دیدار مدیرکل جهاد کشاورزی و هیات همراه با امام جمعه نورآباد / طرح مطالبات مردم در این جلسه

مدیرکل جهاد کشاورزی استان لرستان ؛ معاونین و همچنین رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دلفان با امام جمعه شهرستان دلفان دیدار و گفتگو کردند.

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان دلفان ؛ حجت الاسلام خانی در این جلسه بخشی از مطالبات به حق مردم شهرستان دلفان را مطرح و خواستار پیگیری آنها شد.

🔻گزیده‌ای از مطالعات مورد بحث در این جلسه
— سهم دلفان در خسارت وارده سیل ۹۸ در اراضی کشاورزی و باغی در دولت تدبیر و امید چرا نادیده گرفته شد؟

— امروز در حوزه مدیریت آب با اینکه زیرساختی در مدیریت کنترل آب ( نصب کنتور هوشمند حجمی آب) در شهرستان نیست، چرا با ابلاغ مجوز سهم کشت سیب زمینی (۴۰۰ هکتار) در مقابل مصوبه شورای تامین شهرستان مقاومت داشتید و وضعیت این نوع کشت آب دوست امروز به ۱۶۸۰ هکتار رسیده؟ در حالی که بیشتر روستاهای شهرستان با بحران کمبود آب مواجه شدند.
امیدوارم دولت سیزدهم برنامه ریزی جهت این مهم را از همین الان دنبال کنند.

— حمایت جهاد کشاورزی در تهیه و توزیع نهاده دامی از دامداران شهرستان دلفان در چند سال گذشته که قطب مهمی در تامین امنیت غذائی هستند ؛ چه بوده است؟

— چرا تنها کشتارگاه مرغ تعطیل شده شهرستان دلفان تعیین تکلیف نمی شود؟ با کم اهمیتی نسبت به این شهرستان مطالبه امروز ما بیشتر کمبود مرغ در شهرستان شده است؟ در حالی که مطالبات مهمی فراروی زندگی مردم هست.

— نیاز است در صدور مجوز و حمایت از تاسیس واحده های مرغداری و برنامه ریزی جهت تقویت جوجه ریزی واحده های کم موجود، خصوصا فصل تابستان که هوای دلفان مساعد این کار است توجه جدی شکل گیرد.

— امیدواریم و دعا می کنیم در دولت سیزدهم با نگاه جدی و مضاعف، بی مهری ها و کمبودهای گذشته شهرستان دلفان را تا حد مطلوبی پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.