دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

دُمَل های چرکین دولت فاسد / و اینبار افشاگری درباره فساد میلیاردی شرکت چای دبش

 

کشوری که هشت سال تمام در ید قدرت یک دولت فاسد و جاسوس پرور باشد ، طبیعی است که باید تا سالهای سال منتظر باشیم از هر گوشه ای از این مملکت یک دُمَل چرکین دیگری بیرون زده و گریبانگیر کشور شود.


♦ ماجرای فساد میلیاردی شرکت چای دبش

گروه تجاری چای دبش از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱ (زمان دو لت فاسد و جاسوس پرور شیخ حسن) ، حدود ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار با پشتیبانی های جهانگیری معاون دولت وقت برای واردات چای و ماشین‌آلات، ارز گرفته و در بازار به قیمت آزاد فروخته است.

و اینک همان کسانی چنین دولت فاسدی را به مردم تحمیل کردند با کمک رسانه های زنجیره ای که در اختیار دارند سعی می کنند فسادهایی مانند “گروه تجاری چای دبش” را به دولت فعلی بچسبانند و عاملان اصلی در دولت گذشته را تطهیر نمایند.


♦ اطلاعیه بازرسی ویژه رئیس‌جمهور درباره فساد واردات چای

ریشه تخلف و فساد ارزی یک شرکت مطرح در زمینه واردات چای به سال ۱۳۹۸ بازمی‌گردد.
در دولت کنونی به دنبال ارسال گزارش به معاون اول رئیس جمهور، دکتر مخبر بلافاصله دستور پیگیری موضوع را صادر کرد.
متعاقب این دستور و بر مبنای رویکرد مبارزه بدون ملاحظه با فساد در دولت مردمی، موضوع در دستور کار نهادهای نظارتی درون دولت قرار گرفت.
ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، با همکاری بازرسی ویژه رئیس‌جمهور و معاونت اطلاعات و امنیت اقتصادی وزارت اطلاعات، ابعاد فساد را شناسایی و پرونده برای برخورد با متخلفان و با اولویت برگشت ارز در اختیار قوه قضاییه قرار گرفت.
روند طی شده در این پرونده نمونه ای از عمل به وعده دولت در مبارزه با فساد است. در این دولت هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود ندارد.
بر خلاف برخی ادوار گذشته که در درون دولت برای مفسدان حاشیه امن ایجاد و از برخورد با آنها جلوگیری می‌شد، در این دولت و مشخصا در پرونده مذکور، دولت هم فساد را کشف کرده و هم دولت مدیران مربوطه را نیز تا بالاترین سطوح برکنار کرده و پرونده انحراف ارزی را برای رسیدگی و صدور حکم در اختیار دستگاه قضایی داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *