دیدار نماینده تشکل‌های مردم‌ نهاد لرستان با منتخب مردم سلسله و دلفان

دیدار نماینده تشکل‌های مردم‌ نهاد لرستان در شورای توسعه و حمایت با منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس یازدهم…

نسیم دلفان – مهدی بابایی پور در این دیدار گفت: سازمان های مردم نهاد یک ظرفیت بالقوه برای نهادینه کردن فرهنگ مشارکت پذیری در سطح جامعه میباشد.

وی افزود : تجارب گذشته در جریان بلایای طبیعی و همین موضوع ویروس کرونا نشان داد که اگر بستر مناسب برای آموزش و استفاده از ظرفیت های فعالین اجتماعی در قالب سازمان های مردم نهاد می توانند کمک فراوانی به کاهش مشکلات و چالشهای پیشرو در آینده داشته باشند.

به گفته نماینده تشکل‌های مردم‌ نهاد لرستان در شورای توسعه و حمایت : یکی از گام ها و اقدام های که قرار است سازمان‌های مردم‌ نهاد استان لرستان بردارند موضوع دعوت و تشویق مسئولین و نمایندگان مردم در مجلس به انجام فعالیت های عمومی و توسعه زیرساخت های استان می باشد به ویژه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با توجه به ظرفیت و ارتباط مستقیمی که با قانونگذاری در کشور دارند در این زمینه نقش بسزایی دارند.

وی اطهار نمود : یکی از ایراداتی که به نمایندگان ادوار در استان لرستان گرفته شده عدم مطالبه گری عمومی و عدم ارتباط مناسب با بدنه تصمیم‌گیری حاکمیت در راستای رونق و گسترش عدالت اجتماعی در سطح استان می باشد که متاسفانه بیشتر وقت نمایندگان عزیز صرف کارهای تک بُعدی و در واقع به نوعی شخصی ، گروهی و سیاسی شده است.

بابایی گفت : با توجه به این روش های نه چندان مطلوب گذشته که حتی برای خود نمایندگان ادوار هم خروجی نداشته و موجب عدم مقبولیت در دوره‌های بعدی در انتخابات شده، سازمان های مردم نهاد و همه فعالین اجتماعی و نخبگان استان به این نتیجه رسیده‌اند که بایستی به این منتخبین جدید کمک کنند که روش های شکست خورده قبلی را کنار گذاشته و در راستای فعالیتهای عمومی جامع گام بردارند.

وی اضافه کرد : خوشبختانه سازمان های مردم نهاد در موضوع مبارزه با ویروس کرونا علی‌رغم همه کمبودها و عدم آشنایی با این ویروس ، ولی از سر شوق به خاطر شهروندان به میدان آمدند و خدمات مناسبی را به هموطنان در همه شهرها و روستاهای استان انجام دادند که به نوبه خودم از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم


در ادامه این دیدار صمیمی ، منتخب مردم شریف سلسله و دلفان ضمن ابراز خوشحالی از اینکه سازمان‌های مردم نهاد و فعالین اجتماعی در سطح استان به نسبت گذشته پویا و میدان دار فعالیت های گوناگون شده اند ، از آمادگی خود و سایر منتخبین مردم در مجلس برای این مدل فعالیت در سطح استان خبر داده و تاکید کرد: اگر به رشد فرهنگ جامعه و فرهنگ مطالبه گری عمومی کمک کنیم قطعاً میتوانیم خدمات بیشتری به مردم استان داشته باشیم.

دکتر ابراهیمی افزود : بنده این آمادگی را دارم که در راستای تقویت همه نهادهای مدنی و فعالین اجتماعی در حوزه قانونگذاری در مجلس اقدام کنم تا قوانینی را به تصویب برسانیم که این عزیزان به عنوان بازوان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در کنار هم رشد و توسعه استان را در همه زمینه ها ملاحظه کنیم.

وی اضافه کرد : بدون شک نقش سازمان های مردم نهاد امروز در همه اقصی نقاط جهان بر کسی پوشیده نیست و در واقع این تشکل ها می توانند زبان گویای مردم در کنار نمایندگان آنها در مجلس باشند که انشالله شاهد این فرهنگ مطالبه گری در همه کشور و به ویژه استان لرستان باشیم

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.