دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

رئیس جمهور پنجشنبه به لرستان سفر می‌کند

رئیس جمهور پنجشنبه به لرستان سفر می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: آخر هفته جاری روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه آیت الله رئیسی به استان لرستان سفر می کند.

نسیم دلفان – حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان لرستان اظهارداشت:  بنا شده آخر هفته جاری روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه آیت الله رئیسی  به استان لرستان سفرکند که امیدواریم این سفر یک سفر پر از خیرو برکت برای مردم استان  لرستان باشد.

وی افزود: آنچه ما از  ریاست محترم جمهور درخواست داریم مطالبات فراوان و رفع کاستی‌های متعددی است که لرستان در زمینه صنعت، دامپروری، کشاورزی،  عمران، آبادانی و ایجاد اشتغال با آنها دست وپنجه نرم می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس عنوان کرد: در سفر روزهای آتی رئیس جمهور به لرستان دو پروژه بزرگ  احداث سد معشوره  که نقش حیاتی برای مردم استان  دارد و بایستی حتما  عملیاتی شود و پروژه  راه آهن  در نظر گرفته شده که این دو پروژه در راس همه مطالبات قرار دارند.

وی بیان کرد: بخش‌هایی از پروژه راه آهن در گذشته در استان کلید خورده ولی روند ساخت آن متوقف شده، احداث خط راه آهن مطالبه ای  است که می‌تواند زمینه‌های پیشرفت را برای استان بهترفراهم کند.

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی گفت:به طور یقین در سفر رئیس جمهور به استان لرستان بحث حق آبه لرستان را مطرح و مطالبه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد:در سفر رئیس جمهور به لرستان خواهیم گفت که همان‌گونه  که بعضی از استان‌های بدون آب  اظهار می‌کنند که حق دارند آب داشته باشند چگونه می‌شود لرستان که  دارنده و سر منشاء آب است چنین حقی نداشته باشد و این با هیچ منطقی سازگار نیست.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان در مجلس خاطرنشان کرد: سیاست‌های دولت  بایستی به گونه‌ای باشد که همه را ببیند و به موضوع حق آبه که جزء مسائل توسعه  استان است به عنوان  مهم‌ترین مطالبه مردم لرستان به طور ویژه توجه کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *