چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیوار مدرسه‌ای پس از بارش برف در دلفان فرو ریخت

 

بخش میربگ جنوبی یکی از بخش‌های با عمق محرومیت بالا در دلفان است و دبستانی فرسوده به‌نام شهید معظم محمود کریمیان در این شهرستان وجود دارد.

بخش‌هایی از دیوار این مدرسه جداشده و ترک‌ خورده است و دهیار نیز مشکلات دبستان شهید کریمیان را بارها به مسئولان گزارش داده‌ است، اما اقدامی برای این دبستان انجام نشد و دیوار ترک‌خورده در برف اخیر فرو ریخت.

زارعیان، دهیار روستای ططیانسر مهرعلی، در مورد وضعیت دبستان این مدرسه به خبرنگار تسنیم گفت: مدرسه ابتدایی این روستا قدیمی است و تاریخ ساخت این مدرسه به سال ۱۳۶۲ برمی‌گردد.

وی افزود: دیوار این مدرسه طی دو سال گذشته از سایر قسمت‌های دیوار جدا شده بود که بارها به مسئولان آموزش‌وپرورش گزارش داده‌ایم، اما هیچ‌گونه اقدامی با وجود بازدیدها انجام ندادند.

♦ بازدیدهای بدون نتیجه

دهیار روستای ططیانسر مهرعلی، عنوان کرد: خورشیدوند، معاون اجتماعی استاندار لرستان، نیز از این مدرسه که هر لحظه امکان تخریب داشت بازدید کرده‌ است، اما باز هم اقدامی برای نوسازی دبستان شهید کریمیان انجام نشد.

وی با بیان اینکه مدرسۀ شهید کریمیان ۱۵ دانش‌آموز دارد، بیان کرد: دیوار این مدرسه بر اثر بارش برف به‌صورت کامل تخریب شد، اما چون دانش‌آموزان به‌دلیل تعطیلی در کلاس حضور نداشتند، حادثه‌ای رخ نداد.

زارعیان گفت: انتظار می‌رود مسوولان آموزش‌وپرورش اقدامات لازم را هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل دیوار این روستا و بازسازی مجدد آن انجام دهند.

♦ گزارشی از مدرسه میربگ دریافت نکردیم!!!

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در این باره گفت: هیچ‌گونه گزارشی مبنی‌بر احتمال ریزش دیوار مدرسه‌ای در بخش میربگ شهرستان دلفان به ما ارسال نشده‌ است.

وی افزود: اداره‌کل آموزش‌وپرورش لرستان لیست مدارس تخریبی و تعمیری را در اختیار نوسازی مدارس قرار می‌دهد، اما گزارشی از دبستان شهید کریمیان تاکنون دریافت نکرده‌ایم.

این مسئول با بیان اینکه اعتباری که در اختیار نوسازی مدارس است اغلب برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه می‌شود، عنوان کرد: اعتباری برای مدارس تخریبی نداریم.

وی بیان کرد: اگر مدرسه‌ای شرایط تحصیل دانش‌آموزان را نداشته باشد، کانکسی به‌طور موقت تا ساخت مدرسۀ جدید در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی، مدارس لرستان با بیان اینکه مدارسی که در ساختمان اصلی دچار مشکل باشد اولویت نوسازی مدارس است، گفت: تیم کارشناسی از طرف نوسازی مدارس برای بازدید از مدرسه روستای ططیانسر اعزام می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *