یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

دلفان در اوج مظلومیت/سهم دلفان از بازدیدهای نمایندگان ویژه رییس جمهور در سفر هیئت دولت!!!

سهم دلفان از بازدید نمایندگان ویژه رییس جمهوری در سفر هیئت دولت یازدهم چه بود؟…


نسیـــم دلفــان – سفر ریاست جمهوری اسلامی و هیئت همراه به استان لرستان در اواخر هفته پیش صورت گرفت سفری دو روزه که امید می رود دستاوردهای خوبی در پی داشته باشد.

درباره این سفر خبرهای بسیاری منتشر شد اما اکنون به نکته دیگری از این سفر که در حاشیه قرار گرفته اشاره می کنم. نکته ای که بازهم مظلومیت دلفان و مردم محروم این دیار را از زوایه ای دیگر نمایان می سازد.

درسفرهیئت دولت به استان لرستان نمایندگانی از سوی رییس جمهوری کشورمان راهی نقاط مختلف استان شدند.

نماینده ویژه رییس جمهور برای شهرستان های دلفان و سلسله دکتر سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشورمان بود که ساعت حدود ۱۱ قبل از ظهر وارد دلفان شد.

وی پس از ادای احترام به شهدای شهرستان برای شرکت در مراسم سخنرانی به محلی که پیش بینی شده بود رفت و ساعتی را در آنجا حضور داشت ، قبل از ایشان امام جمعه شهرستان و بعد فرماندار دلفان برخی مسائل و مشکلات شهرستان را بیان کردند و سپس نماینده شهرستان جناب آقای سوری نیز در چند جمله کوتاه سخنرانی خود را جمع و جور کرد و اظهار داشت صحبتهای خود را قبلأ با معاون رییس جمهور بیان داشته و ضمنأ فرماندار آنچه نیاز بود را گفت…

دکتر سلطانی فر نیز پس از ایشان سخنرانی خود را انجام داد ، این بود پایان سفر نماینده ویژه رییس جمهور به شهرستان دلفان و بلافاصله به همراه نماینده سلسله و دلفان راهی شهر الشتر شدند، عجله طراحان سفر معاون رییس جمهور به شهر الشتر تا جایی بود که سبب اعتراض و حتی استعفای یکی از اعضاء شورای شهر نورآباد شد.

سرکار خانم زهرا جلالوند در این باره می گوید : قرار بود بنده متن بیانیه ای که حاوی یکی از مطالبات اصلی مردم دلفان بود را در حضور دکتر سلطانی فر قرائت کنم ، فرماندار دلفان با ایشان برای شنیدن صحبت های من هماهنگ کرد و پس از موافقت دکتر سلطانی فر اشاره کرد که آماده باشم اما به ناگاه دیدم با اصرار نماینده شهرستان که نمیدانم چرا اینقدر عجله داشت معاون رییس جمهور به جایگاه سخنرانی هدایت شده و سپس برنامه پایان یافت.

بازدید کوتاه نماینده ویژه رییس جمهور از دلفان که ساعت حدود ۱۱ شروع شد در کمتر از یک ساعت و نیم پایان یافت تا جایی که حتی نماز ظهرش را نیز در الشتر اقامه کرد و تا عصر آن روز در شهرستان سلسله باقی ماند.

وی در بدو ورود به الشتر راهی بهشت زهرا(س) شده و به مقام شهدای این شهرستان ادای احترام کرد سپس برای بازدید از دو نقطه تفریحی و گردشگری سلسله یعنی کهمان و نیز قلعه مظفری حرکت کرد و مشکلات این دو مکان تفریحی گردشگری را مورد بررسی قرار داد.

آخرین برنامه ایشان شرکت در شورای اداری شهرستان الشتر بود و در آنجا نیز مشکلات و کمبودهای این شهرستان به طور مشروح به اطلاع ایشان رسید از جمله اینکه در مورد طرح‏هایی همچون جاده فیروزآباد به الشتر، جاده الشتر به بروجرد، پمپاژ فیض‎آباد، روگذر سه راهی شهر فیروزآباد، دانشگاه ملی الشتر، مرکز فنی و حرفه‎ای این شهرستان و خیلی مسائل دیگر تصمیماتی اتخاذ گردید.

وی عصر همان روز شهرستان الشتر را به مقصد خرم آباد ترک کرد.

پیش از ایشان وزیر جهاد و کشاورزی نیز از دیگر مهمانان الشتر بود و طی بازدید ایشان از شهرستان سلسله دو طرح ایستگاه پمپاژ آب و سیستم آبیاری تحت فشار در علی‎آباد هنام این شهرستان افتتاح گردید.

وزیر جهاد کشاورزی درادامه از چندین واحد صنعتی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان سلسله نیز بازدید کرد و برای رفع مشکلات این واحدها قول مساعد داد.

از بازدید چندین و چند ساعته دو تن از اعضاء هیئت دولت به سلسله و دلفان تنها یک سخنرانی کوتاه و عجولانه نصیب دلفان شد.

این بود برگی دیگر از اوراق مظلومیت دلفان در سایه همسایگان

………………………..

مطالب مرتبط (لطفأ روی تیتر زیر کلیک نمایید)

» حاشیه های سفر نماینده هیئت دولت به دلفان/موضوعی که سبب استعفای عضو شورای شهر نورآباد شد

» جلسه بررسی استعفای پرحاشیه عضو شورای شهر نورآباد برگزار شد

۱۲ نظر

 1. نورآبادی بدبخت

  از ماست که بر ماست
  آیا زمانی که نمایندگان شهرستان از دلفان بود همین طور با الشتر رفتار می کردند که ایشان با دلفان دارد
  آیا بیشترین توجهشان به الشتر نبود ، حتی یک مدیر نورآبادی را در الشتر منصوب نمیکردند تا رأی آنها را نیز داشته باشند.
  اما حالا چه؟
  آیا چیزی فرق کرده و یا بدتر شد؟
  از ماست که بر ماست

 2. من خودم دیدم که چه عجله ای بود برای بردن معاون رییس جمهور به الشتر
  دلم بحال آبگرمه دلفان می سوزد که به خیال اینکه رییس میراث فرهنگی و گردشگری کشور اومده میاد بهش سر میزنه ، بابابزرگ مظلوم و جاده خاکی اش ، پیرمحمد و جاده خاکی اش ، باولین و جاده خاکی اش …
  ای بابا تا کهمان الشتر مونده کی میاد طرف شما ، کهمان صاحب داره شما چی؟ پمپاژهای آب الشتر صاحب داره شما چی؟ انصافأ ببینید وضعیت آب کشاورزی کدام شهرستان بدتر است چرا کسی به فکر آب کشاورزی و پمپاژ آب این منطقه نیست؟
  ما حسود نیستیم الشتری ها هم مشکلات فراوانی دارند به آنها هم برسند اما این وسط چرا دلفان فراموش شده؟؟؟

 3. وقتی نورآبادی ها جوگیر میشن نماینده خود را یک … انتخاب میکنن مسلما باید منتظر همچین روزایی باشن…

 4. آره انصافا حقمونه نورآباد با این جمعیت یه الشتری نماینده ش بشه که وعده ی … ها رو بده .
  بااین اوضاع دلفان هیچ وقت مستقل و البته با امکانات شهری مناسب نخواهدشد. بابابزرگ و….بذار خاکی بمونه . شایداز بند رها شده ها آسفالتش کردن؟……بمیریم بااین طرز تفکر بهتره تا اینکه شاید تو عالم مرگ خواب دلفانی آباد رو ببینیم…

 5. آقای سوری نماینده یک فرد … ست. وعده های انتخاباتی … داشتن و … روز قیامت باید جوابگو باشد.

 6. باسلام خدمت همشهریان عزیز و محروم دلفانی خدایش جناب نماینده محترم سلسله (واسه دلفان که کاری نکرده که نماینده ما باشه)این همه قسم و وعده الکی چرا؟؟ روز قیامت باید جواب این همه تبعیضی که کردی بدی
  تقصیر خودمونه که وقتی نماینده محترم میاد دلفان بعضی نون به نرخ روز خورها دورش جمع میشن وباهاش عکس یادگاری میگیرن حقمونه که این طور خوار بشیم

 7. باسلام خدمت مدیر محترم سایت نسیم دلفان میشه بدونم چرا نظر بنده رو نشون ندادی؟چون تو کامنت من هیچ توهینی نوشته نشده بود

 8. سلام قربونت برم باید وقتی همچین کسی میاد تو ازش استفاده کنی و اون چیزی رو ک میخای بهش بگی. اونا مشکلاتشونو به نماینده گفتن و طول کشیده

 9. اسدي خسروخاني

  آقای سوری خواهر زاده… بود برای دلفان. من بهش فقط یه چیز میگم؛ جناب سوری فقط تو با این شعار خواهر زادگیت سرمون کلاه نذاشته بودی که گذاشتی. البته خدمت سلسله ای های عزیز هم عارضم ایشان گل آنچنانی هم سر شما نزده و فقط نزدیک به انتخابات می خواهد از این طرفند استفاده کنه و رای سلسله را جمع کنه. باور بفرمایید خدمات شیخ به شما به مراتب بیشتر از فرزند خودتان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.