چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

دکتر زیویار بعنوان استاندار لرستان تعیین گردید / پایانی بر تمام گمانه زنی‌های انتخاب استاندار

پایانی بر تمام گمانه زنی‌های انتخاب استاندار

✍?علی محمد نظری

?در یک ماه گذشته بحث های داغی در سطح استان برای چگونگی و ویژگیهای استانداری لرستان مطرح گردید… اینکه بسیاری از دلسوزان استان بر بومی بودن استاندار تاکید داشتند تنها از این منظر است که معمولا استانداران غیر بومی چندین ماه طول می کشد تا بر مجموعه عوامل حوزه کاری خود تسلط پیدا کنند.

?این حس و همیت محلی ستودنی و قابل تقدیر است. خوشبختانه انتخاب جناب آقای دکتر زیویار بعنوان اولین استاندار بومی در تراز ملی مایه امید است. در این زمینه ذکر چند نکته را ضروری است:

۱__ تجربه های گذشته بخوبی نشان داده است که مدیران و استانداران بی حاشیه میزان موفقیت بیشتری داشته اند و کارنامه قابل قبولی از خود به یادگار گذاشته اند از این رو توفع همگان این است که مجموعه مدیریتی استان و مردم فهیم نسبت به هرگونه فضا سازی کاذب خودداری و عمده تمرکز خود را بر روی پیشنهادات و راهکارهای برون رفت استان از وضعیت بد فعلی معطوف نمایند و با تلاش بعنوان یک استان ویژه از امتیازات مختلف این ویژه بودن نهایت بهره مندی را ببرند تا مردم شاهد تحولات اساسی با سرعت و منطق معقول باشند.

۲__ اینکه استاندار محترم تجربه های گران سنگی خصوصا در بعد ستادی و تصمیم گیریهای کلان دارد بسیار مسرت بخش است. اما مهمتر از آن این است که برنامه تحولی ایشان برای استان ثمرات و آثار بیاد ماندنی را در پی داشته باشد.
پیشنهاد می شود با بکار گیری نیروهای عمدتا صفی و میدانی تمام تمرکز خود را برای پاک نمودن غبار ناشی از فقر و محرومیت از چهره استان بکار گیرند. وضعیت بودجه ای استان و توزیع عادلانه آن جای سوال دارد ؛ توجه به مناطق محروم تر استان و نگاه ویژه به عمق محرومیت ها می تواند استاندار محترم را در ایجاد یک ماموریت موفق کمک کند و در عملکرد ایشان و تیم مربوطه نماد چشم گیرتری داشته باشد.

۳__ یکی از مشکلات استان لرستان نوع نگاه و تفکر مدیریتی در مرکز استان است که از چالاکی و بهره گیری از علم و تکنولوژی روز و اصولاً از منظر اینکه آنها یک استان را مدیریت می کنند و بر همان‌ مبنا برنامه ریزی نمایند می لنگد و ایرادات جدی وجود دارد که مردم استان ما از این بابت رنجها کشیده اند برای پایان دادن به آن باید با نگاه بازخواست نمودن و پاسخگو کردن و گزارش گرفتن مداوم بر این پدیده تاریخی لاقیدی غلبه نمود. امیدواریم جناب آقای استاندار محترم بتواند با توجه به راهبرد دولت مبنی برنگاه ویژه به لرستان موجب رفع معضلات گوناگون استان ما باشد ؛ برای این آرزوی دیرینه چابک نمودن مدیریت استان در کنار برنامه زمانبندی شده یک اصل کلیدی می باشد.

?استاندار محترم برای رسیدن به اهداف خود در استان نیاز به همفکری هماهنگی و پای کار بودن بخش های مختلف حاکمیتی دارد . انتظار همگان‌ نیز همین است که مسئولین استان در جهت رفع محرومیتها یک دست عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *