جمعه , ۲۲ تیر ۱۴۰۳

دلفان با بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر وسعت و ۴۴۰ روستا، تنها یک واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی دارد

سازمان آتش نشانی شهرداری نورآباد، سال گذشته ۶۷ عملیات امداد و نجات را انجام داده است…


نسیـــم دلفـان – شهردار نورآباد گفت: ۶۷ ماموریت مهار حریق و عملیات امداد و نجات طی سال گذشته توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهر انجام شده است.

ˈاسماعیل میرزاییانˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ماموریت ها شامل ۳۶ مورد اطفای حریق در مزارع کشاورزی، مراتع و منابع طبیعی، ۱۷ مورد اطفای حریق اماکن مسکونی و تجاری، دو مورد آتش سوزی خودرو و ۱۲ عملیات امدادی بوده است.

وی اظهار کرد: سازمان آتش نشانی شهرداری نورآباد در راستای خدمت رسانی بهینه و انجام مطلوب ماموریت های امدادی خود، امسال به دو دستگاه آر اف چی انفرادی، یک دستگاه موتورسیکلت پیشرو ۲۰۰ سی سی، یک دستگاه وینچ و دیگر تجهیزات مناسب امداد و نجات، مجهز شده است.

میرزاییان، کمبود نیروی انسانی را از مشکلات اصلی این مرکز امدادی عنوان کرد و افزود: شهرستان دلفان با بیش از دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر وسعت و ۴۴۰ روستا، تنها یک واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی دارد.

شهردار نورآباد گفت: براساس استانداردهای ملی، به ازای هر دو هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت، فعالیت یک مامور آتش نشانی در منطقه ضروری است که برهمین اساس تعداد نیروهای آتش نشان این سازمان در نورآباد، متناسب با جمعیت و وسعت شهرستان نیست.

به گفته وی، برای پوشش مناسب شهر نورآباد در حوزه ارائه عملیات های امداد و نجات، این سازمان نیازمند جذب ۲۵ مامور آتش نشان و بکارگیری ۶۰ مامور آتش نشان برای حوزه شهرستان دلفان می باشد.

وی تصریح کرد: تعداد نیروهای سازمان آتش نشانی شهرداری نورآباد درحال حاضر ۹ نیروی امداد و نجات است.

۴ نظر

 1. باسلام خدمت شهردار
  اقای شهردار اخیرا” گروهی از همکاران شما به ازای هر کاری که میکنند به مردم همان منطقه گفته میشود که واسه اسفالت فلان کوچه بنر یار بارچه نوشته ویا تیتر روزنامه واسه تقدیر وتشکر از دایره عمرانی وشهردار بزنند وبا این کار مردم را در رودربایسی قرار میدهن حال انتظار ما از نسیم دلفان وشهردار اینست که این ماجرا را بیگیری کند وبرخورد مناسب بکنند

 2. آقای رضامحمدی عزیز چرا مطلب منو که گفته بودم …رو نزدی؟آخه توش نه توهین بود نه تهمت

 3. سیدنورالدین حسینی

  اگر شهردار هانسه شهردار پر ای بانه سه
  آخه کجای این کارهای شهرداری ارزش مصاحبه های آنچنانی داره یا نیاز داره اینقد از خودشون با کت وشلوارهای گوناگون عکس بگیرن.پس مردم کی میخواهند مطالبه ای از شورا و عدم عملکرد در شان خود را از شهردار یا شورا بخواهند؟مدیر محترم سایت نسیم دلفان که هم اسم امام رضا(ع)هستی تورا به خودش قسمت میدهم یک کلمه هم حذف نکن وهمه این مطلبو که توهین هم توش نیست رو برد بزن شاید مردم به خودشون بیان و اگه شهردار و شورا کارایی ندارن مردم بدونن و از حق خود دفاع کنن.جا الحق و….

  • برادر عزیز
   این قسم دادن انسان یعنی چی آخه؟
   کارت صحیح نیست آقا جان ، این که نمیشه تا ما خبری بزنیم شما بنویسید مصاحبه ، یا کت وشلوار پوشیدن برای عکس و از این جور حرف ها…
   اتفاقأ آقای میرزاییان از معدود مسئولینی است که خیلی علاقه به کت پوشیدن نداره
   هر خبری که مصاحبه نیست ،اکثر مواقع خبرنگار بدون هماهنگی حضوری یا تلفنی از مسئول سؤالی میکنه و اون پاسخ میده ، بعدشم واسه درج خبر از سابقه عکسهامون یه از طریق سرچ کردن توی اینترنت عکسی گیر میاریم و میزنیم
   این حرف های شما کجاش با حقیقت یکی بود که آدم رو قسم میدی سانسور نکن
   میخوای انتقاد کنی درست انتقاد کن ، کت و شلوار و مصاحبه و از این جور حرفها چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *