شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

دلفان، همچنان در وضعیت قرمز کرونایی / مرگ دو نفر بر اثر کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: این شهرستان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی است و تعداد مراجعه بیماران بیماری کووید۱۹ نسبت به گذشته افزایش ۵ برابری داشته است.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر جهانیان در نشست مدیران شهرستان دلفان گفت: میانگین مراجعات به اورژانس بیمارستان سینا دلفان روزانه هزار تا هزار پانصد نفر است که تعداد موارد مثبت به بیماری کووید۱۹ با افزایش ۵ برابری مواجه است و حتی در برخی روزها به ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: از آبان امسال مورد فوتی بر اثر کرونا در شهرستان نداشته ایم اما متاسفانه در دو هفته گذشته دو مورد فوتی داشتیم که نشان دهنده وخامت اوضاع است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دلفان ، کل فوتی های شهرستان از ابتدای شیوع کرونا را ۱۴۴ نفر اعلام‌ کرده و اضافه کرد: در حال حاضر تعداد موارد بستری روزانه در بیمارستان به میانگین ۱۷ نفر در روز رسیده است و هم اکنون ۶۹ بیمار فعال در سطح شهرستان وجود دارد که تعداد ۲۳ نفر از آنان در بیمارستان بستری هستند.

وی با ابراز نگرانی از رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و میزان استفاده از ماسک ۱۵ درصد است‌.

دکتر جهانیان با تاکید بر انجام واکسناسیون برای پیشگیری از این بیماری خاطر نشان کرد: میزان واکسناسیون در این شهرستان در دوز اول ۱۰۶ هزار نفر یعنی حدود ۷۶ درصد ، دوز دوم ۶۶ درصد ، دوز سوم ۳۶ درصد و دوز چهارم ۹ دهم درصد است که مشارکت بیشتر شهروندان احساس می شود.

وی ، خواستار الزامی شدن استفاده از ماسک در محیط های اداری شد و افزود: عدم ارائه خدمت به مراجعان در ادارات که فاقد ماسک هستند، تعطیلی استخر شنا با توجه به تعداد بالای مراجعان باید در اولویت قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *