سه شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۳
آخرین خبرها

دو طرح جدید اداره سوادآموزی جهت ریشه کنی بی سوادی در شهرستان دلفان

رییس اداره سوادآموزی شهرستان دلفان از پرداخت ۷۰۰ هزار تومان به دانش‌آموزانی که پدر و مادر یا اقوام خود را باسواد کنند خبر داد…


نسیـــم دلفـان – داودعلی کرمی در گفتگو با خبرنگار نسیم با اعلام این خبر افزود: اداره سوادآموزی دلفان در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید جهت ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان دو طرح را در دست اقدام دارد.

وی طرح اول را طرح خودآموز عنوان کرده و گفت: اداره سوادآموزی به کلیه افراد محروم از نعمت سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در صورت با سواد شدن مبلغ ۷۰۰ هزار تومان پاداش پرداخت می نماید.

کرمی در تکمیل توضیحات خود اضافه کرد : این عزیزان می توانند با کمک اعضاء خانواده خود یا هر شخص دیگری که باسواد باشند آموزش داده شوند.

به گفته وی ، طرح دوم این اداره برای ریشه کنی بیسوادی پرداخت حق الزحمه به آموزش دهندگان می  باشد.

این مسئول تصریح کرد ، در این طرح که دیگرآموزی نام دارد کسانی که افراد بیسواد را معرفی کرده و به آنان آموزش دهند با ازای هر نفر مبلغ ۶۵۰ هزار تومان پاداش دریافت می کنند.

وی افزود در طرح دوم علاوه بر مبلغ حق الزحمه برای آموزش دهندگان معادل ۲۰ درصد این مبلغ که حدود ۱۲۰ هزار تومان می باشد به افراد بی سوادی که در آزمون موفق به اخذ نمره قبولی شوند پرداخت می گردد.

رییس اداره سوادآموزی دلفان اظهار داشت : داوطلبان می توانند جهت اطلاع بیشتر به اداره سوادآموزی شهرستان مراجعه نمایند و یا با تلفن ۳۲۷۲۴۴۸۵ تماس حاصل فرمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان چندی پیش از شناسایی بیش از ۴۴ هزار بی‌سواد در سطح استان خبر داده بود.

بر اساس گزارش های منتشر شده در شهرستان دلفان چهار هزار و ۳۳۵ نفر بیسواد وجود دارد که سه هزار و ۱۵۰ نفر از آنان در منطقه کاکاوند هستند.

یک نظر

  1. اقای کرمی خسته نبا شی ارزوی موفقیت شمارادارم خدا قوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *