پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱

دشمنان به‌دنبال شکاف بین مردم و حاکمیت هستند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه تمام تلاش دشمنان شکاف بین مردم و حاکمیت است، گفت: با خدمت‌گزاری به مردم شکاف دولت و ملت از بین می‌رود.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی امروز، ۲۰ آبان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، با دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: شخصیتی که بساط ظلم و ستم را برخواهد چید و گسترش خواهد داد حضرت امام زمان(عج) است.

وی با اشاره به اینکه دارای چهار ویژگی است، خاطرنشان کرد: تشکیل حکومت اسلامی، احیا و گسترش اسلام، عدالت اجتماعی و امنیت در ابعاد فردی و اجتماعی ویژگی‌هایی حکومت منجی عالم بشریت است.

شاهرخی عدالت از همه زمینه‌ها را ویژگی حکومت امام زمان(عج) دانست و با بیان اینکه اگر مناسبات جامعه‌ای بر پایه عدالت باشد آن جامعه پایدار می‌ماند، ادامه داد: جامعه به هر میزان از عدالت فاصله بگیرد دچار آسیب می‌شود از طرفی برقراری عدالت سبب پیوند مستحکم مردم با حاکمان می‌شود و مردم حاضر به ایثار و جهاد هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان یکی از ساحت‌های عدالت را عدالت اقتصادی دانست و با بیان اینکه عدالت اقتصادی برپایه تولید، توزیع و تنظیم بازار نهاده شده است، ادامه داد در حکومت امام زمان(عج) مردم از امکانات برخوردارند، کار تولیدی و مولد گسترش پیدا می‌کند و مردم به سمت کارهای مولد و سالم روی می‌آورند.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه در حکومت مهدوی از اموری که سبب اختلال در زندگی مردم می‌شود خبری نیست، مردم از امکانات اولیه و ضروری زندگی برخوردارند و هر کس تلاش بیشتری کند بهره بیشتری خواهد برد، اظهار کرد: هر جامعه‌ای نیاز به داوری و دادگستری دارد و پایه و اساس دادگستری عدالت است لذا در حکومت منجی عالم بشریت بر شیوه اجرای عدالت نظارت می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای عدالت بدون به‌کارگیری همکاران شایسته میسر نیست و کسانی که به‌دنبال تبعیض هستند در حکومت مهدوی جایگاهی ندارند، ادامه داد: حکومت آن حضرت جایگاه افراد شایسته است.

شاهرخی با اشاره به اینکه در بیانی از نبی مکرم اسلام آمده است که کسی که برای خدا به تعهداتش عمل کند، با مردم راستگو بوده و اخلاق نیکو داشته باشد، ایمانش کامل است، خاطرنشان کرد: اگر سبک زندگی خود را بر مبنای روایات اهل بیت قرار دهیم دچار آسیب‌های اجتماعی نخواهیم شد و زندگی ما طیب و پاکیزه خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به سفر آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه به لرستان، ادامه داد: سفر وی در راستای بررسی حوزه‌های علمیه لرستان بود که در این راستا جلسات متنوعی تشکیل شد کمااینکه تمام تلاش مدیر حوزه‌های علمیه، ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه‌های علمیه و ارتباط با دانشگاه‌ها است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد که با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری به هفته کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: کتاب نقش مهمی در رساندن جامعه به تمدن اسلامی تاثیر فراوان دارد و در ایران اسلامی مشعل‌دار کتاب و معرفت است باید فضای کتابخانه‌ها بیشتر شود.

وی به سالگرد شهادت تهرانی مقدم اشاره و با بیان اینکه ایشان پدر قدرت موشکی است، خاطرنشان کرد: شهید تهرانی مقدم در حالی که جوان بود برد خمپاره‌ها را افزایش و بعد از آن توپخانه را تشکیل و با مجاهدت فراوان موفق به تولید موشک شد.

شاهرخی به سالگرد رحلت علامه طباطبایی اشاره کرد و با بیان اینکه این عالم عارف. در ۱۳۶۰ دار فانی را وداع گفت، ادامه داد: آثار گرانبهایی از علامه طباطبایی در حوزه فلسفه و تفسیر المیزان باقی مانده است که مورد مراجعه تمام دانشمندان در علوم اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به اهداف فعالیت‌های دشمنان در روزهای اخیر اشاره کرد و با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تضعیف قدرت جبهه مقاومت از طریق تضعیف نظام اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: روزی دنیا در دست دو ابرقدرت بود و می‌خواستند نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند اما هرگز به آرزوی خود نرسیده و نمی‌رسند.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه اتباع ۱۴ کشور در آشوب‌های اخیر دستگیر و بیش از ۶۰ کشور با فعالیت رسانه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد تهاجم رسانه‌ای قرار دارند، ادامه داد: از جوانان انقلابی که با درایت در صحنه حضور داشته و دارند و توطئه‌های بیگانگان را نقش برآب کردند، تقدیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش دشمنان شکاف بین مردم و حاکمیت است و با خدمت‌گزاری به مردم شکاف دولت و ملت از بین می‌رود، ادامه داد: مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان پیگیری شود البته تلاش‌های خوبی در این راستا صورت گرفته اما لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است و این مهم با اجرای سریع سفر رئیس‌جمهور و ریاست مجلس شورای اسلامی به استان لرستان محقق می‌شود کمااینکه تسریع در ساخت سد معشوره و راه‌آهن فعالیت‌های راه‌گشا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *