یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

رسانه‌ها مسائل کلان استان لرستان در حوزه سلامت را بیان کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افتتاح ۱۴ پروژه درمانی طی هفته دولت در این استان، گفت: رسانه‌ها مسائل کلان استان لرستان در حوزه سلامت را بیان کنند.

نسیم دلفان _به گزارش ایکنا از لرستان، بهرام دلفان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز، یکم شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، اظهار کرد: در بیش از دو سال شیوع کرونا عظمت کار پزشکان و مجموعه کادر درمان بیشتر نمود داشت.

وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت‌های علوم پزشکی، عمرانی است، گفت: در هشت ماه گدشته ۳۰ پروژه درمانی با اعتبار ۱۰۸ میلیارد تومان افتتاح و ۴۶ پروژه علوم پزشکی با اعتبار هزار میلیارد تومان در حال اجراست که ۱۴ مورد آن در هفته دولت افتتاح می‌شود.

دلفان با اشاره به جذب دو هزار و ۸۰۰ میلیارد اعتبار که بخشی از آن به بدهی‌های مجموعه دانشگاه اختصاص یافت، افزود: در حال حاضر دانشکده دندانپزشکی لرستان در کشور برتر است و سه اردوی جهادی از سوی این دانشکده برگزار شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر اینکه آموزش محور توسعه است و هر جا آموزش باشد می‌تواند به پیشرفت منجر شود، بیان کرد: میزان تسهیلات اشتغالزایی علوم پزشکی لرستان ۱۰ برابر افزایش یافته، به‌طوری‌ که در حال حاضر پنج کارخانه داروسازی در لرستان فعال است و قطب داروسازی در کشور هستیم.

دلفان با اشاره به اینکه سه اورژانس هوایی در لرستان فعالیت خوبی دارند و بروزرسانی تجهیزات اورژانس در حال پیگیری است، گفت: مدیریت علوم پزشکی لرستان در انتصابات تحت‌تأثیر نمایندگان قرار نگرفته و در راستای اهداف نظام سلامت حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در سفر وزیر بهداشت کسی خبرنگاران را بیرون نکرده است و اگر کسی که حضور داشته بگوید علوم پزشکی لرستان ما را بیرون کرده است ما حاضر به عذرخواهی هستیم، اضافه کرد: به حاشیه‌ها دامن نزنیم چراکه گاهی فرصت‌طلبانی منافع خودشان را دنبال می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر اینکه انتقادات رسانه باید جنبه سازنده داشته باشد و ما از طرح‌ها و نظرات خبرنگاران استفاده می‌کنیم، گفت: رسانه‌ها مسائل کلان استان در حوزه سلامت را بیان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *