شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

رئیس جمهور منتخب و محور مقاومت

 

پیام کتبی رئیس جمهور منتخب به دبیر کل حزب الله لبنان و حمایت قاطعانه ایشان از محور مقاومت شاید مهمترین رویداد پس از انتخابات اخیر است.

نگارنده بارها در مطالب متعدد تاکید داشته که محور مقاومت پس از چندین دهه رشادت و ایثار اکنون پاشنه آشیل تحولات منطقه است، و بر مبنای آن دولت می تواند با دست پر در مذاکرات جهانی و منطقه ای شرکت کند. آنچه که امروز قدرتهای بزرگ نظیر آمریکا و غرب را ناچار کرد پس از فشارهای سنگین تحریمی با نگاه جدید چشم به مذاکره مجدد دوخته اند. پتانسیل ایجاد شده در قالب محور مقاومت است.

رئیس جمهور منتخب با تدبیر درست و بجا در قالب یک پیام مهم هرگونه فرصت طلبی بیگانگان را متوقف و تاکید بر راه روشن آینده نمود.

پیام رئیس جمهور منتخب بخوبی قابل فهم است هم برای دوستان ایران و هم برای دشمنان ، در شرایط کنونی اتحاد داخلی و تحکیم منافع ملی مهمترین محور ابتدایی رئیس جمهور منتخب است، دیدارهای مختلف از طیف های گوناگون و اعلام حمایت از ایشان نوید بخش فصل جدیدی از وفاق ملی است که متاسفانه در ادوار گذشته توجه جدی به آن نمی شد و فرصت های فراوانی از دست رفت. ودشمنان این مرز وبوم با سو استفاده از اختلافات داخلی ،راه توسعه و پیشرفت کشور را کند نمودند.

قطعا تدابیر مدبرانه رهبر معظم انقلاب در هموار کردن مسیر راه موفقیت رئیس جمهور منتخب و تاکید بر اتحاد ملی ، پیش زمینه این تحولات امیدوار کننده بوده است. بنظر می رسد همه دست اندرکاران نظام از هر جناح وبا هر تفکری موقعیت تاریخی وحساس کشور را درک و شرایط لازم برای استقرار دولت جدید و حمایت از آن بر پایه وحدت ملی را در دستور کار دارند.

✍️ علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *