روستایی دارای سکنه دارد، افزود: یکی از چالش‌های ما در حوزه محور روستایی وضعیت نامناسب آسفالت است، هیچ نقطه‌ای روستایی نداریم که آسفالت مناسبی داشته باشد.

وی به پروژه‌های نیمه تمام شهرستان اشاره کرد و گفت: سد تاج امیر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی یکی از پروژه‌های مهم است، پروژه چهار خطه نورآباد به خرم‌آباد یکی دیگر از پروژه‌های نیمه کار مهم است که ۷۵ کیلومتر آن انجام و ۱۵ کیلومتر دیگر باقیمانده است.

فرماندار شهرستان دلفان با اشاره به اینکه فاضلاب نورآباد رها شده در جویبار و این موضوع کشاورزی را در پایین دست با مشکل مواجه کرده است، افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی ساختمانی در دست احداث است که تاسیسات آن نیازمند ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گفته وی پروژه سکوی تماشاگران از دیگر پروژه‌های نیمه تمام شهرستان است که سال ۸۱ شروع شده و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *