سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

دلسردی جوانان دلفانی از نبود امکانات ورزشی / گزارشی از محرومیت های ورزشی شهرستان دلفان

نبود زیرساخت‌ها و تجهیزات ورزشی در شهرستان دلفان سبب شده که جوانان از ورزش دلسرد شوند…


نسیـــم دلفـان – ورزش به‌عنوان یکی از تفریح‌های سالم سبب نشاط و سر زندگی می‌شود و از طرفی جوانان با ورزش کردن اعتمادبه‌نفس، رضایت از خود و سر زندگی را تجربه می‌کنند.

در عرصه ورزش توانمندی جوانان لرستانی سبب شده که استان به یکی از قطب‌های ورزش کشور به شمار آید که همین توانمندی به‌عنوان یک سرمایه ارزشمند می‌توان به شکوفایی استان کمک کند.

اما رسیدگی به امور همین جوان‌ها باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا فرصت ایجادشده به تهدید تبدیل نشود چراکه کم‌توجهی به این گروه به بهانه مشکلات مالی هزینه‌های دیگری را به جامعه تحمیل می‌کند.

محرومیت ورزشی شهرستان دلفان یکی دیگر از مشکلات این شهرستان است که جوان‌های ورزشکار این شهرستان را دلسرد کرده چراکه نخستین دغدغه ورزشکاران این شهر نبود سالن ورزشی مناسب است.

ساخت سکوی تماشاچی فوتبال دلفان در انتظار بودجه است

ناراحتی بانوان ورزشکار دلفانی از نامناسب بودن مکان تنها سالن ورزشی‌شان است؛ بانوان این شهرستان به خاطر خارج از شهر بودن سالن ورزشی از استفاده از آن بی‌نصیب مانده‌اند.

سکوی تماشاچی فوتبال دلفان دیگر مشکل ورزشی این شهرستان بوده که چند سالی است به خاطر کمبود منابع مالی خاک می‌خورد و همچنان در انتظار وعده مسئولان است.

امین صحرایی رزمی‌کار دلفانی در رابطه با مشکلات ورزشی این شهرستان گفت: سکوی تماشاگران ورزشگاه دلفان‌ همچنان در انتظار تخصیص وعده یک میلیارد تومانی وزیر ورزش جوانان و حمایت‌های استاندار است. به دلیل اعتبار پرداخت‌نشده این سکو همچنان بلاتکلیف مانده است.

رزمی‌کار دلفانی بابیان اینکه کف‌پوش سالن ورزشی شهرستان دلفان وضعیت مطلوبی ندارد، عنوان کرد: این کف‌پوش‌ها هنوز تعویض نشده و از طرفی هیچ‌یک از سالن مای ورزشی شهرستان دلفان سیستم گرمایشی ندارند.

رزمی‌کاران دلفان از تشک رزمی محروم‌اند

صحرایی بیان کرد: سالن ورزش شهرستان دلفان تشک تخصصی رزمی ندارد و از تشک‌های کشتی استفاده می‌شود که بااین‌وجود ورزش با این نوع تشک برای ورزشکاران رزمی آسیب‌پذیر است.

وی با اشاره به نبود سالن مسابقات ورزشی در شهرستان دلفان بیان کرد: خوابگاهی که اداره ورزش و جوانان دلفان در اختیار ورزشکاران قرار داده سیستم گرمایشی ندارد.

مرضیه کاظمی مربی و نایب‌رئیس ورزش ووشو بانوان دلفان در رابطه با مشکلات ورزشی این شهرستان اظهار داشت: ورزشکاران شهرستان دلفان در یک‌خانه رزمی ۱۲‌متری ورزش می‌کنند که آن‌هم فقط در نوبت صبح می‌توانند شرکت کنند.

خارج از شهر بودن سالن ورزشی، بانوان را از ورزش محروم کرد

وی افزود: ورزش رزمی نوبت بعدازظهر ندارد بنابراین خیلی از دانش آموزان به خاطر اینکه تا آخر سال تحصیلی نوبت بعدازظهر درس می‌خوانند با مشکل روبه‌رو هستند. متأسفانه سالن ورزشی بانوان دلفان خیلی با شهر فاصله دارد و از طرفی محیط نامناسب اطراف این سالن سبب شده که بانوان از این سالن استفاده نکنند.

کاظمی تصریح کرد: تمام مشکلات ورزشی بانوان دلفان یک سالن است؛ امکانات زیادی نمی‌خواهیم فقط از مسئولان می‌خواهیم یک سالن ورزشی به بانوان این شهرستان اختصاص دهند.

مهرداد نظریان رئیس ورزش و جوانان شهرستان دلفان در رابطه با مشکلات ورزشی شهرستان دلفان اظهار داشت: شهرستان دلفان ازلحاظ ورزشی مشکلات زیادی دارد که برای نمونه سکوی تماشاچی فوتبال است که نزدیک ۱۰‌سال به خاطر کمبود بودجه ساخته نشده است.

سالن ورزشی بانوان دلفان با مشکل آب‌رسانی مواجه است

وی افزود: سالن ورزشی بانوان دلفان خارج از محدوده شهری است و از طرفی چون موتورخانه آب این سالن در محدوده شهر نیست با مشکل آب‌رسانی مواجه است.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان دلفان عنوان کرد: به خاطر کمبود بودجه اعزام تیم‌های ورزشی با مشکل اساسی مواجه است و البته در این زمینه کمبود وسایل ورزشی و بودجه مالی مشکل ورزش اثر شهرستان‌های استان است. یکی دیگر از مشکلات این شهرستان کمبود نیروی انسانی در اداره ورزش و جوانان است.

نظریانی خاطرنشان کرد: با توجه به مشترک بودن سالن کشتی و ورزش رزمی این شهرستان با کمک شهرداری دلفان سالن اجاره‌ای برای ورزش کشتی در نظر گرفته‌شده تا مشکل این دو هیئت حل شود. این سالن ورزشی مشترک نهایتاً در اختیار رزمی‌کاران قرار می‌گیرد.

هنوز خبری از تخصیص بودجه‌ها نشده است

علی باقری فرماندار دلفان در این زمینه در گفت‌وگوبا تسنیم اظهار داشت: برای ساخت بزرگ‌ترین سکوی تماشاگران فوتبال اوایل سال ۹۳‌وزیر ورزش و جوانان یک میلیارد تومان تخصیص داد ولی تاکنون از تخصیص وزیر ورزش و جوانان خبری نشده است.

وی افزود: همان زمان استاندار نیز برای ساخت این سکو یک میلیارد اختصاص داد که تاکنون ۴۰۰‌میلیون تومان از آن پرداخت‌شده است.

فرماندار دلفان بیان کرد: اعتراضات عمده ورزشکاران دلفان مربوط به سالن است که بخش خصوصی برای تمام هیئت‌ها مبالغی می‌گیرد بنابراین همین مسئله سبب کم انگیزه شدن جوانان به ورزش شده است.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *