دلفان سرزمین سوخته از سیاسی بازی/چرا آنها می توانند و ما نمی توانیم

باز هم عقربه های روزشمار ، نزدیک شدنمان را به حماسه نفس گیر انتخابات مجلس نوید می دهد…


نسیـــم دلفـان – به سرعت به آغاز ماراتن سخت و نفس گیر انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم ، جا دارد به نکات مهمی در این خصوص بپردازیم.

ما مردم دلفان بر حسب شرایط موجود باز هم مجبوریم با همسایه نسبتأ باهوش خود در عرصه این رقابت حضور یابیم. هر چند گمانه زنی هایی وجود داشت که در این دوره حوزه های انتخابیه سلسله و دلفان از هم تکفیک شوند و پیگیری های خوبی هم انجام گرفت اما در نهایت این امر محقق نشد تا باز هم شاهد رقابت سختی بین این دو شهرستان همسایه باشیم.

سلسله و دلفان
سلسله شهرستانی که از لحاظ وسعت و جمعیت رای دهندگان به یک سوم دلفان هم نمی رسد توانسته است با به کارگیری یک استراتژی خاص در ۳ دوره قبل ۲ بار گوی سبقت را از دلفان برای تصاحب کرسی بهارستان برباید.
اما براستی چرا آنها می توانند براحتی با هم متحد شوند و ما نمی توانیم؟
مثال بارز این عدم همگرایی در دلفان در مقابل هم گرایی در سلسله را در انتخابات دور قبل شاهد بودیم. در آن زمان همه نامزدهای انتخابات در شهرستان دلفان به این نتیجه رسیده بودند که بیشترین آراء را در اختیار دارند و در مقابل نامزدهای شهرستان رقیب به دنبال یافتن یک راه حل منطقی برای پیروزی در انتخابات بودند که در نهایت همه دیدیم چه بر سر دلفان آمد.
باید پرسید مردم شهرستان سلسله چگونه می توانند به این اتحاد دست یافته و با یک استراتژی واحد به جنگ چند پارچگی و بی نظمی سیاسی در دلفان بیایند.
در این میان یکسری دیدگاه های روشنگر مابانه با مطرح کردن این موضوع که تفاوتی ندارد نماینده از کدام شهر باشد و مهم نماینده کارآمد است به دنبال این هستند که نامزدهای انتخاباتی شهر خودمان را ناکارآمد و نامزدهای مقابل را کارآمد نشان دهند و از طرفی برخی نیز مسائل سیاسی را اولویت خود می دانند و آنچه در میان این همه تفکر در حال سوختن است تنها دلفان و آینده مردم این شهرستان است.
اینکه در این میان گاهی خودخواهی و بی تدبیری برخی نامزدهای شهرمان عامل این چند دستگی شده است بر کسی پوشیده نیست اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این موضوع بپردازیم نمی توان نقش عامه مردم را در شکل گیری این وضعیت نادیده گرفت.
مردم ما با ایجاد توهم پوشالی در بین نامزدهای انتخاباتی تصور می کنند که آنها را فریب می دهند و با این نقشه موجب ایجاد ذهنیت غلط در بین نامزدهای انتخاباتی می گردند که این مسئله را می توان از مهمترین عوامل عدم هم افزایی در دلفان نام برد.
در خصوص موضع گیری های سیاسی و حزبی نیز باید گفت که نمی توان به طور کامل این مسئله را نادیده گرفت چرا که در سطح کلان کشور نمایندگان نقش ویژه ای داشته اما نمی توان به طور کامل روی این موضوع تاکید کرد چرا که آنچه امروز بیش از چیز دیگری شهرستان ما بدان نیازمند است وجود یک نماینده با برنامه و قوی است که بتواند بیش از تاثیرگذاری سیاسی به دنبال حل پاره ای از مشکلات بی شمار مردمان این دیار و توسعه منطقه باشد.
البته به طور قطع می دانم که این نوع طرز فکر با مخالفت های نیز مواجه خواهد شد اما وظیفه ایجاب می کند که ما در شرایط کنونی اولویت ها را شناخته و بر روی آنها که نیاز واقعی مردم منطقه ما هستند تاکید بیشتر داشته باشیم هر چند که برای دیدگاه های مخالف هم احترام قائل هستیم.
امروز باید باور کنیم که شهرمان از قطار توسعه عقب مانده و هنوز بسیاری از مردم شهر ما از اولین فاکتورهای زندگی امروزی بی بهره اند.

بیکاری2

این جوانان دلفانی هستند که هر روز اتوبوس های شهرمان را بعنوان کارگر به مقصدهای دور و نزدیک پر می کنند و این حسرت زنان و کودکان دلفانی است که چشم هایشان را به در دوخته و انتظار بازگشت نان آور خانواده شان را که به دلیل نبود هیچ گونه زیر ساخت توسعه ای در منطقه مجبور به هجرت برای کار می شوند را دارند.

شاید در این میان برخی نیز این مغلطه را بیان کنند که حتی اگر نماینده هم از شهرستان دلفان باشد هیچ اتفاقی نمی افتد و مگر ۶ بار سهم بهارستان از آن دلفان نبوده است. اما همه به خوبی می دانیم که در وزن کشی های مجلس سهم نمایندگان ما در این ۶ دوره چگونه بوده و متاسفانه آنها نتواتنسته اند حق دلفان را آنگونه که شایسته است بستانند.

قصد حقیر از نوشتن این مطلب، نه حمایت از شخص خاصی است و نه به دنبال مقاصد سیاسی مد نظر خود می گردم چرا که سیاسی کاری بلایی است خانمان سوز در این سرزمین سوخته…

شرایط جدید به وجود آمده در این دوره از انتخاباتی که دیگر خبری از حضور نامزدهای همیشگی و ثابت نیست را می توان به فال نیک گرفته و مقدمه ای خوب برای ایجاد شرایط مطلوب دانست.
زمان آن رسیده که ما مردم دلفان شعور سیاسی را جایگزین تعصبات قومی و قبیله ای نماییم و نشان دهیم اجازه سوء استفاده از سادگی و نجابتمان را به دیگران نمی دهیم.
همه به خوبی می دانیم که همسایه رقیبمان به راحتی از این موضوع نمی گذرد و باز هم در آستانه انتخابات برای پیروزی در این عرصه تلاش خود را خواهد کرد و این وظیفه نخبگان سیاسی و عموم مردم دلفان است که نگذارند این سرزمین سوخته از یک سوراخ دوبار گزیده شود.
شکیبا


مطالـــب مرتبـط :

» در پاسخ به شایعه سازان حذف شرط سن برای انتخابات مجلس/از جراحی شناسنامه تا شایعه پراکنی

» یادداشت تحلیلی/بدترین نوع بیسوادی، بیسوادی سیاسی است

» دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در دلفان/بایدها و نبایدها

» نقدی بر یک نوشتار سیاسی انتخاباتی 

» یکی از بانوان تحصیلکرده دلفانی برای ورود به عرصه انتخابات مجلس دهم اعلام آمادگی کرد

» در مسیر انتخابات مجلس دهم/تحلیلی بر فضای رقابت انتخاباتی در شهرستان دلفان

» آیا امید در دلفان زنده است؟(ویژه انتخابات)

» علت شکست دلفان در انتخابات مجلس نهم چه بود؟/ نظرات جالب مردم در این باره!

» تصویر قدیمی از انتخابات در شهرستان دلفان/سال ۱۳۵۲ هجری شمسی

۳۰ نظر

 1. با سلام.به نظر من متن به جای بود در روزهای که هر روز بر تعداد احساس تکلیف کنندگان در دلفان افزوده می شود.

 2. فقط …بقیه خلاص

 3. دوست عزیز شما در چند پاراگراف اخر از کنار گذاشتن تعصبات قومی و قبیله ای سخن گفتید ولی آیا سبک و سنگین کردن کاندیدا بر اساس نورابادی یا الشتری بودن تعصب بیجا و قوم و قبیله گرایی نیست ؟؟؟؟؟ چیزی که عامل عقب ماندگی دو شهرستان از قطار توسعه بوده؟

  • جناب آقای محسن بنده نمی دانم شما اهل دلفان هستید یا خیر؟ پاسخ من به پرسش جنابعالی خیر است. متاسفانه یکی از عوامل عقب ماندگی و عدم توسعه در دلفان در سالیان بعد از انقلاب اشتراک نماینده با سلسله بوده است. شهرستان دلفان باید به تنهایی صاحب یک نماینده می بود که بتواند این همه مشکل در این وسعت را پوشش دهد.
   آیا شما از بازی های سیاسی که دوره قبل همین برادران الشتری بر سر نامزدهای انتخاباتی ما در آوردند خبر دارید. به اعتقاد بنده امروز نیاز شهرستان ما علاوه بر یک نماینده متعهد یک نماینده دلسوز دلفانی نیز می باشد. بحث دیگری که در این جا مطرح شده این است که چرا مردم سلسله می توانند در مواقع حساسی چون انتخابات با هم متحد شوند اما ما مردم دلفان این توانایی را نداریم.
   در هر صورت امیدوارم آنچه که به خیر و صلاح مردم مظلوم دلفان است رقم بخورد.

   • اقای شکیبا به نظرتون یک نماینده کارامد و متعهد غیر بومی بهتر از یک نماینده صرفا نورابادی با کارایی مثل شش دوره قبل نیست

    • به طور حتم جواب سوال شما گزینه اول است اما دوست عزیز ما هرگز نگفته ایم که گزینه ناکارآمد را انتخاب کنیم.
     به طور حتم در این دوره شاهد حضور گزینه های قوی و کارآمدی از شهرستان دلفان خواهیم بود.
     به هر حال برای عقاید شما عزیزان هم احترام قایل هستم اما این نوشتار عقاید شخصی اینجانب در خصوص شهرستان مظلومی است که نیازمند مسئولین دلسوز و متعهد و کارآمدی است تا بتواند بخشی از محرومیت های خود را جبران کند و به نظر این حقیر یک غیر بومی هرگز نمی تواند برای مردم مظلوم این دیار دلسوزی یک نیروی بومی را داشته باشد.

     • دوست محترم همانطوری که تعصب دلفانی بودن ملاک انتخاب شما هست به طور قطع این تعصب هم در انتخاب بین کاندیدای دلفانی برای شما وجود دارد و به طرف کاندیدی میل دارید که ذاتا تعصب ان را می کشید و شاید منافع شخصی شما در ان باشد نه منافع عام.
      در ضمن من سوال رو از شما پرسیدم و گرنه ما قشر دانشجو و جوان قطعا به دنبال کاندید کارامد و شایسته می گردیم و بومی بودن یا نبودنش اصلا مهم نیست

      • ضمنا مشکل عقب ماندگی ما صرف نماینده مشترک با سلسله نیست چرا که با یک سرچ در اینترنت خواهیم دید غیر از ما ۳۶ مورد مشابه یعنی یکی بودن نماینده در حتی بعضا سه شهرستان وجود دارد و نه تنها باعث عقب ماندگی حوزه انتخابیه انها نشده بلکه از پیشرفت خوبی هم برخوردار بودن پس دلیل عقب ماندگی ما انتخاب غلط ماست نه الشتری بودن نماینده ما!!!!

       • دلفانی واقعی

        مردم خوب دلفان
        اطمینان داشته باشید این کسی که خودش رو محسن معرفی کرده و سعی داره خودش رو نماینده دانشجویان و جوانان معرفی کنه و با الفاظ مثلأ روشن فکرانه ما رو فریب بده الشتری است.
        الشتری ها از هر ترفندی برای به نتیجه نرسیدن اتحاد ما استفاده خواهند کرد.
        مطمئنأ یا الشتری است و یا اگر دلفانی است از اون دسته هست که بخاطر منافع شخصی و سهم خواهی حاضره به کاندید شهر مقابل رأی بده مانند تعدادی که در دوره گذشته همین کار رو کردن و یکی دوتا پست ناقابل گیرشون اومد و دلفان را تقدیم حریف کردند.
        مردم این بار بیدارند و هوشیار
        ما خوب میدونیم بخاطر انتخاب نادرست در دوره های گذشته حتی دلفانی هم که بودند توفیقی نداشتیم ، اما یکی نسیت بپرسه آقای روشن فکر چندین دوره از جمله چهار سال فعلی ، نماینده از الشتر بود چی شد خیلی رشد کردیم؟ خیلی توسعه داشتیم؟ ببینم شنیدی میگن مرغ همسایه غازه

        • اقای دلفانی واقعی تا وقتی که شما با این رگ تعصبتون دست به قلم میبرید دنبال توسعه نباشید
         اصلا فک کنید من نه دلفانیم نه الشتری من یه کرمانشاهی یه ایلامی یا یه ترک حقیقت اینه که یه غیر بومی متعهد و کارامد و دارای حداکثر ظرفیت بهتر از یه نورابادی یا الشتری دارای حداقل ظرفیت برای نمایندگی
         شما از شعور سیاسی حرف می زنید ولی ایا مگه شعور سیاسی غیر از انتخاب اصلح و شایسته است بدون توجه به زادگاه و طایفه و …
         جالبه شما از شعور سیاسی حرف می زنید و میگید نورابادی باشه که عذر می خوام ولی مسخره است
         شما بعد چهار دوره نمایندگی سناتور پیر دوره نهم هم ۲۴۰۰۰ هزار رای به ایشون دادید حالا میگید دوره های قبل رای مردن نبوده ، تا کی می خوایم قصور عقب ماندگی خود را به گردن این حوزه و ان حوزه بندازیم
         اگر واقعا به دنبال شعور سیاسی هستید که باید به دنبال انتخاب اصلح و شایسته باشیم نه بگیم صرف نورابادی بودن که همون اش و همون کاسه
         ولی یه چیز بدونید نه تنها مردم فهیم و نجیب نوراباد بلکه حوزه همراه هم مادامی که معیار ما بومی بودن نماینده هست و تعصب خواهشا خواهشا خواهشا بدنبال پیشرفت و … نباشید
         دلسوز واقعی شما
         جوان ۲۵ ساله دارای مدرک ارشد از دانشگاه ملی و کارگر ساده

         • سلام جناب آقای محسن وقتی شما هم دست تان درد داشته باشد و هم سرتان ، آیا دست به کمک سرتان برای ارام کردن اقذامی می نماید شک نکن شما هم تعصب منفعد خود می کشی

       • آنها که سال هاست حق مردم مظلوم دلفان را می خورند و در حق ما جفا می کنند. کاندید فقط … از دیار دلفان عزیز

      • سلام. عذر می خوام که به دلیل مشغله کاری نمی تونم صبح ها جواب دوستان رو بدم.
       آقا محسن عزیز از اینکه شما می فرمایید ارشد دارید و بیکار هستید بسیار نارحت شدم.
       حرف من درد جوان های از سرزمین دلفان است که امروز گرفتار اشتباهات پدران ما در گذشته نه چندان دور شده اند.
       شما چند اتهام را به بنده وارد کردید که جا دارد اینجا جواب بدهم.
       اول اینکه می گویید پای منافع سیاسی برای شما در میان است. خدا را شاهد می گیرم که تنها دغدغه من دلفان است و لا غیر.
       دوم اینکه شما اصرار دارید اینگونه به مخاطبان القا نمایید که ما کاندید ضعیف دلفانی را بر کاندید قوی الشتری ترجیح می دهیم که هرگز چنین نیست.
       برادر عزیزم حرف ما این است که یک دلفانی قوی و کارآمد و کارکشته صد برابر یک شخص غیر بومی دیگر برای منطقه دلسوزی می کند که نمونه بارز آن را می توان دکتر باقری فرماندار سابق دلفان دانست(البته چون ایشان قصد شرکت در انتخابات را ندارد اسم بردم). ایشان همیشه برای مشکلاتی که در دلفان به وجود می آمد آنقدر دلسوزی می کرد که غیر قابل وصف بود و در نهایت با کارشکنی های همین غیر بومی ها از کار کنار گذاشته شد.
       در آخر به شما که بعید می دانم از اهالی دلفان زجر کشیده باشید توصیه می کنم کمی وضعیت این شهرستان که در برخی از مناطق از اولین امکانات زندگی هم بی بهر ه اند آگاهی یابید و آنگاه ما را متهم به تعصبات کورکورانه نماید.

  • در جواب محسن

   محض اطلاع شما جناب روشنفکر نما که مثلا حرف از انتخاب اصلح میزنید عرض کنم اصلح ان کسی است که در زمستان های سخت در برف و بوران برای رسیدن به شهر چند ساعت در دل کوه های سرکشتی پیاده روی کرده باشد اصلح ان کسی است که برای اوردن یک بشکه نفت صد کیلوتر راه روستایی را با الاغ طی کرده باشد اصلح ان کسی است که مدارس چادری روستاهای اینجا را در زمستان دیده باشداصلح انکسی است که درد زایمان زنان روستایی را که بخاطر نبود جاده روستایی فرزندانشان سقط میشود را از نزدیک چشیده باشد…
   اصلح این است نه انکه تا دیروز دنبال نوشتن پایان نامه دکتری خود بوده و اکنون با دکتر دکتر کردن فریاد من اصلح هستم سر بزند درد ها اینجاست در عمق روستاهای میربگ و کاکاوند نه در کلاس های دکترای دانشگاه تهران یا سایر دانشگاه ها…

   • شایدم به نظر دوستمون اصلح اونیه که فقط در مراسم ختم روساهای میربگ و کاکاوند شرکت میکنه اونی که سالهاست در راس پست های مختلف سیاسی است و کار مثبتی از ایشان نه من و نه مردم خوب میربگ و کاکاوند ندیدند.
    هرچند که تنها مدرک دانشگاهی و پایان نامه ملاک نماینده شدن نیست و من هم این رو نگفتم ولی اولین چیزی که در مجلس به کار میاد و شاید بتوان با ان حق این مردم مظلوم رو که بعد از انقلاب و حتی قبل از ان هیچگونه خدمات رفاهی هم نداشتند، نطق کردن است و نماینده باید بتونه حرف ما مردم رو به گوش سیاستمردان کشور برسونه اصلح این کاندید هستش نه کسی که صرف درس خون باشه هرچند درس خوندن هم الان اسون شده وگرنه قدیما دکتر شدن ارزوی خیلیا بود

    • اول جا داره از اقای شکیبا و سایر دوستانمون که به این مهم رسیدند که تا نحوه انتخاب مون تغییر نکنه، وضعمون بهتر نمیشه که مصداق ایه قران هست میفرمایند که تا وقتی که قومی برای تغییر سرنوشت خودشون اقدام و تلاش نکنند خداوند سرنوشت ان قوم را تغییر نمی دهد
     اما یه گله دارم از سیاسی بازی سیاسیون ما در این زمینه
     در اغاز اقای شکیبا از تغییر نحوه انتخاب ما و شعور سیاسی و کنار گذاشتن تعصبات قومی قبیله ای و غیره برای انتخاب اصلح گفتند ولی در اخر ملاک اصلح بودن را دلفانی بودن کاندیدا مطرح کردند بعد از ایشان دوستمون ملاک اصلح بودن را به سمت طایفه میربگ و بخش کاکاوند بردند که در حقیقت نشان داد که همچنان ما به دنبال طایفه گری هستیم و شعور سیاسی همان است که قبلا بود ولی به قول یکی از دوستان مردم بیدار و هوشیار شده اند پس اجازه بدیم اگر مردم از وضع موجود خسته شده اند، که برای تغییر ان دیگر احتیاجی به نوشتن من و شما نیست و مردم خودشان بهتر تصمیم خواهند گرفت و بیاد داشته باشیم که
     <>

     • محسن خان با بخشی از صحبت های شما موافقم که نباید طایفه ای فکر کنیم. اتفاقا یکی از آسیب های که ما در این زمینه با آن همواره مواجه بوده ایم همین موضوع است که بنده هم به صراحت گفته ام. حرف من این است فقط دلفان و دیگر هیچ. دوستان نسیم دلفان می دانند که بنده به شدت دارای یک تفکر خاص سیاسی هستم اما اعتقاد دارم در این مقطع حساس باید همه تفکرات سیاسی و قومی را کنار گذاشته و به فکر دلفان مظلوم باشیم.
      در این میان اگر ما بازهم فریب زیرکی برادران الشتری را بخوریم و قافیه را به آنها ببازیم که دلفان شکست خورده است.نباید شعار گرا باشیم بلکه باید واقع بین بود. چگونه باور کنیم یک الشتری بیاید و کمر همت برای توسعه دلفان بالا بزند. قطعاً آنها بیشتر از شهر ما به فکر شهر خودشان هستند که این هم منطقی و قابل تحسین است و در این میان ما هم باید به فکر شهر خود باشیم.

 4. متاسفانه دوست عزیز همین احساس تکلیف ها بلای جان دلفان و دلفانی شده است. امروز شنیدم که … هم احساس تکلیف کرده. اگر بیدار نباشیم مطمئن باشید شهرستان سلسله باز هم شکست مان خواهند داد.

 5. عالی و به جا درود بر قلم شما اهالی نسیم دلفان که هوشیاری خود را در این مقطع حساس نشان دادید.

 6. متن به جای بود درود بر موقعیت شناسی اهالی نسیم دلفان

 7. سلام و عرض ادب خدمت سردبیر محترم برادر اسدی خواستم بدانم این عکس قدیمی را از کدام سایت خبری گرفته اید این تصویر و برخی افراد ان از اشنایان بنده هستند که مرحوم هستند

 8. عاملی که در دوره ی گذشته باعث شکست دلفان شد،نامزدهای انتخابات بودند، چرا که هر کدام ،خود را برنده انتخابات میدانستند،هر چند که خودشان به برد خویش هرگز باور نداشتند ولی برای قانع کردن مردم مظلوم دلفان (و ثبت چند هزار رای به نام خویش) آماری غلط ارایه میدادند و برد خویش را قطعی و صد در صد میدانستند.

  آیا بعد از انتخابات کسی از این آقایان کاندیدا سوال کرد که؛
  ۱_چرا حق مسلم دلفان(برد در انتخابات ) را به شهرستان کوچک الشتر،با یک سوم جمعیت دلفان واگذار کردید؟
  ۲_چرا حاضر به اجماع نشدید؟
  ۳_شما که دوره گذشته با خودخواهی ،باعث شکست دلفان و ظلم مضاعف الشتری ها به همشهریان مظلوم شدید… چرا اکنون دوباره به میدان انتخابات قدم نهاده اید؟!

  دکتر ب ر، در دوره ی هفتم ،با وجود جلسات فراوان حاضر به اتحاد با کاندیدای مدعی برد نشد و ۱۴ هزار رای را به خیال خام خویش به نام خود در تاریخ انتخابات ثبت و ظبط کرد….وی باعث شد کاندیدای مدعی پیروزی دلفان با اختلاف ۲۰۰ رای از محمود حسنوند شکست بخورد… و مردم دلفان هم در دوره بعد، یعنی دوره هشتم،این نیکی وی را با کسر ۱۲ هزار رای کمتر جبران نمودند.
  حال مردم دلفان هم زحمات کاندیداهای دوره گذشته را که باعث شکست سنگین دلفان شدند،با دست رد به سینه شان جبران میکنند.

 9. بنده صد درصد با آقای شکیبا موافقم.

 10. سلام بر مردم شریف دلفان وسلسله
  انتخابات وانتخاب نماینده خوب بی شک در توسعه یک شهرستان موثر است اما نماینده خوب فقط لازم است اما کافی نیست اگر مردم عزیز دلفان میخواهند پیشرفت کنند بهتراست کمتر دنبال سیاست خالی بروند خوب است قدری به فکر فرهنگ واقتصاد خود باشند

 11. تحلیل دوستان ضعف مسائل فرهنگی را نشان می دهد به عنوان مثال یک آدم فرهیخته وبا فرهنگ رای خود را به خاطر صرفا مراسم فاتحه خوانی هدر نمی دهد یا اینکه وعده و قول نماینده!!!! بنده خودم در انتخابات دوره قبل چیزهای دیدم که بسیار نا امید کننده بود و مردم ساده لوحانه فریب وعده های پوچ برخی کاندیدا ها را می خوردند که واقعا باورم نمی شد چطور ممکن است یک نامزد این همه کذبیات سر هم کند

 12. جا دارد از دوستانی که تعصب شهر سوحته مان را می کشند تشکر کنم و من سوال دارم آگر قرار می شد دور قبل دو یا سه کاندید می موند و بقیه با کناره گیری توافق می کردند چه کسانی حق شان بود در عرصه انتخابات بمانند از نظرتان سپاس گزارم

 13. باسلام و عرض ارادت.
  متن جالب و به نکات ارزنده ای اشاره شده است. بنده قبل از نمایندگی جناب سوری زیاد تفاوتی بین کاندید الشتری و دلفانی قائل نبودم اما … که اقای سوری در طی چند سال گذشته در حق مردم مظلوم دلفان روا داشت متاسفانه این ذهنیت را در بنده تفویت کرد که بد خودمان از خوب دیگران بهتره. به نظر حقیر دور دهم مجلس شورای اسلامی دور حساس و نقطه عطفی است هم در سطح شهرستانی و منطقه ای و هم در سطح کلان کشوری.از آنجا که برنامه ششم توسعه را در پیشرو داریم و در این برنامه توجه به روستاها و مناطق محروم با محور اشتغالزایی در اولویت قرار گرفته است لذا حضور یک نماینده بومی در مجلس میتواند حق و حقوق تاراج رفته گذشته را ایفا کند و این مطلوب حاصل نمی شود مگر با اتحاد و انسجام حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصدی دلفان بر یک کاندید واحد که با توجه به قرائن و شواهد اگر کاندیدهای احتمالی خودزنی و بد اخلاقی نکنند انشاالله مطلوب حاصل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.